زاهدی در طرح بودجه ارائه شده از سوی دولت توجه مناسبی در حوزه آموزش و پژوهش نشده است، گفت: ما حتما سال آینده در حوزه آموزش و پرورش، آموزش عالی،دانشگاه های علوم پزشکی و در عرصه پژوهش دچار مشکل خواهیم شد.

 

 

 

محمد مهدی زاهدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با راه آرمان ؛ با بیان اینکه در طرح بودجه ارائه شده از سوی دولت توجه مناسبی در حوزه آموزش و پژوهش نشده است، گفت: ما حتما سال آینده در حوزه آموزش و پرورش، آموزش عالی،دانشگاه های علوم پزشکی و در عرصه پژوهش دچار مشکل خواهیم شد.

وی با اشاره به اینکه یکی از مباحث توجه به نوسازی و مقاوم سازی مدارس تخریبی است، عنوان کرد: امیدواریم در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش بودجه آموزش و پژوهش راه کارهایی پیدا کنیم.

زاهدی با اشاره به اینکه آمار دقیق از تعداد مدارس تخریبی در دست ندارم، ابراز کرد: برای بازسازی و مقاوم سازی مدارس تخریبی باید به صورت کلان نگاه کنیم و پس از آن با رایزنی معاونت نوسازی مدارس و آموزش و پرورش باید بودجه در راستای بهسازی و مقاوم سازی مدارس تخصیص داده شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که در خصوص مدارس تخریبی در جنوب و شرق استان چه اقداماتی انجام داده اید، بیان کرد: در شمال استان و شهر کرمان نیز مدارس تخریبی زیادی داریم که باید حتما آن مدارس تخریبی بازسازی شوند.

وی در پایان با اشاره به مطلب فوق خاطر نشان کرد: موضوعی که مد نظر ما می باشد این است که بودجه نوسازی مدارس را افزایش دهیم و اگر این کار انجام شود هر گوشه استان نیاز بیشتر باشد بر اساس عدالت محوری کار انجام خواهد شد که همه از این مسئله نفع ببرند.

 

 

انتهای پیام/م

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری