×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

بام کویر ایران؛ ۷۶ روز بدون نماینده دولت/ وقتی سیستم اداری قربانی عدم کادر سازی می شود

۱۸ اردیبهشت ماه فرماندار سابق شهرستان بافت استعفای خود را اعلام کرد و حالا با گذشت ۷۶ روز، بافت بدون سکان داری نماینده دولت اداره می شود.

 

 

 

به گزارش راه آرمان؛ شهرستان بافت که به بام کویر و مرتفع ترین شهر بالای ۲۵ هزار جمعیت کشور معروف  است؛ ۷۶ روز پس از استعفای فتحعلی حمزه جواران فرماندار سابق این شهرستان بدون نماینده دولت و فرماندار اداره می شود.

فرماندار سابق شهرستان بافت در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ماه سال جاری با اعلام بیماری، مشکلات شیمیایی و جسمانی استعفای خود را در جلسه شورای ادارای شهرستان مطرح کرد و حال با گذشت بیش از دو ماه از این تاریخ فردی به عنوان جایگزین وی معرفی نشده است و این در حالی است که با توجه به شیوع بیماری کرونا و وجود مسائل متعدد در شهرستان، باید هر چه سریعتر نسبت به انتصاب نماینده دولت در شهرستان بافت اقدام شود.

لزوم انتصاب هر چه سریعتر فرماندار در شهرستان بافت

حجت الاسلام و المسلمین محمد محمد زاده امام جمعه جدید شهرستان بافت که از تاریخ هشتم تیر ماه سال جاری فعالیت خود را در این شهرستان آغاز کرده است در گفتگو با راه آرمان؛ با تأکید بر اینکه بیش از دو ماه از استعفا فرماندار شهرستان بافت می گذرد، گفت: در شرایط حاکم، لازم است که تکلیف انتصاب فرماندار جدید شهرستان مشخص شود.

امام جمعه شهرستان بافت بیان کرد: از روزی که به عنوان امام جمعه شهرستان مشغول به فعالیت شده ام، پیگیر این مسئله هستم که وقت ملاقاتی با استاندار داشته باشم که با مطرح کردن انتصاب هر چه سریعتر فرماندار بافت، این مسئله حل شود.

فرماندار بافت خارج از دیدگاه های سیاسی انتخاب شود/ نیازمند مدیر فعال هستیم

صمدالله محمدی در گفتگو با راه آرمان؛ با بیان اینکه در خصوص انتصاب فرماندار شهرستان بافت با حضور استاندار جلساتی را برگزار و پیگیری های لازم را در این زمینه داشته ایم، گفت: افرادی از سوی ما و استاندار به منظور فعالیت پیشنهاد شده است.

نماینده مردم بافت در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه در راستای انتصاب فرماندار بر این مهم معتقدیم که خارج از دیدگاه های سیاسی باید به این موضوع توجه شود، عنوان کرد: کسی باید به عنوان فرماندار بافت انتخاب شود که کار و امورات شهرستان را پیش ببرد.

وی تصریح کرد: بافت نسبت به شهرستان های دیگر استان مشکلات بیشتری دارد و بر همین اساس نیازمند مدیر و فرماندار فعالی هستیم که پیگیر امور باشند تا جبران مافات شود.

محمدی ابراز کرد: افرادی که اقبال عمومی داشته اند و می توانند در ابتدا حداقل دغدغه مردم را پاسخ دهند و نگاه مردم به آنها، نگاه مثبتی بوده است را به عنوان گزینه انتصاب فرمانداری معرفی کرده ایم که از آن جمله می توان به افرادی که در گذشته فرماندار، معاون فرماندار و رئیس دانشگاه آزاد بوده اند، اشاره کرد.

نماینده مردم بافت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح گزینه هایی از سوی استاندار به منظور انتصاب در فرمانداری بافت اظهار کرد: در روزهای اخیر با استاندار صحبتی داشتم که عنوان کردند، پیگیر معرفی فرماندار در وزارت کشور هستند.

وقتی سیستم اداری قربانی عدم کادر سازی می شود/ ابتدایی ترین وظیفه استاندار معرفی فرماندار است

احسان کریم زاده در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به استعفا فتحعلی حمزه جواران فرماندار سابق بافت در جلسه شورای اداری شهرستان در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ماه گفت: فرماندار سابق شهرستان بافت، زمانی که مسئله استعفای خود را عنوان کرد این وعده را داد که در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ماه جایگزین او تعیین خواهد شد.

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان بافت ادامه داد: امروز با گذشت بیش از دو ماه از استعفای فرماندار سابق شهرستان بافت، این شهرستان بدون فرماندار آن هم در شرایطی که وضعیت غیرعادی در سراسر جهان، کشور، استان و بالطبع شهرستان بافت به دلیل شیوع کرونا وجود دارد، رها شده است.

وی تأکید کرد: با توجه به اینکه بافت یکی از شهرستان‌های مهم استان کرمان است و در حال حاضر برخی پروژه ‌های در شهرستان در حال اجراست که باید از جانب بالاترین مقام اجرایی شهرستان یعنی فرماندار پیگیری شود؛ بنابراین مسئولان استانی باید به منظور هماهنگی و سرعت در انجام پروژه‌ها هرچه سریع‌تر نسبت به معرفی فرماندار برای شهرستان اقدام کنند.

کریم زاده با بیان اینکه در بسیاری از مسئولیت ها شاهد عدم کادر سازی و جانشین پروری هستیم که گاهی منجر به وجود این اتفاقات در مسئولیت‌ها می‌شود، ابراز کرد: بی‌شک اگر کادر سازی به درستی انجام شود، هرگز شاهد مسائل این چنینی که شهرستان با این قدمت بیش از دو ماه بدون فرماندار باشد، نخواهیم بود.

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان بافت افزود: نبود عالی‌ترین مقام اجرایی که دارای اختیارات بیشتری نسبت به معاونان فرماندار دارد، مشکلاتیزیادی را برای مردم این شهرستان ایجاد کرده است.

وی با اشاره به وضعیت شهرستان بافت در تخصیص اعتبارات سال ۹۹ است، عنوان کرد: در فصل اعتبارات، مسئولان ارشد شهرستان‌ها تمام توان خود را برای جذب اعتبارات به کار می‌گیرند و این در حالی است که بافت از نبود فرماندار رنج می‌برد و باز این سوال در اذهان نقش می‌بندد که در نبود فرماندار این مسأله مهم تا چه اندازه پی گیری شده و حق و حقوق مردم بافت ادا شده است یا خیر.

کریم زاده در پایان خاطر نشان کرد: بی شک مطالبه مهم مردم شهرستان بافت از مسئولین استانی، معرفی فرمانداری دلسوز و پیگیر برای این شهرستان است و بدیهی است ابتدایی ترین وظیفه استاندار نیز معرفی فرماندار است.

انتهای پیام/م

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false