محمدرضا پورابراهیمی در سفر به شهرستان راور از آغاز بهره برداری ۱۰۰ هزار تن آهن اسفنجی فولاد راور با اشتغال ۳۵۰ نفری تا پایان شهریور خبر داد.

به گزارش “راه آرمان” محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر خود به راور و بازدید از پروژه طرح فولاد این شهرستان گفت: اقدامات انجام شده تقریبا مسیر حرکت را مهیا کرده که هر چه زودتر بتوانیم عملیات بهره برداری آن را داشته باشیم.

وی گفت: براساس توافقاتی که امروز با مجموعه مدیریتی فولاد راور انجام شد تا پایان شهریور ماه آغاز بهره برداری را جهت تولید ۱۰۰ هزار تن آهن اسفنی در سال را خواهیم داشت.

پورابراهیمی افزود: اقدامات برای ایجاد بخش ذوب فولاد راور هم در دستور کار قرار گرفته و براساس برنامه زمانبندی و توافقات صورت گرفته پایان اردیبهشت ماه برنده پروژه مشخص خواهد شد و حداکثر تا خرداد ماه سال آینده شاهد بهره برداری از این مجموعه سرمایه گذاری خواهیم بود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس بیان کرد: مبلغ سرمایه گذاری که تاکنون در فولاد راور انجام شده ۳۵۰ میلیارد تومان است که برای حدود ۳۵۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد کرده است.
وی خاطرنشان کرد: پروژه بعدی هم ۲۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در بر خواهد داشت که ۲۰۰ نفر شغل را ایجاد می کند و فاز سوم هم از سال ۹۹ به بعد در خصوص ایجاد واحد نورد خواهد بود.

همچنین پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در جمع مردم شهرستان راور گفت: پروژه تولید لاستیک در شهرک صنعتی راور امروز کار خود را شروع کرده و واگذاری زمین و مجوزها انجام شده و طبق زمانبندی اجرای پروژه تا پایان سال خواهد بود با سرمایه ای حدود ۳۰ میلیارد تومان در دستور کار است.

پورابراهیمی خاطرنشان کرد: متوسط گازرسانی روستاها و شهرهای راور ۹۷ درصد است و تا پایان امسال، پایان گازرسانی به کل شهرستان راور را جشن می گیریم.

وی از توافق با سازمان اقتصادی کوثر برای ایجاد واحدهای بزرگ دامداری که دو مجتمع دام سبک راه اندازی شود، خبر داد و بیان داشت: در حوزه مسائل زیرساختی شاخص های شهرستان راور بالاتر از دیگر شهرستان ها است و امسال پایان گازرسانی به شهرستان راور را جنش می گیریم و در حد بضاعت مان در سال گذشته تلاش کردیم و امسال هم با همکاری نهادها و خیران اقدامات خوبی در شهرستان خواهیم داشت

پورابراهیمی با بیان اینکه سرانه میزان فضای ورزشی در راور از شهرستان کرمان بالاتر است، افزود: تا پایان فروردین ماه ۵ خانه ورزش روستایی در راور تجهیز می شود و در شهر راور هم یک مجموعه ورزشی تجهیز می شود.

وی با افزودن اینکه با تلاش های انجام شده میانگین واحدهای مسکونی مقاوم شده در برابر زلزله روستایی و شهر راور ۷۰ درصد است؛ در خصوص وام های کشاورزی هم گفت: در وام های کشاورزی در زمان خشکسالی و خسارت، دولت مکلف است سود و جرائم را ببخشد و اصل وام را استمهال کند، سال قبل وضعیت بدی را در خصوص پسته داشتیم که ۲ هزار میلیارد تومان دولت برای آن در نظر گرفت اما کفایت نمی کرد و مقرر شد تا برای وام های کشاورزی مبلغی جدید ابلاغ شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری