×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

آشوب اخیر، نقشه جدید دشمن برای ضربه زدن به ارکان قدرت نظام یعنی سپاه و وحدت مردم است/تئوری لبخند، پاسخ مناسبی برای اقدام سفیر انگلیس نبود

محمد اسماعیل سعیدی در گفت و گو با خبرنگار “راه آرمان” در واکنش به حضور سفیر انگلیس در تجمعات روز گذشته مقابل دانشگاه امیرکبیر و دستگیری وی هنگام تهیه عکس و فیلم از این تجمعات اظهار کرد: انگلیس نزدیک ترین کشو متحد به آمریکا است که در داخل کشورایران سفارت خانه دارد.

نقش اصلی فتنه های ایران بر عهده انگلیسی ها است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: انگلیس هم پیمان آمریکا و حامی سیاست های زیاده طلبانه و تجاوزکارانه آن ها در منطقه خاورمیانه و جهان بوده است و خود انگلیس هم از قدیم به عنوان استعمارگر در منطقه حضور پیدا کرده است.

سعیدی بیان کرد: سیاست های رژیم استعمار گر انگلیس، از همان ابتدا کاملا مشخص بوده است لذا این ها گرگ باران دیده و مجربی است که در تمامی فتنه ها و آشوب هایی که علیه ملت ها اتفاق افتاده است نقش اصلی را ایفا کردند و درهمه حرکت های ضد ملی کشورایران، پای انگلیس درمیان بوده است.

وی تاکید کرد: سفیر انگلیس با این اقدام نشان داد که سفارت خانه آن ها شخصا آشوب ها را هدایت می کند و آمده بود تا از نزدیک گزارش مستند تهیه و به عنوان خوش خدمتی به مقامکات بالاتر از خود ارسال کند و حاصل و دستاورد برنامه ریزی ها و توطئه هایی که علیه ایران و انقلاب انجام می هند را در اختیار ان ها بگذارد.

حضور سفیر انگلیس در بین تجمع کنندگان غیر قانونی و خلاف عرف دیپلماتیک است

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: حضور سفیر انگلیس در بین تجمع کنندگان، غیر قانونی و از نظر عرف دیپلماتیک و حقوق بین الملل یک عمل خلاف محسوب می شود.

سعیدی با انتقاد از برخورد تیم دیپلماسی ایران در واکنش به این اقدام سفیر انگلیس، عنوان کرد: برای من جای سوال است که چرا دیپلمات های کشور در واکنش به این ماجرا از تئوری خنده استفاده کردن، آن ها فکر می کنند دیپلماسی لبخند به نفع کشور است در حالی که اقتدار نظام در گرو سه عنصر حکمت، عزت و مصلحت است که مقام معظم رهبری در دیپلماسی خارجی به آن اشاره کردند.

تئوری لبخند دیپلمات های ایران پاسخ مناسبی برای اقدام سفیر انگلیس نبود

وی ادامه داد: بنابراین در این شرایط مسئولان دیلماسی ایران باید سفیر انگلیس را به عنوان یک عنصر نامطلوب و پلید همان لحظه اخراج می کردند نه اینکه وساطت کرده و او را آزاد کنند.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه دیپلمات های ما فقط به یک ژست سیاسی متداول در دنیا اکتفا کرده و سفیر را  فراخواندند و به او تذکر دادند، در حالی که این تذکر دادن کافی نیست و با این کار او دوباره فرماندهی فتنه را در اختیار می گیرد وشورش را در خیابان های تهران مدیریت می کند.

 سعیدی در ادامه به تشریح ماجرای هواپیمای اکراین پرداخت و گفت: در این زمینه هم مقامات رسمی و هم کارشناسان ستاد کل نیروهای مسلحاعلام کردند که این مسئله یک خطای غیر عمده بوده است و از طرفی تیم تحقیقاتی که از اوکراین اعزام شده بودند صراحتا اعلام کردند که ایران کمال همکاری را با آن ها داشته است.

ایران با اقدام نظامی خود ابهت آمریکا را شکست

وی تاکید کرد: در این شرایط که دشمنان خارجی تمام تلاش خود را برای فشار حداکثری به کشور و ملت ایران می کنند و از طرفی در شرایط ویژه ای که آمریکایی ها  یک فرمانده نه تنها ایرانی بلکه بین المللی را که در بین ملت ها و کشورهای منطقه محبوبیت ویژه ای را داشت و عملکرد او در مقابله با جریان تروریسم،  داعش و تکفیری مشخص است را ترور کرده است این اقدامات درست نیست.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خاطر نشان کرد: با اقدامی که ایران در مقابل ترور سردار سلیمانی و همراهان ایشان انجام داد توانستیم ابهت آمریکا را بشکنیم لذا عده ای در داخل کشور می خواهند آمریکا و دشمن را احیا کنند و دنبال مسائل انسانی نیستند که اشک مظلومیت و تمساح برای از دست رفتگان این حادثه غم انگیز که همه ما و ملت ایران از آن متاثر شدیم بریزند.

هدف اصلی فتنه اخیر زیر سوال بردن اقتدار نیروهای مسلح و سپاه است

سعیدی اذعان کرد: بنابراین این افراد معترض می خواهند از این ماجرا بهره برداری سیاسی کنند و خون های پاکی که در هم در جریان این ترور و هم خون خواهران و برداران ما در پرواز اوکراین را زیر سوال ببرند و آن را بهانه و دستاویزی جهت تخریب ملت، نظام ودستاوردهای نظام قرار دهند.

وی هدف اصلی آشوب های مرتبط با پرواز اکراین را زیر سوال بردن اقتدار نیروهای مسلح و سپاه مطرح کرد و گفت: دشمنان ما در تلاش هستند که سپاه و نیروهای مسلح ما را به نوعی وارد بازی های سیاسی کنند و در افکار عمومی نقش منفی از آن ها به نمایش بگذارند.

نخبگان سیاسی نباید با این آشوب همراه شوند

این نماینده مجلس تاکید کرد: همراه شدن با این آشوب حرکتی است که آب به آسیاب دشمن می ریزد لذا نخبگان سیاسی که آزاده هستند نباید به این بازی ها ورود پیدا کنند و اجازه دهند این مسئله مسیر طبیعی خود را طی کند.

سعیدی بیان کرد: من به عنوان یک کارشناس و فردی که مدتی در مجموعه نیروهای مسلح فعالیت کرده ام اعتقاد دارم که به احتمال قوی بخشی از این اتفاق به هدایت جنگ الکترونیک و جریانی که توسط دشمنان مدیریت می شود بر می گردد لذا ابعاد این ماجرا باید از کارشناسی و فنی بررسی شود و مطمئن باشید در آینده ای نه چندان دور همه این ابهامات برطرف و حقیقت ماجرا روشن می شود.

وی به ضربه سنگینی که دشمن از انتقام نظامی ایران خورد اشاره کرد و یادآور شد: دشمن در چنین شرایطی برای مقابله با ایران سه راهکار را می توانستند انجام دهند که یکی از ان ها مقابله به مثل  با ایران بود  و به قول ترامپ ۵۲ نقطه ایران را بزنند که چون ایران اعلام کرده بود که اگر شما بزنید ما هم سخت تر از عملیات فعلی با شما مقابله یم کنیم این راه را کنار گذاشتند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: راه دوم عقب نشینی بود که این مسئله از نظر سیاسی و داخلی برای آمریکایی ها شکست بزرگی محسوب می شد وراه سوم نیز وارد شدن از مسیر فریب بود که با وجود پیچیدگی مسیر و خطرهایی که داشت آمریکایی ها راه سوم را انتخاب کردند.

سعیدی با بیان اینکه این مسئله یک فرضیه است در آینده ابعاد آن مشخص می شود تصریح کرد: آمریکایی ها جنگ الکترونیک  را در پیش گرفتند و احتمالا با نفوذ  در دستگاه های الکترونیکی ایران و دستگاه الکترونیکی هواپیما اقداماتی انجام داده اند که کارشناسان باید این مسئله را برسی کنند.

وی ادامه داد: از طرفی  دشمنان پیاده نظام داخلی خود را آماده کرده بودند که به محض رخ دادن این اتفاق، آن ها در خیابان بریزند و تمام دستاوردهایی که به خاطر خون پاک سردار سلیمانی و همرزمانش برای ایران به دست آمده بود و هم چنین وحدت ،انسجام ملی و معنویت مردم ما را از بین ببرند.

این نماینده مجلس در پایان مطرح کرد: آشوب جدید، نقشه جدید دشمنان برای حمله به ارکان قدرت نظام یعنی سپاه و معنویت و وحدت مردم است چرا که این نقاط قوت نظام و نقطه نا مطلوب برای دشمنان است که می خواهند با ضربه زدن به آن ها، این نقاط قوت را زیر سوال ببرند.

مصاحبه و تنظیم: مهدی زاده

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false