عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تأکید بر اینکه دو دولت آمریکا و اروپا بد عهد هستند و دروغ می گویند،گفت: آنان هر هر دو غارتگر بیت المال بشری و غاصب حکومت ها هستند که البته این مسئله استدلال قرآنی دارد.

حجت‌الاسلام احمد سالک کاشانی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به گام دوم کاهش تعهدات برجام گفت: مسئله مهمی که تیم مذاکره کننده باید بداند این است که اروپا و آمریکا قابل اعتماد نیستند.

وی با تأکید بر اینکه دو دولت آمریکا و اروپا بد عهد هستند و دروغ می‌گویند، ابراز کرد: آنها غارتگر اموال جامعه بشری و غاصب حکومت‌ها هستند که البته این مسئله استدلال قرآنی دارد.

این مقام مسئول ادامه داد: تیم مذاکره کننده باید با پشتیبانی اقتدارآمیز جمهوری اسلامی ایران، اشراف خود را بر کفر جهانی حفظ کنند و نباید تحت تأثیر مسائل قرار گیرند؛ مذاکره کنندگان باید باور کنند که ملت‌ها با ما هستند نه سران سلطه.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اینستکس مطرح شده از سوی اروپایی‌ها یعنی تحقیر ملت ایران عنوان کرد: یک شرکت با ریاست عنصر آلمانی در فرانسه تشکیل داده‌اند و آن را به کشورهایی که از ما نفت خریداری می کنند تحمیل کرده‌اند تا دلارشان را در آن شرکت بریزند؛ این در حالی است که در صندوق اینستکس به ما دلار داده نمی‌شود و ما در قابل فروش نفت غذا و دارو دریافت خواهیم کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین سالک کاشانی افزود: ما کشوری گرسنه نیستیم که محتاج دارو و غذای اروپایی‌ها باشیم؛ فلذا اینستکس برگ کاغذی بیش نیست و چنانچه این طرح عملیاتی شود تحقیر ملت ایران است؛ بر همین اساس تیم مذاکره کننده ما نباید زیر بار این مسئله برود.

وی تأکید کرد: در مدت باقی مانده از زمان گام دوم کاهش تعهدات برجامی، اروپا باید صداقت خود را نشان دهد؛ البته که بعید می دانم آنان صداقت داشته باشند؛ چرا که اروپا با گفتار درمانی زمان می‌خرند و این مسئله مانند روز روشن است؛ بنابراین نباید به آنان اعتماد کرد.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران باید رشد غنی‌سازی هسته‌ای خود را تا ۵۰ درصد ادامه دهد و آب سنگین اراک را دنبال کند و همچنین اقدامات قانونی خود را در این مسائل دنبال کنیم.

انتهای پیام/م

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری