کارشناس مسائل سیاسی گفت : در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی برای آمریکا در منطقه انفعال جدی رخ داده است .

 

 

محمدرضا ترقی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار راه آرمان در رابطه با تلاش های اخیر آمریکا در منطقه اظهار داشت : در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی برای آمریکا در منطقه انفعال جدی رخ داده است .

 

وی گفت : با توجه به نفوذ جمهوری اسلامی و تاثیرگذاری مثبت آن در حفظ امنیت و آرامش در منطقه و جلوگیری از تروریسم و اقدامات افراطی گرایانه و همچنین جلوگیری از مداخلات بی اساس در کشورهای منطقه آمریکا به مرور منطقه را ترک می کند .

 

کارشناس مسائل سیاسی خاطر نشان کرد : آمریکا احساس می کند که میلیاردها دلار هزینه ای که در منطقه صرف کرده است تا کنون هیچ نفعی نداشته و بیش از این نباید متضرر شود .

 

ترقی عنوان داشت : بنابراین به نظر می رسد که حرکات آمریکا در منطقه از حضور نظامی مستقیم و ایجاد پایگاه های نظامی تبدیل به واگذاری مسئولیت مقابله با جمهوری اسلامی به عوامل خود در منطقه شده است .

 

وی ادامه داد : اکنون آمریکا از ریاست جنگ نرم و رسانه ای علیه جمهوری اسلامی و خصوصا استفاده از ابزار عوامل مخالف نظام جمهوری اسلامی و اپوزیسیون به ویژه منافقین در رابطه با عملیات ایزایی در برابر نظام جمهوری اسلامی استفاده می کند .

 

کارشناس مسائل سیاسی با بیان این که چنین پروژه هایی با توجه به تجربه سال های گذشته عمدتا برای مقطع زمانی کوتاهی استفاده شده است ، یادآور شد : اما در دراز مدت همه پروژه ها شکست خورده است و ما شاهد کم رنگ شدن و کاهش نفوذ آمریکا در منطقه و حتی کاهش پشتیبانی آمریکا از عوامل و متحدین خود در منطقه و تقویت نظام جمهوری اسلامی در تاثیرگذاری بر سرنوشت خاورمیانه هستیم .

 

انتهای پیام/ش

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری