×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

جریانات غربگرا تکمیل کننده پازل دشمن در جنگ روانی هستند

کارشناس مسائل سیاسی گفت: عملیات دشمن در حیطه القاء جنگ آمریکا و ایران بیشتر جنبه روانی دارد که بیشتر  استفاده از رسانه و ابزار اطلاعاتی برای تأثیر گذاشتن بر جامعه است و تمامی کارشناسان ما  باید به این مسئله توجه داشته  و تحلیل درستی از رفتارهای دشمن داشته باشند.

محمود بابایی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به القاء جنگ آمریکا علیه ایران توسط جریانات غربگرا گفت:در خصوص سیاست داخلی آمریکا باید بین آن چیزی که در داخل دیده می شود وآن مسائلی که در ظاهر وجود دارد تفکیک قائل شویم.

وی با بیان اینکه اختلاف نظر بین دموکرات ها و جمهوری خواهان و حتی در کاخ سفید وجود دارد، عنوان کرد: ترامپ فردی است که به عنوان فردی که کارهای غیر عاقلانه انجام میدهد شناخته می شود و این اقدام ممکن است حتی در سیاست خارجه این دولت دیده نشده باشد.

این کارشناس مسائل سیاسی ضمن اشاره به اینکه  از این اقدام به عنوان استراتژی مرد و راننده دیوانه یاد می شود، تصریح کرد: آنچه که باید توجه داشته باشیم این است که باطن استراتژی آمریکا مسئله ای واحد بوده است و از ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی تاکنون این موضوع وجود داشته است .

بابایی ادامه داد: بر همین اساس آنها به دنبال این هستند که استراتژی ترس را به وجود آوردند و برای عملیاتی کردن اهداف خود تبلیغات می کنند.

وی با بیان اینکه واقعیت این است که انجام اقدام نظامی دور از ذهن است، تصریح کرد: چرا که تهدیدات سختی که هم اکنون صورت می گیرد اکثرا عملیاتی نیست و بیشتر به جهت ترساندن و ایجاد جنگ روانی است.

این کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: چنانچه جنگی بین ایران و آمریکا رخ دهد در قالب جنگ های متعارف تعریف نمی شود و این رخ داد در قالب جنگ ها نامتقارن است که در این نوع جنگ مولفه های خاصی وجود دارد که یکی از این مولفه ها این است اهداف آن کوچک و زود گریز هستند و انتخاب اهداف بزرگ برای آنان نقطه ضعف است.

بابایی گفت: اختلاف نظر در کشور وجود دارد و با توجه به اینکه کشوری هستیم که سردمدار دموکراسی و مردم سالاری هستیم این اعتقاد را داریم که نظرات باید بیان شود؛ اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که بین نمود بیرونی و بود درونی مان تفکیک قائل شویم.

وی اظهار کرد: اگر جای نمود بیرونی و بود دورنی عوض شود خیلی مشکل ساز خواهد شد و به نوعی ما را برای رساندن به اهدافمان کمک نخواهد کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: اگر در داخل کشور وارد حیطه ای شویم و نمود بیرونی به گونه ای شکل گیرد که داخل کشور اختلاف نظر وجود دارد و گروهی ترسیده باشند و کار غیر عاقلانه ای را انجام دهند؛ این مسئله نمی تواند تأمین کننده اهداف و منافع سیاست خارجی ما باشد.

بابایی ابراز کرد: برگ برنده ما در سیاست داخلی و خارجی به عهده دفاعی ما است که در این زمینه دست برتر داریم و نقطه ضعف ما در بعد روانی و افکار عمومی جامعه است که به راحتی می توانند جهت دهی داشته باشند.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: عملیات دشمن در حیطه القاء جنگ آمریکا و ایران بیشتر جنبه روانی دارد که بیشتر  استفاده از رسانه و ابزار اطلاعاتی برای تأثیر گذاشتن بر جامعه است و تمامی کارشناسان ما  باید به این مسئله توجه داشته  و تحلیل درستی از رفتارهای دشمن داشته باشند.

وی اظهار کرد: اگر تحلیل درست و دقیقی از رفتارهای دشمن نداشته باشیم ؛ قطعه ای از پازل دشمن که تکمیل کننده خواسته آنهاست خواهیم بود و دقیقا در پازل اتفاقات اخیر که نگاه کنیم دشمن به قطعه ای مفقود نیاز دارد که تکمیل کننده پازل باشد تا ترس را القاء و از جنگ روانی داخل حمایت کند.

انتهای پیام/م

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false