جلسه شورای شهر اسلامی شهر و روستا کرمان با حضور اعضا و اصحاب رسانه برگزار شد.

 

 

به گزارش راه آرمان؛ شب گذشته جلسه شورای شهر اسلامی شهر و روستا کرمان با حضور اعضا و اصحاب رسانه برگزار شد.

علی خدادادی رئیس کمیسیون خدمات شهری، محیط زیست و نظارت گفت: در زمینه اضافه شدن چندبرابری عوارض نوسازی و سایر عوارض هایی که شهرداری از مردم دریافت می کند؛ هیچ یک از مقامات مانند استاندار و ارگان هایی مانند شهرداری به اداره ی دارایی اعتراض نکرده اند. مردم چندبرابر شدن عوارض را در کار شهرداری می بیند که این امر صحیح نیست.

علی اکبر مشرفی عضو شورای شهر اسلامی شهر و روستا کرمان در خصوص بودجه سال ۹۸ شهرداری ابراز کرد:جلسات بسیاری درباره این موضوع داشتیم و انتظار داریم روسای کمیسیون ها نظرات شان را در خصوص بررسی این بودجه  که فردا برگزار می شود داشته باشند.

وی اظهار کرد:افزایش مبلغ عوارض و نوسازی که مورد نارضایتی مردم شده و به جلسه ای که در این خصوص با شهرداری گذاشته شد و  در بررسی های نهایی مشخص شده علت این افزایش که به اشتباه گفته می شود از سوی شهرداری اعمال می شود ناشی از ابلاغ نرخ دفترچه که از سوی اداره دارایی ارائه شده. چرا که مبنای این افزایش ارائه دفترچه و ابلاغیه ای است که از دارایی به شهرداری ابلاغ می شود.

این عضو شورای شهر ادامه داد:بنابراین علت این افزایش دست شهرداری نیست و این همان قیمت مبنایی است که از سوی دارایی به شورا و شهرداری ابلاغ شده است.

مشرفی درخصوص آمادگی شهرداری برای تعطیلات نوروز  ابراز کرد:در ابتدا از اقداماتی که شهرداری در مورد برخی مناطق از جمله ورودی شهر زرند، آسفالت جاده ماهان و دیگر مناطق تشکر و قدردانی کرد؛ همچنین شستشوی تابلوهای معابر باید انجام شود که شهرداری آمادگی لازم را برای این موضوع داشته باشد.

منصور ایرانمنش نائب رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل ضمن عرض تسلیت به خاطر شهادت جمعی از مرزداران سیستان و بلوچستان تصریح کرد:شهرداری در خصوص آبگرفتگی معابر اقدامات خوبی راانجام داده است.

این عضو شورای شهر کرمان عنوان کرد: مسئله لوایح عوارضی که در شورای عمومی تصویب شد و به فرمانداری رفت تا با شرط «ضریب کاهنده» اعمال شود ؛ همچنین قرار بر این بود که این ضریب کاهنده اعمال شود ولی این اتفاق نیفتاد.

وی ادامه داد:از شورای شهر تقاضا دارم که در خصوص تعدیل این ضریب وارد شود؛ همچنین  از ریاست شوار تقاضا دارم که با شورای عالی استان وارد مذاکره شود؛ چرا که فکر می کنم که قانون این اختیار را به شورا داده تا در این خصوص اقدام کند  و بسیاری از شهروندان در این خصوص گلایه مند هستند و از شورای شهر انتظار دارند.

ایرانمنش افزود:انتظار مردم هم این است که شورا در این باره اقدام کند؛ چرا که پسندیده نیست یکدفعه عوارض نوسازی تا این حد افزایش پیدا کند.

محمد فرشاد رئیس شورای اسلامی شهر و روستا شهر کرمان اظهار کرد:کاری که کارشناسان شهرداری کردند این است که عوارض صدور پروانه قانونی و علمی باشد و تبعیض در آن نباشد؛ این مسئله در برخی مواقع کاهش و در برخی مواقع افزایش یافته است.

وی بیان کرد: می دانیم برای اماکنی که قانونی کردن عوارض صدور پروانه جهش پیدا کرده ، شورا باید وارد عمل شود؛ همچنین شهروندان باید توجه داشته باشند محاسبه عوارض نوسازی بر مبنای ارزش معاملاتی است که بر اساس قانون به دستگاه های مربوطه ابلاغ می شود.

فرشاد عنوان کرد:بنابراین دخل و تصرفی شورا و شهرداری در آن ندارد و این کار بر اساس ابلاغیه های که ارسال می شود اقدام می شود.

رئیس شورای شهر افزود:باید توجه داشته باشیم مبنای اخذ هر گونه عوارض در پروانه ساختمان از سوی شهرداری بر اساس ارزش معاملاتی است که انجام می شود. اخذ عوارض هم بر مبنای ابلاغیه هایی که هرساله به شهرداری ابلاغ می شود؛متاسفانه اخیرا دارایی این مبلغ را افزایش داده است که به شدت مخالف آن چیزی که شهرداری اعتقاد دارد. از اعضای شورای شهر تقاضا می کنم از دارایی بخواهد در این خصوص اقدام کند.

فرشاد در پایان خاطر نشان کرد:به اشتباه همه نگاه ها و اعتراضات به شهرداری است در صورتی که شهرداری در این خصوص تقصیری ندارد.

 

انتهای پیام/م

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری