فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوبشرق گفت: نیروهای مسلح ید واحد در جمهوری اسلامی ایران هستند که زیر لوای پرچم ایران و فرمایشات داهیانه رهبری و ولایت خودشان با قدرت و صلابت ایستاده هستند.

به گزارش راه آرمان؛ امیر مهدی معمار باشی فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوبشرق صبح امروز در جمع اصحاب رسانه در کنفرانس مطبوعاتی فرماندهی قرارگاه منطقه ای جنوبشرق که به مناسبت ۲۹ فروردین سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شده بود، گفت: همه ساله به مناسبت این روز برنامه های ارزشمندی تدارک دیده می شود تا اقدامات مختلف ارتش جمهوری اسلامی ایران که در راستای امنیت پایدار به نمایش گذاشته شود.

وی با بیان اینکه ۲۹ فروردین کار تاریخی از سوی امام راحل برای ملت ایران است در خصوص دلیل نامگذاری این روز به عنوان ارتش جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: پس از پیروزی انقلاب دشمنان کشورمان با توطئه های بسیار تلاش داشتند که نهال نو پا ما را با شکست رو به رو کنند  و در این بین از هیچ توطئه ای فرو گذاری نکردند.

این مقام مسئول  با اشاره به مطلب فوق و بیان اینکه یکی از توطئه های دشمن انحلال ارتش و حذف این نیروی کارآمدبود، ابراز کرد:  پس از پیروزی انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) با بصیرت، بینش و آگاهی در تاریخ ۲۸ فروردین ماه سال ۱۳۵۸ با پیامی تاریخ ساز دستور حضور در میادین شهرها را دادند.

امیر معمارباشی با تاکید بر اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران در ۲۹ فروردین تولدی دوباره یافت، تصریح کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران با حسن اعتماد رهبری و گذشت چهل سال از عمر انقلاب توانسته است ریشه های ضد انقلاب داخلی را از بین ببرد.
 
این مقام مسئول با اشاره به اولین شهید ترور ارتش جمهوری اسلامی ایران شهید سپهبد قرنی و بیان اینکه این نهاد  در کنار سایر نیروهای رزمنده در طول هشت سال دفاع مقدس با افتخار ایستاده اند، تصریح کرد: پس از دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران در عصر سازندگی با تکیه بر جوانان برومند که وارد بدنه ارتش شده بودند به خود کفایی رسیده است.

 فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوبشرق اذعان کرد: پس از دفاع مقدس بیش از ۷۰ هزار مستشار نظامی امورات اپراتوری تجهیزات را به کارکنان آموزش می دهند.

وی با تأکید بر اینکه مردان خوب و بی ادعا ارتش شعار ما می توانیم رهبری را در دفاع مقدس ثابت کردند، ابراز کرد: امروز در عرصه آمایش سرزمینی نیروی زمینی به خود کفایی رسیده است؛ همچنین از دیگر اقدامات نیروی زمین می توان به ساخت نفربرهای شنیداری و عمومس، ساخت سلاح های تک تیرانداز و سلاح های نوین در زمینه نیروی هوایی ساخت بمب افکن اشاره داشت.

امیر معمار باشی ادامه داد: نگهداری از سامانه های نیروی دریایی و همچنین در نیروی پدافند خاتم النبیا (ص)ساخت شناورهای زیر سطحی، ساخت پدافندهای  هوایی و موشک پدافندی از جمله اقدامات خوبی است که می توان به آن اشاره کرد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه فضای ایران به عنوان امن ترین فضای هوایی در کشورهای منطقه است، عنوان کرد: سال گذشته بیش از ۲۰۰ هزار حافظ قرآن تربیت کرده ایم و مهمترین کار ارتش جمهوری اسلامی ایران استفاده از تخصص ها است.

وی با اشاره به وقوع سیل از سال گذشته در نقاط مختلف کشور تصریح کرد: از روهای ابتدایی وقوع حادثه در حالت آماده باش بوده ایم و در زمینه  عمرانی نیرو اعزام کرده ایم و اگر نیروهای مسلح در این راستا وارد نمی شدند دولت قادر به پشتیبانی مستقیم نبود.

فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوبشرق با تأکید بر اینکه امروز شاهد دسیسه های جدیدی از سوی استکبار جهانی هستیم، گفت: آمریکا هر روز توطئه ای را برای ایجاد یأس و نا امیدی مردم ایجاد می کند و در چند روز گذشته شاهد اقدام نابخردانه رئیس جمهور آمریکا و قرار دادن نام سپاه پاسداران از سوی مقامات این دولت بوده ایم.

امیر معمارباشی ادامه داد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعد از یپروزی انقلاب اسلامی به دستور امام راحل تأسیس شد و در طول عمر چهل ساله این نهاد شاهد عزت و سربلندی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تمامی عرصه های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و فرهنگی بوده ایم.

 این مقام مسئول با تأکید بر اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مقابله با تروریسم در عراق و سوریه  که توسط آمریکا ایجاد شده پرداخته است، ابراز کرد: این نهاد توانسته مشت محکم و سیلی بسیار ارزشمندی را به گوش استکبار جهانی بنوازد.

وی عنوان کرد: نیروهای مسلح ید واحد در جمهوری اسلامی ایران هستند که زیر لوای پرچم ایران و فرمایشات داهیانه رهبری و ولایت خودشان با قدرت و صلابت ایستاده هستند.

فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوبشرق با اشاره به نامگذاری سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری بیان کرد: رهبر معظم انقلاب سال های متمادی را در راستای مسائل اقتصادی نامگذاری می کنند؛ نیروهای مسلح نیز به واسطه اینکه سرباز ولایت هستند منویات رهبری را به ویژه در عرصه مسائل اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار داده اند.

انتهای پیام/م

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری