آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد.

به گزارش   راه آرمان؛ آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد که مشروح خطبه ها را در زیر می خوانید:

امام جمعه کرمان:ایران اسلامی در آینده نزدیک به فضل خدا بر استکبار جهانی پیروز می‌شود

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز ر خطبه های نماز جمعه شهر کرمان گفت:وجدان ما به‌عنوان یک محکمه‌ای در درون وجود خود ما نیز یک مصداق این مطلب است و هر وقت کار بدی انجام می‌دهیم از درون ناآرام است و گاهی آنقدر می‌ترسد و تحت فشار روحی قرار می‌گیرد که دست به خودکشی می‌زند اما وقتی کار خوبی انجام می‌دهد احساس خوشحالی دارد و این مصداق وجود معاد است.

علیدادی‌سلیمانی با بیان اینکه بشر امروز خوب می‌داند که در درون کره زمین مملو از مواد سوزان و مذاب است و بشر در جایی زندگی می‌کند در زیر پای آن آتشفشان‌ها وجود دارد که اگر فعال شوند زندگی در یک منطقه‌ای نابود می‌شود بیان کرد: در کره زمین آتشفشان‌های زیادی وجود دارد که اگر به قدرت الهی بخشی از آنها فعال شود هیچ آثاری از انسان باقی نمی‌ماند.

وی با اشاره به اینکه علم امروز بشر خوب می‌داند از بالای سر ما هر روز هزاران سنگ به سمت دنیا ما می‌آید که وقتی به جو اطراف زمین برخورد می‌کنند پودر می‌شوند تصریح کرد: ما در محیطی در کمال آرامش و امنیت زندگی می‌کنیم که انواع بلایا ما را تهدید می‌کند اما قدرت الهی آنها را از ما دور نگه داشته است.

امام جمعه شهر کرمان با اشاره به اینکه محکمه‌ای که قرار است همه در آن حاضر شویم قرآن ویژگی‌های آن را این گونه عنوان می‌کند، ابراز کرد:در آن محکمه فردی جای دیگری قرار نمی‌گیرد و واسطه وجود ندارد، در آن محکمه مال و ثروت و فرزند تاثیری ندارد، محکمه خدا سریع‌الحساب است و ارائه مدارک جعلی در آن محکمه راه پیدا نمی‌کند.

این مقام مسئول  با تسلیت درگذشت رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی را نمونه بارز مبارزه با رژیم ستمشاهی و استکبار دانست و بیان کرد: همان‌طور که ۹ دی چشم فتنه را در سال ۸۸ کور کرد خروج مردم قم نیز چشم طاغوت را کور کرد و نهضت اسلامی به‌صورت علنی کار خود را آغاز کرد و در ۲۲ بهمن ۵۷ پیروزی شکوهمند اسلامی شکل گرفت.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه کشف حجاب در زمان رضاخان قلدر انجام شد خاطرنشان کرد: کشف حجاب از دربار قاجار آغاز شد و آرام آرام خیانت‌ها در دربار شاه ایجاد شد و روشنفکران غربزده تحت تاثیر فرهنگ غرب به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم مبارزه با حجاب و عفاف را پیگیری کردند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه تکمیل این پروژه استکباری توسط رضاخان علنی شده و مبارزه علیه عفت عمومی و دیانت جامعه آغاز شد، اظهار کرد: ترویج برهنگی و مبارزه با حجاب و عفاف مراحلی را پشت سر گذاشت و دشمن تلاش کرد تا نظام آموزشی کشور را تغییر دهد و بر معلمان و اساتید واجب است که مراقب حرکت‌های خزنده دشمن باشند و این اتفاق در زمان طاغوت در کشور افتاد.

حجت الاسلام و المسلمین علیدادی‌سلیمانی  گفت:امروز هم بعضی‌ها در فضایی دیگر به‌دنبال برهنگی در جامعه هستندو عده ای در فضای مجازی تلاش می‌کنند تا حساسیت جامعه را نسبت به حیا و حجاب پایین آورند.

وی ادامه داد:این افراد با حرف‌هایی از جمله دفاع از حقوق زن مانند حضور زن در ورزشگاه‌ها که شان زنان را پایین می‌آورد به‌دنبال اهداف شوم و سیاه خود هستند.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه مقام معظم رهبری پیروزی مردم فلسطین را بشارت دادند و به فضل خدا این پیروزی با مقاومت محقق می‌شود عنوان کرد: مقاومت مردم ایران توانست انقلاب ایران را چهل ساله کند و امروز پیروزی ملت ایران در صحنه‌های مختلف را شاهد هستیم و آمریکا که اداعای ابرقدرتی می‌کرد مخفیانه به عراق آمد و رفت.

حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی  با اشاره به اینکه امروز عقب‌نشینی از افغانستان و در سایر کشورهای منطقه در آینده نزدیک نشان از پیروزی ملت ایران است، در پایان خاطر نشان کرد:مقام معظم رهبری قبلا گفته بودند که منطقه از آن ملت منطقه است و آمریکائی‌ها باید از منطقه بروند و امروز شاهد آن هستیم و ایران اسلامی به‌عنوان ام‌القرای جهان اسلام در آینده نزدیک به فضل خدا بر استکبار جهانی پیروز می‌شود.

امام جمعه رفسنجان:هر روز شاهد افزایش قیمت ارزاق اساسی جامعه هستیم / عدم عمل به وعده ها ناکارآمدی می آورد

حجت الاسلام رمضانی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر رفسنجان با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و اصلاح ذات البین اظهار داشت: از بازاریان و اصناف که انصاف دارند و رعایت حال مردم را دارند قدردانی می کنم، برکت در رعایت انصاف است.

وی افزود: مجموعه هایی که ارزاق مردم در اختیارشان است انصاف را رعایت کنند فکر نکنید سرمایه تان زیاد می شود ، انچه از شما می ماند رعایت حال مردم است.

رمضانی پور با گرامیداشت ۱۴ دیماه روز جهاد کشاورزی بیان داشت: مهمترین اقدامی که اقتصاد مقاومتی را در کشور جاری می سازد کشاورزی است شایسته است که مردم و مسئولان از این بخش حمایت لازم را داشته باشند کشاورزان را در تمام مراحل کشت، برداشت و خرید محصول حمایت کنند تا کشاورز رغبت انجام فعالیت داشته باشد و به خوداکتفایی برسیم.

خطیب جمعه رفسنجان با گرامیداشت یاد و خاطره ی شهدای توطئه استعماری رضاشاه در تیرماه سال ۱۳۱۴ و ماجرای کشف و حذف حجاب اظهار داشت: قیمت حجاب در کشور ما به ارزش شهادت ۵ هزار نفر در توطئه ی رضاشاه و ۲۲۰ هزار شهید انقلاب است، حجاب سنگر و اسلحه برای بانوان است.

رمضانی پور در ادامه با گرامیداشت هفته کتابخوانی نمازگزاران را به حضور در نمایشگاه کتاب مس در محل حسینیه ثارالله رفسنجان دعوت نمود.

امام جمعه رفسنجان با اشاره به انتصاب حجت الاسلام آملی لاریجانی به سمت مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان داشت:این مجمع نقشی بی بدیل در اداره و استحکام نظام دارد و این انتخاب یکی از مطالبات به حق رهبر فرزانه انقلاب بود ، حجت الاسلام لاریجانی به مدت نه سال دستگاه قضا را اداره نمودند و کارامدی این مجموعه مورد رضایت رهبری بوده است.

وی به دیدار فرماندهان تشکلات فلسطین با رهبر انقلاب اشاره کرد و گفت: رهبری در این دیدار تاکید کردند که اسرائیل ها ۲۵ سال آینده را نخواهند دید و فرمودند ما تحت هر شرایطی از ملت فلسطین حمایت خواهیم کرد.

رمضانی پور تصریح کرد: مقاومت امروز در منطقه حرف اول را می زند و اسرائیل نمی تواند در مقابل آن بایستد.

وی در ادامه اظهار داشت: مردم دولت و مجلسی را می خواهند که به فکر آنان باشند در این چند ماه اخیر حرکتی از مجلس و دولت ندیدم، رئیس جمهور محترم در بیانات اخیر عنوان کردند جامعه به سمت تعادل قیمت ها می رود، وقتی قیمت ها چند برابر شد آیا حقوق و درآمد مردم نیز چند برابر شد که بخواهد به تعادل برسد، وزرای شما کم کاری می کنند و به فکر مردم نیستند.

خطیب جمعه رفسنجان گفت: از رئیس جمهور محترم می خواهم یک ماه را با حقوق متوسط جامعه زندگی کنند تا درد مردم را بفهمید.

وی تصریح کرد: مردم فساد را می بینند عدم عمل به وعده ها را می بینند اینها ناکارآمدی است، مردم دارند له می شوند هر روز شاهد افزایش قیمت ارزاق اساسی جامعه هستیم، آه دل بچه ها و خانواده های محروم دامان شما را خواهد گرفت، این حرف مردم است.

رمضانی پور خاطر نشان کرد: دشمن به شدت پروژه نفوذ را دنبال می کند ، مردم و مسئولان مراقب باشند، دشمنان داخلی و حارجی از هر تجمعی سوء استفاده می کنند.

وی افزود: دستاوردهای چهل ساله انقلاب باید بیان شود تا برای مردم یادآوری بشود که انقلاب برای آنان چه کرد و نسبت به آینده نظم خوش بین باشیم.

انتهای پیام/م

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری