امام جمعه کهنوج گفت:عربستان به عنوان عامل آمریکا در منطقه عمل می کند و با شکست جنگ نیابتی داعش و بی نتیجه ماندن حملات در یمن و از طرفی خنثی شدن طرح کردستان مستقل امروز بدنبال جنجال آفرینی در لبنان است و اربعین فرصتی برای پیروی از سبک زندگی اسلامی است.

 

 

 

 

به گزارش  شبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان؛ به نقل از  شوباد ، حجت الا سلام افشارمنش امام جمعه کهنوج ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان ضمن توصیه به تقوای الهی اظهار داشت:حضور ۲۰ میلیونی مردم در راهپیمائی اربعین آن هم به صورت خودجوش و مردمی از اقشار مختلف و بیش از ۶۰ کشور جهان نشان ارادت مردم به امام حسین(ع)است.

 

وی ادامه داد: این شور و اشتیاق و محبت و بذل مال و همت بلند ریشه در اراده خداوند متعال دارد.

 

امام جمعه کهنوج بیان داشت: این راهپیمائی یک قدرت نمائی تمام عیار مسلمانان به ویژه شیعیان در برابر یزیدیان زمان است.

وی بیان داشت: اربعین فرصتی برای پیروی از سبک زندگی اسلامی است.

 

افشار منش در ادامه به اتفاقات اخیر عربستان و استعفای سعد حریری درذاین کشور اشاره کرد و افزود: عربستان به عنوان عامل آمریکا در منطقه عمل می کند و با شکست جنگ نیابتی داعش و بی نتیجه ماندن حملات در یمن و از طرفی خنثی شدن طرح کردستان مستقل امروز بدنبال جنجال آفرینی در لبنان است.

 

وی تصریح کرد: عربستان به بهانه ی مبارزه با حزب الله و هم پیمانگی با رژیم غاصب اسرائیل سعد حریری را مجبور به استعفا کردند تا بحران مدیریتی در لبنان بوجود آید.

 

خطیب جمعه کهنوج در ادامه به ۲۴ آبان و هفته کتاب و کتاب خوانی اشاره کرد و بیان داشت: یکی از راههای رشد و پیشرفت جامعه اسلامی به ویژه برای نوجوانان و جوانان مطالعه است و تنها مطالعه کتب درسی کفایت نمی کند بلکه مطالعه کتاب های مفیدی که راه و رسم زندگی را به انسان آموزش می دهند ضروری است.

 

خطیب جمعه شهرستان کهنوج به مناسبت هفته وقف مطالبی در مورد وقف مطرح نمود و توصیه کرد: کسانی که توان دارند امر وقف را انجام دهند وقف نامه محکم و قانونی بنویسند که کسی نتواند دخل و تصرف کند با علماء یا اداره اوقاف مشورت کنند و در امور ضروری وقف کنند.

 

وی در پایان با بیان اینکه کنترل جمعیت فراتر از مشکلات اقتصادی است، گفت: ما نیاز مند افزایش جمعیت هستیم چون نیروی انسانی در هر کشوری منشاء قدرت است و رشد جمعیت سفارش دین و کنترل جمعیت توطئه غرب است و جمعیت زیاد عامل توسعه اقتصادی است فلذا باید از روند پیر شدن جمعیت جلوگیری کنیم ،وقتی نیمی از جمعیت یک کشور سالخورده باشند نیمه جوان جمعیت باید انرژی خود را صرف نگهداری و خدمات رسانی به نیمه سالخورده کنند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری