مدیرکل منابع طبیعی استان کرمان با تاکید بر اینکه یکی از تاکیدات موکد رهبر معظم انقلاب اسلامی حفظ منابع طبیعی و مدیریت آب در کشور است، گفت: در بودجه سال آینده نیز ۱۵۰ میلیون یورو به پروژه های آبخیزداری و آبخوان داری در کشور اختصاص می یابد.

 

 

به گزارش راه آرمان؛ مهدی رجبی زاده مدیرکل منابع طبیعی استان کرمان در آئین افتتاح رسمی ۵۱۲ پروژه آبخیزداری و آبخوان داری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در سال ۹۷ و آئین گرامیداشت روز درختکاری با اشاره به شعار سال مبنی بر ” منابع طبیعی بزرگترین سرمایه ملی” است، اظهار داشت: تمامی حوزه های آبخیزداری و آبخوان داری سرمایه ملی به حساب می آیند.

وی گفت : همزمان با روز درختکاری ۵۱۲ پروژه آبخیزداری و آبخوان داری از اوایل شهریور ماه سال جاری شروع و تا پایان اسفند ماه در حال اجراست و اعتبارات آن از صندوق توسعه ملی که می بایستی به نظر مقام معظم رهبری برسد بعد از موافقت ۲۰۰ میلیون دلار برای اجرای پروژه های آبخیزداری در اختیار سازمان جنگلها قرار داده شد.

مدیرکل منابع طبیعی استان کرمان افزود: این نگاه مقام معظم رهبری به احیاء منابع طبیعی یک نگاه بسیار مهم است  و در بودجه سال ۹۸ نیز ۱۵۰ میلیون یورو به این امر تخصیص داده شده است.

رجبی زاده ادامه داد: از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در ۲۶ حوزه آبخیز در ۱۴ شهرستان استان کرمان انجام شده و سیاست بر این بود که این طرح ها به شکلی جامع اجرایی شود و مواردی از جمله حفظ منابع آب، جنگل، کاداستر اراضی و … در قالب اجرای این طرح ها مد نظر قرار گیرد.

وی همچنین از مدیریت خوب ۲۱ میلیون مترمکعب روان آب خبر داد و گفت : این امر می تواند به ۶ میلیون مترمکعب آب های زیرزمینی کمک نماید و آب های زیرزمینی از ۹۰ میلیون مترمکعب به یکصد میلیون مترمکعب رسیده است.

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری