کمالی پور گفت:با اقدام مالی اروپا هیچ چیزی را به دست نمی آوریم و در واقع آنها به نوعی تحریم هایی را علیه ما ایجاد می کنند.

 

 

یحیی کمالی پور نائب رئیس کمیسون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با راه آرمان؛ در خصوص اجرای کانال ویژه مالی اروپا «اینستکس» گفت: آنچه که ما در حوزه اجرای برجام از اروپایی ها توقع داریم با این اقدام مالی میسر نخواهد شد.

وی ادامه داد:کما اینکه می دانیم حتی شرکت های کوچک اروپایی بعد از اعلام آمریکا کشور ایران را ترک کردند و حاضر به همکاری با ایران نشدند؛ ما با این اقدام مالی کدام ساز و کار می خواهیم مرادوه مالی با اروپا داشته باشیم؟

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: آنچه که از مفهوم و مصداق این اقدام مالی مشاهده می شود این است که این مسئله یک نوع اقدام نفت در برابر غذا و دارو است و  عملا اتفاق خاصی در روند مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا شکل نخواهد گرفت.

کمالی پور با بیان اینکه بعد از این اقدام مالی هیچ کدام از شرکت های اروپایی آنها حاضر به ادامه کار در ایران نشدند ، تصریح کرد: بنابراین با اقدام مالی اروپا هیچ چیزی را به دست نمی آوریم و در واقع آنها به نوعی تحریم هایی را علیه ما ایجاد می کنند.

نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد:  سیاستمداران و تحلیلگران مسائل سیاسی بر این باورند که این اقدام اروپا کمک چندانی به تداوم برجام نخواهد کرد و این مسئله خود نیز یک نوع تحریم از مجموعه تحریم ها است که ما نفت بدهیم و در مقابل آن غذا و دارو دریافت کنیم که خارج از آن هم ما می توانیم این کار را انجام دهیم؛ بنابراین فکر می کنم که اینستکس در راستای اجرای برجام خیلی مؤثر نیست.

 

انتهای پیام/م

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری