×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

آمار مبتلایان به کروناویروس در استان به ۲۰۲ نفر رسید

طبق گزارش دانشگاه علوم پزشکی کرمان از میان ۷۲ مورد تست آزمایشگاهی که طی ۲۴ ساعت گذشته گرفته شده است  جواب ۱۱ مورد مبتلا به ویروس کووید ۱۹ مثبت بود  که بر این اساس، مجموع آمار مبتلایان به کروناویروس در استان کرمان به ۲۰۲ نفر رسیده است.

به گزارش ” راه آرمان ” سید وحید احمدی طباطبایی معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان  ظهر امروز در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ در استان کرمان گفت: از میان ۷۲ مورد تست آزمایشگاهی که طی ۲۴ ساعت گذشته گرفته شده است  جواب ۱۱ مورد مبتلا به ویروس کووید ۱۹ مثبت بود  که بر این اساس، مجموع آمار مبتلایان به کروناویروس در استان کرمان به ۲۰۲ نفر رسیده است.

وی افزود: از میان ۱۱ مورد ابتلا  به بیماری کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته ۶ مورد زن  و ۵ مورد مرد بوده اندکه از این تعداد ۱۰ مورد مربوط به شهر کرمان و یک مورد نیز مربوط شهرستان بردسیر بوده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان این که در ۲۴ ساعت گذشته ۸ نفر بهبود یافته اند، بیان داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته مورد فوتی ابتلا به ویروس کرونا در استان کرمان نداشته ایم ، از این رو از آغاز این اپیدمی تاکنون ۲۳ نفر در استان کرمان جان خود را به دلیل ابتلا به ویروس کرونا از دست داده اند ضمن آنکه در این مدت نیز ۹۸ نفر با حال عمومی خوب از بیمارستان های استان مرخص شده اند.

طباطبایی با بیان اینکه از آغاز شیوع کرونا در استان کرمان ۱۷۳ نفر به دلیل ابتلای قطعی به ویروس کرونا در بیمارستان های استان بستری شده اند افزود: اختلاف آمار بیماران قطعی (۲۰۲ نفر) و بستری ها قطعی کووید ۱۹ (۱۷۳ نفر) به این دلیل بوده که تعدادی از مبتلایان به کرونا ویروس از پرسنل درمانی و تعدادی نیز از افراد در ارتباط با بیماران بوده که به صورت سرپایی از آنها آزمایش و روند درمانی خود را در منزل گذرانده اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه هم اکنون ۵۲ بیمار قطعی مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند افزود: از این تعداد، ۴ نفر در بخش ICU و بقیه در بخش های ایزوله عفونی بیمارستان ها بستری هستند.

وی به آمار بیماران حاد تنفسی در استان کرمان از آغاز اپیدمی کرونا تاکنون اشاره کرد و گفت: از ابتدای اسفندماه سال گذشته تاکنون ۱۵۳۶ مورد بیمار حاد تنفسی در بیمارستان های استان کرمان بستری شدند که از این تعداد ۹۸۷ مورد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا بوده اند که از این تعداد نیز تاکنون ۲۰۲ مورد قطعی گزارش شده است.

انتهای پیام/

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false