امام جمعه ریگان عنوان داشت:استان به این پهناوری آیا حقش نیست که مدیر اجرایی و استانداری شاداب و جوان بومی داشته باشد و شخصی باشد که وامدار احزاب، گروه ها ، جریان ها و جناح های سیاسی نباشد و خود را وامدار مردم محروم بداند.

 

به گزارش راه آرمان،حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی در خطبه های این هفته نماز جمعه ریگان اظهار داشت:مجالس و محافل حسینی با مجاهدت امام خمینی (ره)و آن خطبه ی فیضیه مقدمه ای شد برای پیروزی نظام جمهوری اسلامی،امام فرمودند؛ کل یوم عاشورا و کل عرض کربلا معنایش این نیست که هر روز بنشینیم و گریه کنیم .

امام جمعه ریگان ادامه داد:معنای این عبارت یعنی مقابله ی همیشگی با ظلم تا سرحد شهادت.بزرگترین دشمنی که در مقابل اسلام و اباعبدالله الحسین ایستاد بنی امیه بودند‌.امروز ما باید بنی امیه زمان خودمان را بشناسیم،بنی امیه  زمان ما آمریکا و اسرائیل است.

وی افزود: ایستادگی در مقابل بنی امیه زمان و تسلیم نشدن در مقابل اینها بزرگترین درس مکتب عاشورای حسینی است و این درس باید به نسل جوان در افکار و اعمال جوانان تزریق کنیم.

خطیب جمعه ریگان با اشاره به نشت سه جانبه تهران ،بیان داشت:یکی از پیامهای نشست سه جانبه ی ایران ، ترکیه و روسیه این بود که ریشه کنی تروریسم از دغدغه های سه کشور است و این باعث همگرایی سه کشور و منزوی کردن غرب و آمریکا شد.

وی با اشاره به حمله ی موشکی سپاه پاسداران به مقر تروریست های ساکن در اقلیم کردستان عراق ،افزود: تروریست هایی که در غرب کشور یک مرتبه از نظام سیلی خورده بودند اینها بعد از آن شکستی که در انتخابات اقلیم کردستان خوردند با دیگر می خواستند ضربه ای به نظام جمهوری اسلامی بزنند که با هوشیاری مرزبانان این توطئه خنثی و عده ای هم از نیروهای ما به شهادت رسیدند.

رنجبر ماهانی در ادامه تاکید داشت:این توطئه را باید مسئولین اقلیم کردستان پاسخگو باشند که چرا علیه منافع امنیتی ملت ایران خاک این کشور را قرار داده اند برای اقدام علیه امنیت نظام ما.حمله موشکی سپاه به مقر تروریست ها در اقلیم کردستان حاوی چند پیام به غرب بود.پیام اول اینکه ایران اسلامی تسلط کامل بر شرایط میدانی دارد.استفاده از پهپادهای دقیق نقطه زن زنگ خطری است برای یاوه گویی های آمریکا و غرب و از طرفی توانایی و قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران را به نمایش خواهد گذاشت.

امام جمعه ریگان تصریح کرد:اقلیم کردستان عراق اگر نتواند جلوی تروریست های پناهنده به این خاک را بگیرد باید منتظر پاسخ محکمی از نظام جمهوری اسلامی باشد.

رنجبر ماهانی در ادامه بیان داشت:مدت ۱۰۰روز است که استان کرمان مدیر ارشد اجرایی به نام استاندار ندارد.وزارت کشور اگر به فکر مردم است و به دنبال فرصت سوزی نیست باید نسبت به انتخاب استاندار فورا اقدام کند.

امام جمعه ریگان عنوان داشت:استان به این پهناوری آیا حقش نیست که مدیر اجرایی و استانداری شاداب و جوان بومی داشته باشد و شخصی باشد که وامدار احزاب، گروه ها ، جریان ها و جناح های سیاسی نباشد و خود را وامدار مردم محروم بداند.

وی تاکید کرد:استاندار کرمان باید کسی باشد که جلوی مفسدان اقتصادی و دور زنندگان قانون و بیت المال در استان را بگیرد.

خطیب جمعه ریگان تصریح داشت:وقتی ۱۰۰روز استانداری در استان نداریم انتظار و توقعی نیست که ۱۸۰روز مدیری در اداره ارشاد ریگان نداشته باشیم.

امام جمعه ریگان در پایان عنوان کرد:امیدواریم مسئولین استانی و وزارت کشور دغدغه ی مردم و مشکلات را با انتخاب استانداری جهادی بر طرف کنند.

گزارش از دانش

انتهای پیام/

برچسب ها : , ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری