×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

آمریکا به علت نیاز مبرم به مذاکره با ایران از ژاپن درخواست واسطه گری کرده است

ترقی گفت: به نظر می رسد که آمریکا به علت احتیاج مبرم خود به منظور وادار کردن ایران به مذاکره و کشاندن ایران به میز مذاکره از این متحد خود درخواست کرده که چنین واسطه گری را انجام دهد.

حمید رضا ترقی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به سفر نخست وزیر ژاپن به ایران گفت: ژاپن از جمله متحدین آمریکا است که علی رغم اینکه این کشور  با انفجار بمب اتمی در هیروشیما و ناکازاکی خسارات سنگینی را به مردم ژاپن وارد کرده اند اما به عنوان متحد آمریکا در منطقه و به ویژه آسیا شرقی عمل می کند و سیاسیت های آمریکا را در منطقه دنبال می کند.

وی ادامه داد: سفر نخست وزیر ژاپن به ایران بر اساس تأکید و خواست ترامپ صورت می گیرد و اولین بار است که در این سطح سفری از ژاپن به ایران رخ می دهد.

این کارشناس مسائل سیاسی تأکید کرد: به نظر می رسد که آمریکا به علت احتیاج مبرم خود به منظور وادار کردن ایران به مذاکره و کشاندن ایران به میز مذاکره از این متحد خود درخواست کرده که چنین واسطه گری را انجام دهد تا شاید بتواند با توجه به روابط اقتصادی که بین ایران و ژاپن است؛ ایران حرف ژاپنی ها را بپذیرد.

ترقی بیان کرد: در حالی که رهبری در سخنرانی چند روز گذشته شان باب مذاکره را بسته اند و تأکید کرده اند که به هیچ شکلی ما با آمریکا و با این دولت تا وقتی که بخواهد با این ویژگی ها برخورد کند؛ مذاکره نخواهیم کرد؛  بنابراین میانجی گری های کشورها تأثیری در تصمیم ایران ندارد مگر اینکه آمریکایی ها روش و مشی شان را در قبال ایران تغییر دهند.

انتهای پیام/م

 1. کرامت سلیمی

  با سلام و احترام

  مطلب زیر را برایتان میفرستم ( البته ان را در کامنتها قرار داده بودم که کاملترش کرده ام ) تا به موقع با کنار هم قرار دادن قطعات یک پازل حقانیت خود را در مورد دروغ بودن بمب اتمی اثبات نمایم.
  ———————————————————————————–

  فکر می کنید که چرا ایران پای کشور ژاپن را وسط کشیده است. چرا به سراغ کشورهایی مثل اندونزی، چین و یا یکی دیگر از کشورهای شرق اسیا که تقریبا” همگی اقتصاد قدرتمنتدی دارند نرفتند. ژاپن در معادلات قدرت نظامی و سیاسی جهان جایگاهی ندارد. پس چه عاملی باعث دخالت ژاپن در مسئله برجام و اختلاف بین ایران و امریکا می شود. قطعا” ژاپن نقطه ضعف بزرگی دارد و از شفافیت و روشن شدن یک سری حقایق و واقعیات لطمه می خورد. ژاپن ارتشی ندارد و امریکا در این کشور ۲۳ پایگاه نظامی ایجاد کرده و خود اوضاع ژاپن را کنترل می کند.

  رفتار امریکا در قضایای اخیر نیز رفتار یک ابرقدرت بلامنازع به اصطلاح اتمی نیست و این نشان می دهد که امریکا قادر به قدرت نمایی نیست و رفتارهایش مثل یک لات ولگرد و خشن و نگران است.

  انتظار می رود به زودی اقای جان بولتون از مقامش برکنار شود و شاید هم اقای پمپئو وزیر امور خارجه نیز چنین سرنوشتی پیدا کند.

  بعد از جنگ جهانی دوم رهبران دو کشور با امریکا وارد معامله شدند تا از امریکا وجهه یک ابرقدرت اتمی را به جهانیان باور دهند. یکی هیروهیتو امپراطور ژاپن بود و دیگری فیدل کاسترو رهبر کوبا.

  و هر دو رهبر یاد شده مزد کارشان را هم گرفتند و تا پایان حیاتشان بر کشورشان حکومت کردند.

  هیروهیتو در طی جنگ جهانی دوم حکومتش تضعیف شده بود و زورش به نظامیان نمی رسید و هر ان ممکن بود نظامیان حکومتش را سرنگون کنند .هیروهیتو پنهانی با امریکا وارد معامله شد و راه را برای حضور نظامی امریکا در ژاپن باز نمود و همچنین وانمود کردند که دو شهر هیرو شیما و ناکازاکی با سلاحی به نام بمب اتمی نابود شده است و ترس و وحشت در میان نظامیان به وجود اوردند. و ارتش ژاپن تسلیم امریکا شد.

  در عوض هیروهیتو مپراطور ژاپن اجازه یافت تا پایان عمرش بر ژاپن حکومت کند و خود را تازیانه خدا می خواندو بعد از مرگش نیز پسرش اکی هیتو به قدرت رسید و چندی پیش نیز نارو هیتو پسر اکی هیتو رسما” امپراطور ژاپن شد. یعنی دقت نماییم هیرو هیتو به دنبال نجات تاج وتخت و سلسله پادشاهیش بوده است و میلیونها ژاپنی نیز قربانی شدند.

  اشاره می کنم که در طول جنگ جهانی دوم حدود ۶۰ شهر ژاپن اسیب کلی دیدند و اثار باقی مانده پس از بمباران این ۶۰ شهر کاملا” شبیه هم هستند زیرا مدل اکثر خانه های ژاپنی از نظر نوع مصالح به کار رفته در انها ( چوب،پلاستیک،یونیلیت و مواد پلیمری ) شبیه هم بود و با بمباران چند نقطه اتش به تمام خانه ها سرایت و انها را نابود می کرد. اما رسانه ها فقط از دو شهر گمنام هیروشیما و ناکازاکی نام می برند و مدعی هستند این دو شهر با سلاحی عجیب به نام بمب اتمی نابود شده اند.

  نقطه ضعف ژاپن این موضوع است که اگر مقامات ایران مسئله دروغ بودن وجود بمب اتمی و خیالی بودن ان را افشا نمایند ، کشور ژاپن از کشورهاییست که بیشترین لطمه را از این موضوع به خاطر گذشته دروغین خود و فریب مردم ژاپن خواهد خورد. و به همین دلیل اقای ظریف به ژاپن سفر نمود و مقامات ژاپنی را وادار نمود که به خاطر ابرو و امنیت کشورشان هم که شده باید امریکا را وادار به نرمش نمایند. و قرار است همین زودیها اقای شینزو ابه نخست وزیر ژاپن به ایران سفر نماید.

  نقطه ضعف اروپا نیز همین موضوع است که نمی توانند با قاطعیت ایران را تحریم نمایند. چیزی که اقای عباس عراقچی معاون اقای ظریف به ان اشاره کردند.

  اقای عراقچی گفتند که برجام یک توافقنامه امنیتی است و صبر ایران هم نامحدود نیست.

  به خوبی می توان بوی تهدید را از این سخنان اقای عراقچی استشمام نمود.

  در صورتی که در رسانه ها برجام یک موضوع داخلی ایران برای دستیابی به انرژی به اصطلاح هسته ای عنوان می شود نه یک توافقنامه امنیتی که می تواند امنیت اروپا و مناطق دیگری از جهان را تهدید کند. نقطه ضعف اروپا در این توافقنامه امنیتی چیست که دولتمردان ایرانی روی ان دست گذاشته اند.

  فیدل کاسترو نیز در سال ۱۹۶۲ با امریکا پنهانی وارد معامله شد و بحران موشکی کوبا را که یک بحران ساختگی و کنترل شده بود راه انداختند و با وانمود وجود ۸۰ موشک اتمی شوروی در خاک کوبا چند ماه دنیا را در ترس و وحشت نگاه داشتند. بعد از این قضیه اقای کاسترو تا پایان عمرش بر کوبا حکومت کرد و بعد از مرگش برادرش حکومت را در دست گرفته است.

  در سال ۹۳ میلادی میخائیل گورباچف رهبر شوروی کاسترو را خائن به بشریت معرفی نمود و این می تواند اشاره اقای گورباچف به بحران موشکی کوبا و همکاری پنهانی کاسترو با امریکا باشد.

  و الا چه خیانتی می تواند از سوی کاسترو رهبر کشور کوچک و بی اهمیت کوبا صورت گرفته باشد و انفدر این خیانت بزرگ باشد که اقای گورباچف چنین حرفی بزنند.

  برجام یک داستان دنباله دار است و ممکن است به یک بازی باخت – باخت برای همه تبدیل شود.

 2. کرامت سلیمی

  در کامنت فوق پیش بینی نموده بودم که جان بولتون به زودی از مقامش برکنار خواهد شد و بالاخره همین امروز ۱۹٫۰۶٫۹۸ جان بولتون برکنار شد.

  این مطلب در تعدادی از سایتها نیز منتشر شد.

  علت این است که امریکا واقعا” یک ابرقدرت اتمی نیست و با کمک کشورها و سازمانهای هوچی گر خود را ابرقدرت جا زده است.

  جان بولتون امد و تیری در تاریکی انداخت تا ایران را بترساند اما عملا” جان بولتون فقط گربه ای بود که ادای پلنگ را در می اورد.

  البته منظور خاصی از نوشتن این مطلب ندارم و در واقع تلاشیست برای اثبات درست بودن دیدگاه بنده در باره دروغ بودن سلاح اتمی.

  خروج از برجام ایران یعنی افشای دروغ بودن سلاح اتمی.

  همچنین چند روز پیش صدا و سیمای ایران مستندی در باره انرژی اتمی پخش نمود که در ان عملا” تمامی رییس جمهور ها به نوعی متهم به خیانت به ملت می شدند .

  امیدوارم بتوانم به زودی یک مطلب جامع و قابل قبول در باره برجام و دروغ بودن بمب اتمی خدمتتان بفرستم.
  و البته امیدوارم اینبار بی تفاوت از کنار ان عبور نکنید.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false