×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

آغاز مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه در کرمان
محدثه صبوری

سردار حسین معروفی گفت: مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه با عنوان پویش تذر قربانی با نیت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی همزمان با عید سعید قربان از شهربابک آغاز شد.

سردار حسین معروفی در گفت و گو با راه آرمان ضمن درود فرستادن به ارواح شهیدان و به ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی و تبریک عید سعید قربان و دهه پر خیر برکت امامت و ولایت گفت: شهید سلیمانی ۴۱ سال جان و آبروی خود را برای عزت مسلمین و شیعیان و عزت انقلاب اسلامی، امنیت پایدار و حفظ آبروی ملت ایران در طبق اخلاص گذاشت.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان، با اشاره به اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی در همه صحنه ها از جمله دفاع مقدس، امنیت جنوب شرق و جبهه مقاومت خودش را فدایی کرد، افزود: این سردار بزرگ با عهدی که با خدای خود و جمهوری اسلامی بسته بود همچون امام حسین (ع) به دست شقی ترین انسان ها  اربا اربا شد.

معروفی اظهار کرد: عید قربان امسال ما این مرد شریف و کم نظیر را در بین خود نداریم و سزاوار است که ما خصوصا مردم کرمان، در اولین عید قربان بدون او، به پاس رشادت ها و مجاهدت ها و از خود گذشتگی ها که خودش را قربانی دین اسلام و ملت بزرگ انقلاب اسلامی کرد، امسال قربانی های خود را به نام مقدس این شهید مزین کنند.

وی تصریح کرد: پویشی را در استان کرمان با محوریت سپاه ثارالله استان کرمان فعال کرده ایم که هر پایگاه، مسجد و حوزه یک قربانی را بعد از ذبح به مردمی تقدیم کنند که به دلیل ویروس منحوس کرونا دچار آسیب های اجتماعی شده اند.

فرمانده سپاه ثارالله افزود: هر ناحیه خانوارهای نیازمند محله ها را شناسایی کرده که این قربانی با دید تکریم و نه ترحم به دست خانوارهای هدف برسد.

وی با بیان اینکه امروز هزار و ۹۶۰ قربانی با محوریت مساجد و پایگاه ها ذبح و به این مردم عزیز تقدیم می شود، خاطر نشان کرد: هزار و ۴۰۰ قربانی نیز با ثبت نام مردم در منازل و با نیت حاج قاسم سلیمانی و کمک به نیازمندان ذبح می شود.

معروفی به مرحله دوم کمک مومنانه و رزمایش مواسات اشاره و بیان کرد: بخش اول این مرحله از شهربابک و با قربانی یک شتر و حدود ۱۰ گوسفند از مصلی این شهرستان شروع شده است و ادامه میابد.

وی تصریح کرد: بخش دوم این رزمایش در دهه اول محرم و بخش سوم آن از دهه آخر ماه صفر شروع می شود.

معروفی گفت: ۳۹ هزار و ۲۰۰ خانوار نیازمند که تحت حمایت هیچ ارگان حمایتی نیستند و به شدت دچار مشکل هستند شناسایی شده اند و کمک به این قشر امتحانی برای ما نیز محسوب می شود.

وی از مهیا شدن ۴ هزار و ۵۰۰ کارت هدیه ۳۰۰ هزار تومانی توسط نواحی برای خانواده های نیازمند یاد و اظهار کرد: در این مرحله علاوه بر توزیع ارزاق، به دلیل نزدیکی به شروع مدارس لوازم تحریر، کیف، کفش، لباس و … هم توزیع می شود تا خانواده ای برای فرستادن فرزندش به مدرسه در مضیقه نباشد.

فرمانده سپاه ثارالله ابراز امیدواری کرد: با کمک های مردمی و شرکت در پویش نذر قربانی در این مرحله نیز مثل مرحله اول دل افراد و خانواده های شاد شود.

 

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false