کمپین ۶۰۳۰ به منظور کاهش حوادث در ۳۰ کیلومتری ورودی شهرها، با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و هماهنگی سازمان های مرتبط کار خود را در رفسنجان آغاز کرد.

 

به گزارش راه آرمان; کمپین ۶۰۳۰ با شعار ” ۶۰ درصد تصادفات در ۳۰ کیلومتری ورودی شهرها رخ می دهد” و با هدف کاهش حوادث در ۳۰ کیلومتری ورودی شهرها، با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و هماهنگی پلیس راهور، راهداری، اورژانس، هلال احمر، بخشداری ، شهرداری و رسانه ها از امروز با ایجاد کمپی در ورودی شهر رفسنجان از سمت کرمان فعالیت خود را آغاز کرد.

دکتر اسماعیلی رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در حاشیه ی این مراسم در جمع خبرنگاران بیان داشت: ۶۰ درصد حوادث ترافیکی منجر به جراحت یا فوت در ۳۰ کیلومتری ورودی شهرها رخ می دهد و دلیلش هم این است که در این فاصله راننده گمان می کند به مقصد رسیده، اگر خواب آلوده است استراحت نمی کند د احتمالا سرعت خود را هم بالا می برد که زودتر برسد.

وی با بیان اینکه این خیلی بد است که ما در حوادث ترافیکی رتبه اول را داریم اظهار داشت: کمپین ۶۰۳۰ در کل کشور با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و هماهنگی واحدهای مرتبط مثل هلال احمر، اداره راه، پلیس راه و… در حال اجراست.

اسماعیلی خاطر نشان کرد: حوادث ترافیکی بسیار زیاد است و بار عظیمی را بر دوش خانواده ها و سیستم بهداشت و درمان وارد می کند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری