×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

 آمادگی بیمارستان شهربابک برای افزایش ۵۰ درصدی تخت در صورت شیوع کرونا
محدثه صبوری

محمدسعید بسنجیده گفت: با حمایت مجتمع مس شهربابک؛ امکان ارائه خدمات بیش از ۵۰ درصد ظرفیت فعلی بیمارستان شهربابک فراهم شد.

 

به گزارش راه آمان ، محمدسعید بسنجیده در نشست خبری با اصحاب رسانه شهربابک، در تشریح برنامه های مقابله با کرونا گفت: این برنامه ها از اواسط بهمن ماه با ارائه دستورالعمل های مربوط شروع شده و در ابتدای اسفند هم زمان با شیوع کرونا در کشور اقدامات بزرگی در بیمارستان انجام شد.

رئیس بیمارستان ولیعصر (عج) شهربابک، اختصاص یک بخش ویژه کاملا جدا از سایر بخش ها برای بستری موارد مشکوک و قطعی کرونا و تهیه وسایل حفاظت فردی را از جمله این اقدامات برشمرد و افزود: در حال حاضر بهترین وضعیت را در استان از لحاظ وسایل حفاظت فردی و سایر اقدامات و تجهیزات پیشگیری و درمان داریم.

 

وی بیان کرد: از ابتدای شیوع بیماری رابطه خوبی بین مجتمع وبیمارستان برقرار شد و برنامه ریزی جهت راه اندازی یک واحد چهل تختخوابی (علاوه بر صد تخت فعلی بیمارستان ) با کلیه تجهیزات پزشکی مرتبط صورت گرفت و با هزینه ای بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال این تجهیزات توسط مجتمع مس خریداری شد.

بسنجیده اظهار کرد: با حمایت مجتمع مس شهربابک؛ امکان ارائه خدمات بیش از ۵۰ درصد ظرفیت فعلی بیمارستان شهربابک فراهم شد.

رئیس بیمارستان تجهیزات خریداری شده را بالغ بر ۸۳ مورد از جمله دستگاه بیهوشی؛ سونوگرافی، ونتیلاتور، مانیتور و چهل تخت بیمارستانی با کلیه متعلقات عنوان کرد و گفت: از مجتمع مس شهربابک برای خرید این تجهیزات و همچنین وسایل حفاظتی پرسنل تقدیر و تشکر می کنم.

وی همچنین به کمک های خیران در بدو شیوع کرونا  اشاره و درخواست کرد: مردم کماکان حمایت های مالی خود را از بیمارستان داشته باشند، زیرا کمک به این بخش به خود مردم باز می گردد.

بسنجیده وضعیت خوب شهرستان را از نظر شیوع پایین بیماری مرهون اقدامات به موقع و مناسب فرمانداری و مسئولان شهرستان دانست و به همکاری خوب مردم و گروههای بسیجی اشاره نمود و اظهار امیدواری کرد: این روند ادامه یابد تا با همه گیری در شهرستان مواجه نشویم.

وی با بیان اینکه هیچ یک از کادر درمانی شهربابک دچار این بیماری نشده اند، تصریح کرد: قرنطینه و نقاهتگاهی برای بیماران کرونایی در نظر گرفته شده است که اگر مکان زندگی این افراد آماده نبود در این مکان دوره نقاهت خود بگذرانند.

بسنجیده بیان کرد: ماسک هایی که توسط نیروهای بسیجی ساخته می شود، استریل شده و سپس در بین مردم توزیع می شود.

انتهای پیام/

 

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false