×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

ارائه خدمات به ۲ هزار نفر در مناطق محروم ریگان توسط دانشجویان بسیجی

فرمانده سپاه شهرستان ریگان گفت: دانشجویان بسیجی در مناطق محروم و صعب العبور ریگان در زمینه‌های عمرانی، فرهنگی، بهداشتی ،دندانپزشکی و بهداشت عمومی به بیش از ۲ هزار نفر خدمات رسانی کردند.

سرهنگ مصطفی دهقانیان در گفت و گو با خبرنگار راه آرمان اظهار داشت: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر حضور جوانان در فعالیت های جهادی و با توجه به اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در فصل تابستان به ویژه قشر دانشجو باید از فرصت مناسبی که برای تمدن سازی اسلامی و جامعه مهدوی ایجاد شده استفاده لازم را کرد.

وی ادامه داد: جوانان باید با مشکلات و محرومیت های اقشار ضعیف آشنا شوند، مهمترین هدف اردوهای جهادی خودسازی و بازسازی این عزیزان است چرا که هدف آشنایی با مشکلات، حل آنها و کم کردن درد و رنج مردم است.

دهقانیان با بیان اینکه مهم ترین وظیفه سپاه خدمت رسانی به مردم محروم است، تصریح کرد: گروه جهادی دانشگاه علوم پزشکی کرمان از چند روز پیش فعالیت خود را در مناطق محروم وصعب العبور کوهشاه وسرزه آغاز کرده و این گروه شامل ۱۰۰ دانشجوی بسیجی و انقلابی است که به خدمت رسانی مشغول هستند.

وی بیان داشت: این مناطق در ۴۵و ۶۵ کیلومتری از شهرستان ریگان فاصله دارند و هرکدام ازاین مناطق ۲۰ روستای محروم دیگر را تحت پوشش قرار داده اند.

فرمانده سپاه شهرستان ریگان گفت: دانشجویان بسیجی در مناطق محروم و صعب العبور ریگان در زمینه‌های عمرانی، فرهنگی، بهداشتی، دندانپزشکی و بهداشت عمومی به بیش از ۲ هزار نفر خدمات رسانی کردند.

وی افزود: بیش از هزار نفر در اردوهای جهادی که در شهرستان ریگان شکل گرفته در طول سال شرکت نموده اند و همچنان این اردوها ادامه خواهد داشت.

سرهنگ دهقانیان ابراز داشت: فعالیت های سپاه در ریگان در چند عرصه مختلف است، در بحث عمرانی ۱۳ منزل مسکونی با کمک کمیته امداد امام خمینی (ره) درحال ساخت و ۱۹ منزل مسکونی دیگر با همکاری بهزیستی شهرستان در دستور کار است و ۴۰ واحد مسکونی نیز در مناطق محروم هدف در حال ساخت و یا در حال اتمام است.

وی بیان داشت: در مناطق کوهشاه ،سرزه و رستم اباد ریگان به دنبال آموزش مباحث فرهنگی مدرسه و مسجد ساخته شده است.

دهقانیان عنوان کرد: دربحث اشتغال زایی و محرومیت زدایی برای ۳۰۰ نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد شده و در راستای اقتصاد مقاومتی درمناطق محروم صنایع تبدیلی و گیاهان دارویی راه اندازی کردیم همچنین۴۰ نفر برای اشتغال زایی به استان اصفهان فرستاده شده اند، در بخش بهداشت نیز با کمک گروه جهادی سیدالشهدای استان اصفهان ۲۰۰ نفر تحت درمان و ویزیت رایگان قرار گرفتند.

این مقام مسئول اذعان داشت: سپاه ریگان درخدمت رسانی به  مردم بی بضاعت اقدام به توزیع جهیزیه، وسایل سرمایشی و توزیع بسته های غذایی کرده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان ریگان در پایان به دو دهستان ناصریه و گاوکان که ضریب ۸ و ۹ محرومیت را در کشور دارند اشاره و از خدمات و همکاری که گروه های جهادی و خیرین در این مناطق با سپاه شهرستان داشته اند قدردانی کرد و اظهار داشت: امیدواریم روزی ریگان الگوی محرومیت زدایی و کارهای جهادی بشود.

انتهای پیام/ دانش

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false