حجت الاسلام و المسلمین امان الله علیمرادی نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با راه آرمان؛ با تأکید بر اینکه عظمت و شکوه آنچه که در ایام عزا و اربعین سید الشهدا علیه السلام رخ می دهد را باید قدر بدانیم، گفت: اربعین ابا عبدالله علیه السلام صحنه ای است که ارزش های متعالی انسانی به نمایش گذاشته می شود.

وی ادامه داد: از جمله ارزش هایی که در اربعین امام حسین علیه السلام به نمایش در می آید و به جهانیان شناخته می شود،  مسئله کرامت، شرافت و نجابت مردم عزیز عراق است.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اربعین سید الشهدا علیه السلام صحنه ای است که مردم عراق ارزش های انسانی را از خود بروز می دهند و آنها را آشکار می کنند، ابراز کرد: جهانیان می بینند که لطف، صفا، رحمت و مهر ورزی ملت عراق بر سر دست گرفته شده است.

حجت الاسلام و المسلمین علیمرادی افزود: مشاهده می کنیم در ایام اربعین اباعبدالله علیه السلام این ملت عزیز پای زائر حسین ابن علی علیه السلام را می شویند و تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا زمینه آسایش، رفاه و آرامش آنان فراهم باشد؛ وقتی تمامی این خدمات را به درستی رصد کنیم متوجه خواهیم شد جان مایه همه آنها عشق به حسین ابن علی علیه السلام است.

وی بیان کرد: خدای تعالی کرامت خدمت گذاری به زائرین امام حسین علیه السلام  را نصیب ملت عراق کرده است و آنان نیز قدر این رحمت بی نهایت را می دانند.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: راهپیمایی عظیم اربعین سید الشهدا علیه السلام امروز جایگاهی پیدا کرده که والاترین ارزش های انسانی همچون دفاع از حق، شکست ناپذیری در راه دفاع از حق، استقامت، براندازی و مبارزه با باطل، آزادگی و حریت انسانی، فساد ستیزی، رسوا کردن نفاق و مبارزه با زر اندوزی و ریاست طلبی را جهانی می کند.

حجت الاسلام و المسلمین علیمرادی تصریح کرد: ارزش های اسلام نیز با پیاده روی اربعین به نام حسین ابن علی علیه السلام جهانی می شود؛ یعنی همان جمله پیامبر اکرم(ص) که فرمودند” حسین از من است و من از حسینم” .

وی عنوان کرد: مراسم اربعین اباعبدالله علیه السلام صحنه ای است که همه حق طلبان عالم را به هم پیوند داده و به این معنی که حسین ابن علی علیه السلام محور شده است و امت های اسلامی را انسجام بخشیده است.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه ایمان اسلامی و محبت به اهل بیت  علیه السلام تمامی حق طلبان عالم را بهم پیوند داده است، گفت: دشمنان عراق نمی خواهند این ملت بزرگ به جهان معرفی شوند و در این راستا دشمنی می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین علیمرادی افزود: دشمنان اسلام و مستکبران وقتی می بینند در راهپیمایی اربعین که مراسمی بین المللی است آحاد مردم پرچم ارزش های متعالی انسانی را به دست گرفته اند تا این مسئله جهانی شود، احساس خطر می کنند و نقشه می کشند.

وی ادامه داد: از دشمنان هیچ بعید نیست که در این راستا با توطئه علیه اسلام و ملت عراق زمینه اختلاف، آشوب و بلوا را فراهم کنند چرا که مستکبران خواری و ذلت این ملت را می خواهند.

نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه بیش از گذشته باید سطح معرفتی، فرهنگی و معنوی راهپیمایی عظیم اربعین را ارتقاء دهیم، خاطر نشان کرد: خون سیدالشهدا علیه السلام زمینه ساز دولت حق و نابودی باطل است و تمدن نوین اسلامی از همین مجرا و گذرگاه محقق خواهد شد.

انتهای پیام/م

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری