×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

احیای مشوق های صادراتی گامی موثر در جهش در تولید/ جمله « ما می توانیم» سرمنشأ کار همه دستگاه ها و مردم قرار گیرد

محمد اسماعیل سعیدی گفت: دولت باید مشوق های صادراتی را احیا و حمایت کند تا بتوانیم در سال جاری شاهد رونق صادرات باشیم چرا که رونق صادرات زمینه ای درجهش در تولید است.

محمد اسماعیل سعیدی در گفت و گو با خبرنگار راه آرمان، اظهار کرد: با توجه به اقداماتی که در سال ۹۸ در راستای رونق تولید انجام گرفت می توان گفت جلوی واردات بی رویه گرفته شد و قاچاق به طور قابل توجهی کاهش پیدا کرد و این فرصتی بود تا تولید داخلی جانی دوباره بگیرد.

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: اگر چه اقدامات انجام شده در سال رونق تولید طبق گفته مقام معظم رهبری یک دهم سطح انتظارهم نبود و می شد ۱۰ برابر آن را کار کرد ولی همین میزان نیز باعث شد تا تولید در این عرصه خودی نشان دهد.

 

سعیدی تصریح کرد: برای جهش در تولید باید بتوانیم یک حضور بسیار قوی در بازارهای منطقه برای عرضه تولیدات داخلی داشته باشیم و بازار مصرف تولیدات داخلی صرفا داخل کشور نیست بلکه بازارهای منطقه هم می توانند حضور و موقعیت ما را تثبیت کنند.

 

وی در ادامه به ضرورت فرهنگ سازی در راستای جهش تولید اشاره کرد و گفت: جمله «ما می توانیم» که امام (ره) فرمودند باید سرمنشا کارهای ما قرر گیرد، خیلی ها در داخل کشور سعی می کنند به مردم القا کنند که ما نمی توانیم و تولیدات ما قدرت رقابت با اجناس خارجی را ندارد در صورتی که بسیاری از کالاهای تولیدی ایران دارای قدرت رقابت با کالاهای مشابه خارجی است.

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: بنابراین  فرهنگ سازی تولید و مصرف کالای داخلی گامی است که می تواند منجر به جهش تولید شود و اگر سال ۹۸ توان تولید ما یک بود در سال ۹۹ باید ۱۰ برابر افزایش پیدا کند.

 

سعیدی بیان کرد: رسانه ها، دستگاه های مسئول و نظام آموزشی ما باید در این عرصه فرهنگ سازی کنند تا کار تولید و تلاش مضاعف در دستور کار قرار گیرد و همه وارد عرصه شوند و تولید چندین برابری اتفاق بیفتند تا ما شاهد جهش در اقتصاد باشیم.

 

وی خاطر نشان کرد: دولت باید ازکالاهایی که امکان تولید آن در داخل کشور وجود دارد حمایت کند و جلوی واردات کالاهای مشابه را بگیرند چرا که واردات باعث می شود قدرت رقابت که لازمه و ضرورت هر کاری است پایین بیاید.

 

این نماینده مجلس در پایان مطرح کرد: دولت هم چنین باید مشوق های صادراتی را احیا و حمایت کند تا بتوانیم در سال جاری شاهد رونق صادرات باشیم چرا که رونق صادرات زمینه ای درجهش در تولید است.

مصاحبه و تنظیم: مهدی زاده

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false