×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

تولید شیرآب شنیداری هوشمند برای اولین بار در ایران/ محصول بومی با یک چهارم قیمت نمونه خارجی نیازمند حمایت سرمایه گذاران

محمد حسن زاده گفت: ما برای راه اندازی خط تولید شیرآب غیر تماسی و شنیداری هوشمند نیازمند حمایت مسئولان و سرمایه گذاران هستیم، قطعا با راه اندازی خط تولید این محصول عده ای مشغول به کار می شوند و می توانیم کارآفرینی مطلوبی داشته باشیم.

به گزارش راه آرمان، محمد حسن زاده دانش آموز نخبه کرمانی که در پایه دوازدهم ریاضی فیزیک مشغول به تحصیل است با همکاری امیر محمد شفیعی و محسن عسکری موفق به ساخت شیرآب غیر تماسی و شنیداری هوشمند شده است.

این دانش آموز نخبه کرمانی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: شیر آب طراحی شده از طریق صحبت کردن قادر به اجرای دستورات است، علاوه بر این شیر طراحی شده قابلیت باز  و بسته شدن از طریق سنسورهای مادون قرمز بدون تماس دست را دارد.

وی افزود: این نوآوری علاوه بر اینکه می تواند در صرفه جویی آب نقش موثری داشته باشد، به دلیل عدم تماس با شیر آب در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و سایر آلودگی ها موثر است.

حسن زاده مطرح کرد: در طراحی این دستگاه از امکانات مکانیکی، الکترونیکی و برنامه نویسی استفاده شده است، با استفاده از نرم افزارهای برنامه نویسی دستورهای مربوط به سنسورهای دستگاه ارائه شده و دستگاه عمل می کند.

محصول بومی با یک چهارم قیمت نمونه خارجی نیازمند حمایت سرمایه گذاران

این دانش آموز نخبه کرمانی عنوان کرد: اغلب قطعات این دستگاه را خود طراحی کرده و ساختیم و غالب مواد اولیه ایرانی و بومی هستند و تنها بخش کوچکی از قطعات نرم افزاری خارجی است.

وی یادآور شد: محصول تولید شده ما هیچ نمونه مشابهی در داخل ندارد و نمونه خارجی شبیه محصول ما و نه با همه امکانات در بازار موجود است.

حسن زاده ابراز کرد: قیمت محصول تولیدی ما حدود یک چهارم مشابه خارجی آن است، اگرچه امکانات این محصول بسیار بیشتر از آن ها است و قابلیت ارائه امکانات بیشتر را نیز دارد.

این دانش آموز نخبه کرمانی تاکید کرد: تاکنون فرد سرمایه گذاری که هزینه های تولید این محصول را برعهده گیرد و روانه بازار کند، داوطلب نشده اما در تلاشیم تا این اتفاق به زودی رخ دهد.

وی افزود: کارخانه های ساخت شیرآلات یکی از مهم ترین مراکز بازاریابی این محصول به شمار می روند و امیدواریم این محصول به زودی در خط تولید این واحدهای تولیدی قرار گیرد.

حسن زاده اذعان کرد: ما برای ادامه راه نیازمند حمایت مسئولان و سرمایه گذاران هستیم، قطعا با راه اندازی خط تولید این محصول عده ای مشغول به کار می شوند و می توانیم کارآفرینی مطلوبی داشته باشیم.

این دانش آموز نخبه کرمانی گفت: پارک علم و فناوری کرمان در همه مراحل اجرای این طرح یاری گر ما بود و تامین مالی این پروژه از طریق این مرکز صورت گرفت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پارک علم و فناوری کرمان برای ایده های نوین ارزش بسیاری قائل است و مشوق بسیاری در طول مسیر پیشرفت برای همه محققان است.

انتهای پیام/ س

 

  1. حسین حسن زاده

    به نام خدا ، باسپاس و تشکر فراوان از آقای محمد حسن زاده و تیم همراه ایشان ، آرزو دارم که این اتفاق خوب هر چه زودتر بیفتد و با حمایت مدیران کارخانجات مربوطه از نخبگان شایسته ای همچون ایشان شاهد تولید ، ابداع و اختراعات چشمگیری باشیم …

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false