آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد.

به گزارش راه آرمان؛ آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد که مشروح خطبه ها را در زیر می خوانید:

امام جمعه کرمان: امروز همگان معتقدند از ظرفیت داخلی باید استفاده شود

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین حسن علیدادی ‌سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان کرمان در خطبه های ظهر امروز نماز جمعه شهر کرمان در جمع مردم و مسئولین با اشاره به حدیثی از حضرت امیر المومنین علی علیه السلام گفت: تقوا در تمام شئون زندگی انسان را به سعادت می‌رساند.

وی ادامه داد: از جمله نکات مهم در زندگی در زمینه رعایت تقوا و مبارزه با اسراف است؛ همه چیز را باید به اندازه مصرف شود چرا که مصرف بی رویه خلاف تقواست و اسلام این امر را نهی کرده است.

امام جمعه شهر کرمان ابراز کرد: اعتقاد به قیامت در زندگی انسان بسیار اثرگذار است و این اعتقاد اجازه نمی‌دهد انسان به فسادها وارد شود  و افرادی که در برابر دستورات خداوند تمکین نمی کنند اعتقادی به معاد ندارند.

این مقام مسئول بیان کرد: چنانچه اعتقاد واقعی به قیامت داشته باشیم بازدارندگی از گناه در درون ما ایجاد می گردد؛ افرادی که به درجه‌های رفیع انسانیت رسیدند اعتقاد کامل و واقعی به معاد داشتند.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین علیدادی ‌سلیمانی اظهار کرد: قرآن کریم بر نگاه معاد محوری انسان در تمام مراحل زندگی تاکید داشته و می‌فرماید هر که به قیامت اعتقاد دارد به دو شرط ایمان و اعتقاد از عمق وجود باید توجه کند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به شهادت امام محمد باقر علیه السلام و عید سعید قربان گفت: امام پنجم در دوران زندگی می‌کرد که با شیعه دشمنی زیادی می‌شد و این امام با بدعت‌ها مبارزه جدی کرد و احادیث زیادی از وی برای جلوگیری از انحرافات فکری و عقیدتی امت اسلام وجود دارد.

این مقام مسئول تصریح کرد: همگان امروزه معتقدند از ظرفیت داخلی کشور استفاده شود؛ نفت کشور را تحریم کردند تا در صادرات کشور را به صفر برسانند؛ اما جوانان این کشور در قرارگاه خاتم‌الانبیاء صادرات بنزین را رقم زدند.

خطیب نماز جمعه شهر کرمان با بیان اینکه به جوانان باید اهمیت داده شود و اشخاص بی عرضه را کنار بزنید تا استعدادهای جوان کشور روزبه‌روز شکوفاتر شود، عنوان کرد: در جبهه مقاومت که سال‌ها در غربت و مظلومیت به‌سر می‌برد اما این روزها در یمن شاهد رونمایی از پیشرفت‌های جدی و پیروزی مردم یمن هستیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: شاهد نا امن شدن دنیا به وسیله رئیس جمهور آمریکا هستیم و خروج آمریکایی ‌ها را از تمام معاهده‌های جهانی می‌بینیم.

امام جمعه ریگان: خبرنگاران طلایه داران جبهه قلم و اندیشه اند/ مقاومت در دوران تحریم اعجاز برای ملت ایران به وجود آورد

حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی در خطبه های این هفته نمازجمعه ریگان با بیان اینکه نماز جمعه یکی از برکات انقلاب است،بیان داشت: آگاهی بخشی،فرهنگ سازی ،وحدت و انسجام ملی از کار کردهای نماز جمعه هستند.

خطیب جمعه ریگان در ادامه اشاره داشت به سالروز شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار و افزود:خبرنگاران طلایه داران جبهه قلم و اندیشه اند.شجاعت ، غیرت ملی ،سلامت خبر و نفوذ ناپذیری از ویژگی های هر رسانه و خبرنگار است.

این مقام مسئول با بیان اینکه خبرنگاران در حقیقت پل ارتباطی میان مردم و مسئولین هستند که دغدغه ها ، مشکلات و معضلات جامعه را بیان می کنند،ابراز داشت:از همه کسانی که در عرصه خبر تلاش و زحمت دارند بخصوص خبرنگاران برجسته شهرستان از پایگاه خبری دیار نخل و خبرگزاری فارس قدردانی می نمایم.

رنجبر ماهانی اشاره داشت روز مقاومت اسلامی و دستاوردها و پیروز های حزب الله و تصریح داشت:راهبرد مقام معظم رهبری در مقابله با دشمنان با محوریت مقاومت ،تنها راهبرد موثر در مقابل دشمنان است.

وی افزود:با ایستادگی ، همت بالا و اتحاد ملی می توان اسرائیل را شکست داد.

خطیب جمعه شهرستان ریگان در ادامه بیانات خود عنوان داشت: مقاومت در دوران تحریم اعجاز برای ملت ایران بوجود آورده است.

وی یکی از این مصادیق اعجاز را پالایشگاه گازی خلیج فارس و یکی از بزرگترین پالایشگاه های میعانات گازی جهان است عنوان کرد و بیان داشت : این پالایشگاه با ظرفیت ۶۳۰ هزار بشکه در روز در زمان تحریم فعالیت داشته و این پالایشگاه توسط جوانان این مرز بوم و قرارگاه خاتم الانبیا سپاه پاسداران بدون کمک های خارجی احداث و به کار خود ادامه می دهد.

ایشان اشاره داشت به سیاست حذف چهار صفر از پول ملی و ابراز کرد:زمزمه حذف صفر از پول ملی هر ازچندگاهی توسط دولت ها در مواقع افزایش تورم و کاهش ارزش پول ملی مطرح می شود.

وی افزود:از زمان رواج اسکناس تاکنون کشورهای مختلف دنیا در مقابل بی ارزش شدن پول خود اصلاح واحد پول را اجرا کرده اند که پیامدهای مختلفی داشته است.

ایشان ادامه داد:حدود ۱۰۰ کشور برای مقابله با تورم و بازگرداندن اعتماد و پول ملی اقدام به حذف از پول های خود کرده اند ،کشور های موفق در حذف صفر از پول ملی ترکیه و هلند بوده و کشور های شکست خورده آرژانتین و زیمباوه هستند.

امام جمعه ریگان جلوگیری از نفوذ ارزهای خارجی در اقتصاد کشور ،کاهش حجم پول برای خرید و راحتی حمل و نقل اسکناس ها و کاهش هزینه امحاء و انتشار اسکناس ها از مزایای حذف صفر از پول ملی عنوان کردند.

وی گفت:در همه کشور هایی که تجربه تورم شدید داشته اند،حذف صفر زمانی به مهار تورم منجر می شود که با سایر سیاست های کار آمدپولی و اقتصادی تلفیق شود .

رنجبر ماهانی خاطر نشان کرد:کشور های دارای تورم زمانی که بتوانند نقدینگی را به حوزه تولید منتقل و در خدمت توسعه اقتصادی بکار بگیرند سیاست حذف صفر از پول ملی کار ساز است و در غیر این صورت تورم شدید تر می شود.

ایشان ابراز داشت:دولت باید از کشور های موفق در حذف صفر از پول ملی الگوبرداری نماید و در شرایط فعلی که اقتصاد به وضعیت و ثبات و پایداری نرسیده است ،بهتر است تا بهبود شرایط اقتصاد صبر کند.

امام جمعه ریگان در پایان اشاره داشت به دیدار مدال‌آوران المپیادهای علمی و اعضای تیم ملی والیبال جوانان با رهبر معظم انقلاب و افزود: رهبری فرمودند مسیر نخبگانی، مسیر بی انتهای تلاش و پیشرفت است و کسب مدال نباید پایان این راه و متوقف شدن ظرفیت ها و استعدادهای نخبه تلقی شود.تفکر انقلابی و اسلامی و بصیرت را در خود تقویت کنید زیرا بدون این نگاه پیشرفتی به سود کشور ایجاد نخواهد شد.

امام جمعه موقت نودژ منوجان: صادرات بنزین؛ جدیدترین دستاورد سپاه در شرایط تحریم

حجت الاسلام والمسلمین حمزه رضوانی امام جمعه موقت آسمینون (نودژ) در خطبه های نماز جمعه گفت: صادرات بنزین؛ جدیدترین دستاورد سپاه درشرایط تحریم است.

حجت الاسلام والمسلمین حمزه رضوانی افزود :روز ۹ مرداد ماه برای اولین‏ بار عرضه بنزین صادراتی متعلق به پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بخش بین ‏الملل بورس انرژی ایران عرضه شد که بنزین صادراتی به مقصد کشور افغانستان معامله شد. فروش بنزین صادراتی ایران برای نخستین‏ بار در صنعت نفت ایران صورت گرفت و صادرات بنزین؛ جدیدترین دستاورد سپاه درشرایط تحریم است. البته در شرایط تحریم و بدون هیچ گونه اتکایی به کشورهای خارجی، این مسئله اتفاق افتاده است.

حمزه رضوانی تاکید کرد: سپاه نقش مهمی در عرصه سازندگی کشور و از یک سو نقش مهمی در عمرانی و آبادانی کشور داشته است و دشمن را در این جنگ اقتصادی شکست داده است.

رضوانی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار ائمه ‏ی جمعه‏ ی سراسر کشور بیان داشت :گاهی یک منکر و مشکل بزرگ وجود دارد که با پیگیری حل نمی شود این مسئله اگر در نماز جمعه مطرح شود اشکالی ندارد اما نباید به محض دیدن مشکلی در دستگاه های دولتی ، قضائی و یا مراکز دیگر آن را در خطبه مطرح کرد چرا که تاثیر مثبت ندارد و موجب افزایش شکاف ها می شود.
‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

خطیب موقت جمعه نودژ با اشاره به ۲۳ مرداد سالروز پیروزی و مقاومت سی و سه روزه حزب الله عنوان کرد سه عامل مهم استفاده مناسب و کامل از ظرفیت و توان نظامی ،ایمان به یاری خداوند و وجود رهبری کارآمد و نخبه پیروزی حزب الله را رقم زد.

امام جمعه موقت نودژ همچنین به شهادت امام محمد باقر (ع) ،شهادت حضرت مسلم و عید سعید قربان نیز اشاره نمود.

امام جمعه موقت رفسنجان: در سایه مقاومت و استقامت مردم دنیا و ایران زمینه آزادی شیخ زکزاکی فراهم شد

حجت الاسلام سید محمود حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر رفسنجان با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و با گرامیداشت نهم ذی الحجه و روز عرفه اظهار داشت: عرفه روز دعا و نیایش به درگاه خداوند متعال است، دعای عرفه یک ثروت معنوی است که ما شیعیان در اختیار داریم، وقوف به عرفه یکی از ارکان حج است برای کسب معرفت و شعور انجام می شود.

وی بیان داشت: مراسم قرائت دعای پرفیض عرفه روز یکشنبه ۲۰ مردادماه از ساعت ۱۶:۳۰ در مصلی امام خامنه ای(مدظله العالی) برگزار می شود.

حسینی با تبریک عید سعید قربان تصریح کرد: عید قربان از اعیاد بزرگ اسلامی و بسیار شبیه عید فطر است و هر دو عید بندگی و طاعت محسوب می شوند، قربانی مستحب است تا گوشت ان را به فقرا اهدا شود و از این طریق به آنها رسیدگی شود.

خطیب جمعه رفسنجان با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب در جمع نخبگان علمی و مدال آوران و قهرمانان کشور اظهار داشت: رهبری رمز موفقیت را در امید، تلاش و توکل دانستند و فرمودند در هر میدانی که جوانان خودی نشان دهند و سربلند شوند کشور سربلند می شود؛ کشور برای اداره شدن نخبه نیاز دارد این است که رهبری همیشه از این قشر حمایت کرده و می کنند.

وی با گرامیداشت ۲۴ مرداد سالروز تشکیل مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: در قانون اساسی مجلس خبرنگان برای تعیین و نظارت بر رهبری پیش بینی شده است، در همه ی ارکان نظام مردم سالاری حاکم است حتی رهبری که بالاترین مقام است توسط خود مردم و با انتخاب نمایندگان مجلس خبرگان، انتخاب می شود، نظام مردمی مردم سالاری یعنی همان همان جمهوری اسلامی در این مواقع مشخص می شود.

حسینی در ادامه خاطر نشان کرد: تحریم وزیر محترم امور خارجه کشورمان یکی از کارهای احمقانه آمریکا بود که از طرفی می گوید مذاکره کنیم و از یک طرف وزیر امور خارجه ما را تحریم می کنید و این نمایانگر استیصال و درماندگی واشنگتن در مقابل جمهوری اسلامی است.

وی افزود: این اقدام که برای اثبات منطق تداوم فشار حداکثری و آوردن ایران پای میز مذاکره انجام گرفت باعث شد تا جهان به قدرت دیپلماسی جمهوری اسلامی واقف شود که توانسته سیاست های آمریکا را با شکست مواجه کند.

حسینی خاطر نشان کرد: در سایه مقاومت و استقامت مردم دنیا و ایران زمینه آزادی شیخ زکزاکی ازاد فراهم و در هندوستان مورد معالجه و درمان قرار میگیرد، پیروزی از ان کسانی است که استقامت می کنند.

وی بیان داشت: پالایشگاه ستاره خلیج فارس که بنزین کشور را بومی کرد و برای اولین بار بنزین صادر کرد توسط قرارگاه خاتم النبیاء و بچه های سپاه انجام گرفت و جهاد بزرگ اقتصادی انان بود و همانطور که امام راحل در زمان جنگ اعلام نمودند که من دست و بازوی بسیجیان را می بوسم امروز ما هم اعلام میداریم دست پاسداران و متخصصین این امر را می بوسیم.

امام جمعه فهرج: صادرات بنزین توسط قرارگاه خاتم الانبیاء نمونه تفکر انقلابی است

حجت الاسلام والمسلمین خیرالله ابراهیمی امام جمعه فهرج در خطبه اول نماز جمعه امروز مباحث و مواردی پیرامون توجه به دین و ارزش های دینی عنوان نمود و بیان داشت: توجه به نماز جزء اولین مبانی اسلام است بطوریکه اصل شناختن یک فرد مسلمان در دین این فریضه الهی میباشد.

وی افزود: دومین مبانی اسلام زکات است که متاسفانه در مناطقی به مانند فهرج با توجه به گرمای هوا محصول خرمای کشاورزان در حال از بین رفتن است.

امام جمعه فهرج با بیان اینکه این قبیل مشکلات به آزمایش و امتحان الهی برمیگردد خاطرنشان کرد: به همه مسئولین توصیه میکنم در کنار مسئله بیمه که دردی از مشکل کشاورزان را رفع نمیکند چاره ای برای خرابی محصول کشاورزان بیندیشند.

حجت الاسلام ابراهیمی در ادامه از توجه به حج و روزه بعنوان دیگر مبانی اسلام نام برد و ادامه داد: ولایت امیرالمومنین (ع) و فرزندان پنجمین اصل این موضوع میباشد و اگر کسی این بنا را بپذیرد مطمئنا ۴ اصل دیگر نیز مورد قبول واقع خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به در پیش رو بودن عید غدیر بیان داشت: ما با ولایت و فرهنگ اطاعت و فرمانروایی فاصله گرفته ایم و بایستی ولایت آقا علی (ع) را با جان و دل بپذیریم و تمام هستی خود را در این راه هزینه نماییم.

خطیب جمعه فهرج تصریح کرد: مناطق ما جهت حضور در نماز جمعه با فرهنگ علوی فاصله زیادی دارد و میطلبد در این رابطه اجتماعات جمعه را باشکوه بهتری برگزار کرد.

حجت الاسلام ابراهیمی در ابتدای خطبه دوم با اشاره به فرا رسیدن شهادت امام محمد باقر (ع) اظهار داشت: تفقه در دین و توجه خاص به موضوعات علمی از زمان امام باقر و امام صادق (ع) شکل گرفت که امروز آثار آن در جامعه اسلامی دیده میشود.

وی همچنین به بیانات حضرت آقا در دیدار با نخبگان و مدال آوران ورزشی اشاره و بیان داشت: پیشرفت علمی ما بر طبق سخنان مقام معظم رهبری باید مبتنی بر تفکر اسلامی باشد.

امام جمعه فهرج تصریح کرد:نگاه درست و دقیق این است که هر چه پیشرفت علمی در دنیا منجمله کشورهای عربی و غربی میباشد به برکت دین و اسلام برمیگردد.

این مقام مسئول در ادامه از تقویت تفکر انقلابی و اسلامی بعنوان بخش دیگری از محور سخنان حضرت آقا نام برد و اظهار داشت: تفکر انقلابی یعنی اینکه ما علاوه بر کشور خود دنیا را نیز بسازیم و به دنبال این نباشیم که با کشورهای غربی که مملو از حاشیه و خطا هستند ارتباط برقرار کنیم.

حجت الاسلام ابراهیمی با بیان اینکه در کشورهای غربی مجوز حمل سلاح گرفتاری های متعددی برای آنها رقم زده است افزود: در کشور ما با توجه به امنیت و آرامشی که امروز حکمفرماست مجوزی به نام حمل سلاح جز در شرایط خاص وجود ندارد که این از برکات نظام و انقلاب است.

خطیب جمعه فهرج صادرات اولین بنزین در ۹ مرداد سال جاری را به کشور افغانستان توسط قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه در پالایشگاه خلیج فارس به کشور افغانستان را نمونه بارز تفکر انقلابی دانست و گفت: ما در درون کشور اگر تفکر نشات گرفته از مبانی نظام را همراه خود داشته باشیم قادر خواهیم بود توان و قدرت مان را به رخ جهانیان بکشیم.


انتهای پیام/م

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری