دادستان عمومی و انقلاب شهرستان عنبرآباد گفت: در راستای افزایش اطلاعات و آگاهی عمومی در زمینه مسائل حقوقی طرح «هر مسجد، یک حقوق‌دان» در عنبرآباد اجرا می‌شود.


به گزارش راه آرمان، یوسف سبجانی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان عنبرآباد با اشاره به طرح رئیس قوه قضائیه با عنوان «هر مسجد یک حقوقدان»، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که دستگاه قضایی سال‌ها است با آن روبرو است، کثرت و تراکم روزافزون پرونده‌ها است و قوه قضائیه در همه دوره‌ها با این مشکل مواجه بوده که اثر آن معضلاتی مانند اطاله دادرسی است که گریبانگیر دستگاه قضایی است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان عنبرآباد ادامه داد: از مهم‌ترین راهکارها برای حل این مشکل، افزایش اطلاعات حقوقی مردم و دانش‌افزایی حقوقی است. به هر میزانی که آگاهی‌های عمومی و حقوقی مردم ارتقا پیدا کند، دعاوی و اختلافات کاهش می‌یابد؛ از این‌ رو رئیس دستگاه قضا در اجرای طرح تحول دستگاه قضایی در نظر داشته که از ظرفیت مساجد برای موضوع آموزش حقوقی و ارشاد قضایی استفاده شود.

سبحانی اجرای این طرح را زمینه‌ساز افزایش حضور مردم در مساجد دانست و گفت: جذب جوانان و نوجوانان به مسجد، کاهش ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی، پیشگیری از خشونت، جرائم و انواع آسیب‌های اجتماعی و افزایش اطلاعات و دانش حقوقی مردم از دیگر ثمرات اجرای این طرح است.

وی افزود: مساجد به عنوان یک مرکز اجتماعی باید فعالیت های فرهنگی متناسب با نیاز های روز مردم را فراهم نمایند‌.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان عنبرآباد تصریح کرد: تلاش ما بر این است تا مساجد، بقاع متبرکه محور حل مسائل و مشکلات مردم باشد که این محوریت دادن به مسجد فقط در باب مسائل حقوقی و صلح و سازش نیست بلکه در ارتقا وضعیت فرهنگی جامعه هم اثربخش است؛ هدف ما این است که مساجد هم محور اصلی این حرکت باشند.

انتهای پیام/

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری