×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

بانوان با الگوگیری از حضرت زینب(س) به ترویج و دفاع از دین بپردازند

حجت الاسلام و المسلمین محمود رجبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفتگو با راه آرمان؛ ضمن تبریک به مناسبت ولادت حضرت زینب کبری سلام الله علیها گفت: این بانوی بزرگوار الگویی کامل برای همگان و به ویژه بانوان در ابعاد مختلف هستند.

وی ادامه داد: حضرت زینب کبری سلام الله علیها در دفاع از ولایت، امام زمان خود، تحمل مصیبت ها در همراهی با ولایت در جنبه عبادت و تعبد در بارگاه الهی الگوی به تمام معنا هستند؛ همان گونه که در روایات آمده است این بانوی گرانقدر در بحبوحه مصائب عاشور نماز شبشان ترک نشد.

قائم مقام موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) افزود: حضرت زینب کبری سلام الله علیها در دلسوزی برای خویشاوندان، کودکان و زنانی که همراهشان بودند نهایت تلاش و کوشش را داشتند و برای افشاگری جنایات یزید و مزدوران با کمال شجاعت و با بیان غرا، طراحی و توطئه های دشمن را به فرصتی عظیم تبدیل کردند.

حجت الاسلام و المسلمین رجبی بیان کرد: حضرت زینب کبری سلام الله علیها در سخنرانی ها و در مقابله با دشمن با اقتدار و عزت سخن می گفتند و زمانی که سخن از مصائب و مشکلات به زبان دشمن می آمد فرمودند”ما رایت الا جمیلا”؛ مصیبت ها، گرفتاری ها و حوادثی که پیش می آید درسی برای همه ما هستند.

وی تصریح کرد: چرا که همه این موارد آزمون الهی است و موجب موفقیت، رشد و کمال می شود و سراسر زیبایی است و این مسئله بسیار مهم است به ویژه حضرت زینب کبری سلام الله علیها در برابر دشمن هیچ سخنی که نشانه ضعف، شکست، تردید و عقب نشینی باشد بر زبان نیاوردند  و به عکس سخنان ایشان نشانه پیروزی و موفقیت بود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به مطلب فوق ادامه داد: این مسئله الگویی است برای ما که حضرت زینب کبری سلام الله علیها در سخت ترین شرایط از مواضع خود عقب نشینی نکردند و در برابر دشمنان در تمام عرصه ها بر مواضع حق و امام زمان خود ایستادند.

 قائم مقام موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) عنوان کرد: حضرت زینب کبری سلام الله علیها در بیان معارف دینی و حقایق سخنران غرایی بودند و این مسئله الگویی برای بانوان ما باید باشد که خودشان را به بیان سخن در عرصه های مختلف جهت ترویج، تبیین و دفاع از دین مجهز کنند.

حجت الاسلام و المسلمین رجبی با تأکید بر اینکه حضرت زینب کبری سلام الله علیها مسئولیت سرپرستی و مدیریت کاروان کربلا را به خوبی به دوش کشیدند، اظهار کرد: ایشان در هر جا که دین و ولایت نیاز به حضور زنان پیدا می کرد، اعلام موضع می کردند که این مسئله درسی است که هر جا نظام و ولایت نیاز به دفاع دارد در صحنه حضور به موقع داشته باشیم.

وی تأکید کرد: حضرت زینب کبری سلام الله علیها از نظر کمالات معنوی، روحی، انسانی و .. الگویی به تمام معنا برای همه بانوان ما هستند؛ این بانوی بزرگوار به رغم آنکه در دست دشمن اسیر بودند اما حجاب و عفاف خود را در نهایت حفظ می کردند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه حضرت زینب کبری سلام الله علیها در دفاع از امام حسین علیه السلام و امام سجاد علیه اسلام تمام توان خود را به کار گرفتند، گفت: ایشان وقتی در خصوص امام زین العابدین علیه السلام احساس خطر کردند جلو رفتند و گفتند اگر بنا است ایشان به شهادت برسند قبل از او من باید شهید شوم.

قائم مقام موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) افزود: همه اقدامات حضرت زینب کبری سلام الله علیها نشانه نهایت ولایت مداری ایشان است که تمامی حوادث را رصد می کنند و متناسب با آن در صحنه حضور پیدا می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین رجبی در پایان خاطر نشان کرد: حضرت زینب کبری سلام الله علیها نه تنها برای بانوان بلکه برای تمام بشریت الگو هستند و چنانچه در ابعاد وجودی این بانوی گرانقدر تأمل کنیم می تواند برای همگان عبرت آموز باشد.

انتهای پیام/م

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false