مدیرعامل شرکت صنایع مس ایران گفت: بهره‌برداری از طرح‌های توسعه درآلو، دره‌زار و چاه فیروزه سه طرح مهمی هستند که با بهره‌برداری از آنها حداقل ۴۰۰ هزار تن به ظرفیت کنسانتره شرکت مس افزوده می‌شود.

به گزارش راه آرمان، اردشیر سعد محمدی مدیرعامل شرکت صنایع مس ایران عنوان کرد: بنا به مصوبه مجمع عمومی شرکت ملی صنایع مس ایران بخشی از سود سال مالی ۹۷ به افزایش سرمایه اختصاص می‌باید که هم‌اکنون در حال انجام امور قانونی و تهیه گزارش‌های توجیهی و کسب مجوزهای لازم از سازمان بورس هستیم و امیدواریم حداکثر تا سه‌ماه آینده عملیاتی شود.

مدیرعامل شرکت صنایع مس ایران با تأکید بر این‌ که در زمان طلایی برای توسعه قرار داریم گفت: یکی از مطمئن‌ترین و سهل‌ الوصول‌ترین راه‌ها برای تأمین مالی طرح‌های توسعه‌ در شرایط فعلی کشور افزایش سرمایه شرکت از محل سود انباشته است.

به گفته سعد محمدی افزایش سرمایه شرکت مس از محل سود انباشته حداقل ۳۰ درصد خواهد بود تا با تزریق منابع مالی بیشتر به طرح‌های توسعه، زمان بهره‌برداری آنها کوتاه‌تر شود.

مدیرعامل شرکت صنایع مس ایران با تأکید بر این‌که در ۵ سال گذشته، شرکت‌های معدنی دنیا در بخش تولید کنسانتره سرمایه‌گذاری کرده‌اند عنوان کرد: شرکت مس مطابق با الگوهای توسعه در شرکت‌های معدنی دنیا، سرمایه‌گذاری بیشتر در بخش اکتشافات و افزایش ظرفیت کنسانتره را به‌عنوان نقشه راه‌ خود ترسیم کرده است.

وی افزود: بهره‌برداری از طرح‌های توسعه درآلو، دره‌زار و چاه فیروزه سه طرح مهمی هستند که با بهره‌برداری از آنها حداقل ۴۰۰ هزار تن به ظرفیت کنسانتره شرکت مس افزوده می‌شود.

سعد محمدی ابراز داشت: بدون شک باید طی ۵ سال آینده مسیر توسعه در شرکت مس باید با سرعت بیشتری طی شود تا از گردونه رقابت جهانی جا نمانیم.

مدیرعامل شرکت صنایع مس ایران با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی مصرف خودروهای الکتریکی طی سال‌‌های آینده و سرمایه‌گذاری ۴ تریلیون دلاری کشورهای بزرگ دنیا در زیر‌ساخت‌ها تاکید کرد: همه این موارد شواهدی محکم هستند که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری در صنعت مس سود خوب و مطمئنی را در آینده نصیب سهامداران می‌کند.

انتهای پیام/ س

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری