×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

با ذکاوت اطلاعات سپاه فاریاب از خروج غیر قانونی خاک طلا به ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان جلو گیری شد

قاضی امیری گفت: با عنایت خداوند و پیگیری و ذکاوت اطلاعات سپاه شهرستان و همکاری پلیس مواد مخدر از خروج بدون مجوز۱۱ کیلو گرم خاک طلای این شهرستان به ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان جلوگیری بعمل آمد و متهمین دستگیر و تحویل مقامات قضایی گردیده است.

به گزارش راه آرمان کرمان ،به مناسبت هفته قوه قضائیه قاضی امیری دادرس دادگستری شهرستان فاریاب بعنوان سخنران پایانی نماز جمعه حضور داشت و ایراد سخنرانی کرد.

قاضی امیری با بیان اینکه مبارزه با فساد در دستورکار ویژه قوه قضائیه است، اشاره کرد: مبارزه با فساد خصوصا فساد مسئولین در دستور کار ویژه این قوه است، فسادی که منجر به ریشه دار شدن است و در پی آن موجب نارضایتی مردم از حکومت می شود در صورتی که اصل حکومت مبرا از فساد است اما عده ای خاص هستند که با فساد بدبینی را در مردم بوجود می آورند.

وی با اشاره با ورود ابر مفسدان به شهرستان فاریاب و چپاول خاک ها و معادن این شهرستان، بیان کرد: ابر مفسدان مملکت خاکهای این شهرستان که دارای طلا و…هستند  را به صورت غیر قانونی از شهرستان خارج می کردند در صورتی که یکی از ۵ جواز فعالیت معادن مجوز حمل می باشد.

وی گفت :طبق جواز حمل که همان صدور  بارنامه است و بر طبق قانون،  ۲۵ درصد خاک استخراجی که قرار است حمل شود باید به حساب خزانه ملی واریز شود که از این ۲۵ درصد بین ۱۲ تا ۱۵ درصد آن باید به شهرستان برگردد و به حساب فرمانداری ها و دهیاری ها واریز شود تا برای عمران و آبادی شهرستان هزینه شود که با وجود و حضور مفسدان این وجوه برگشت داده نمی شود از این مبارزه با این موضوع در دستور کار قرار گرفته است.

قاضی امیری بیان کرد :اخیرا با عنایت خداوند و پیگیری و ذکاوت اطلاعات سپاه شهرستان و همکاری پلیس مواد مخدر از خروج بدون مجوز۱۱ کیلو گرم خاک طلای این شهرستان جلوگیری بعمل آمد و متهمین دستگیر و تحویل مقامات قضایی گردیده است.

وی ارزش ریالی این خاک ها را بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان برآورد کرد و توضیح داد: عده ای بدون مجوز قصد خروج این خاک ارزشمند از شهرستان را داشتند.

دادرس دادگستری فاریاب در پایان ابراز کرد :بزودی شاهد برخورد جدی با مفسدان که منجر به دستگیری و زمین خوردن ابر مفسدان جنوب کرمان می شود، خواهید بود.

 

انتهای پیام./پناهی

  1. عباس پردلی

    خدا قوت به اقا میری و بچه سپاه شهرستان

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false