کارشناس مسائل سیاسی گفت:آمریکا و اسرائیل عددی نیستند که در معادلات سیاسی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران به حساب بیایند؛ چرا که حق هر کشوری است که بنیه دفاعی خود را جهت مبارزه با هجوم و تهاجم بازدارنده تأمین کند.

 

 

عوض حیدرپور شهرضائی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به درخواست آمریکا از شورای امنیت مبنی بر اعمال محدودیت های موشکی علیه ایران گفت: از جمله سلاح هایی که به صورت متعارف در کشورمان تعریف شده است؛ سلاح های موشکی می باشد؛چرا که ما در جنگ تحمیلی هشت ساله رژیم بعثی عراق علیه ایران با هیچ جیز توانستیم مقاومت کنیم.

وی ادامه داد: این در حالی بود که رژیم تا دندان مسلح صدام از انواع جنگ افزارها و موشک برای مراکز استان های کشورمان استفاده می کرد؛بنابراین ایران دکترین جدیدی را بعد از جنگ تحمیلی تهیه کرد و در آن زمان این احساس به وجود آمد که ما باید از فعالیت منسجم و جنگ افزار حساب شده ای برخوردار  باشیم.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: تا بتوانیم از مواضع و مرزهای خودمان با استفاده از فعالیت موشکی دفاع کنیم؛ بنابراین فعالیت هایی در صنایع نظامی ما به نام صنایع موشکی آغاز به کار کرد و امروز کسانی که چشم طمع به کشور ما  دارند، متوجه شده اند که دیگر به راحتی نمی توانند ایران را مورد هجوم  قرار دهند.

حیدرپور شهرضائی بیان کرد: دشمنان جمهوری اسلامی ایران زمانی که می خواهند اقداماتی را علیه کشورمان انجام دهند جاهایی را فراتر از ایران طراحی می کنند تا از آن نقاط به کشورمان حمله کنند؛ بنابراین  جمهوری اسلامی ایران نیز آن نقاط را به عنوان نقاط هدف در نظر می گیرد و توانمندی موشکی خود را به گونه ای ارتقاء می دهد تا بتواند از عهده  فعالیت های پدافندی و دفاعی آنان بر آید.

وی با تأکیر بر اینکه آمریکا و دشمنان جمهوری اسلامی ایران به دنبال این هستند که ایران را از قدرت پدافند موشکی محروم کنند، تصریح کرد: در زمان امام خمینی(ره) و همچنین مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای و حتی مقامات جمهوری اسلامی ایران عنوان کرده اند که ما قصد تهاجم و کشور گشایی در منطقه و اطراف نداریم.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به مطلب فوق افزود: فعالیت های دفاعی جمهوری اسلامی ایران صرفا بازدارنده و به منظور دفاع از آب، خاک و مرزهای زمینی، هوائی و دریایی است.

حیدرپور شهرضائی ابراز کرد: درخواست آمریکا از شورای امنیت ملی برای اعمال محدودیت های موشکی علیه جمهوری اسلامی ایران بی ربط و بی مورد است و ایران اسلامی به هیچ عنوان به یاوه های آنان در مورد محدودیت های موشکی گوش نخواهد داد.

وی در پایان خاطر نشان کرد:آمریکا و اسرائیل عددی نیستند که در معادلات سیاسی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران به حساب بیایند؛ چرا که حق هر کشوری است که بنیه دفاعی خود را جهت مبارزه با هجوم و تهاجم بازدارنده تأمین کند.

 

انتهای پیام/م

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری