×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

بحران بیکاری فارغ التحصیلان دهه ی شصت

جمعی از فارغ التّحصیلانِ جویای کار و متولّد دهه شصت با انتشار متنی از مسئولین مربوطه تقاضا دارند که سقف سنی مجاز جهت شرکت در آزمون ها یا مصاحبه های استخدامی را همانند شرایط ثبت نام در پنجمین آزمون دستگاههای اجرایی کشور افزایش دهند.

 

به گزارش راه آرمان، جمعی از فارغ التّحصیلانِ جویای کار و متولّد دهه شصت با انتشار متنی از مسئولین مربوطه تقاضا دارند که سقف سنی مجاز جهت شرکت در آزمون ها یا مصاحبه های استخدامی را همانند شرایط ثبت نام در پنجمین آزمون دستگاههای اجرایی کشور افزایش دهند.

متن آن به شرح زیر است:

بسمه تعالی

همانطور که مستحضر هستید اوج جمعیّت کشور در سنین ۲۷ تا ۴۰ سال قرار دارند … یعنی افرادی که متولّد دهه ی شصت هستند اکثریّت جمعیّت کشور را تشکیل میدهند … بسیاری از این افراد ، فارغ التّحصیل دانشگاهی هستند … لذا قشر بسیار عظیمی از بیکاران جامعه ، فارغ التّحصیلانِ متولّد دهه ی شصت هستند …

با توجّه به اینکه حدود ۸ سال است که رکودِ اقتصادیِ بی سابقه ای بر کشور حاکم است و شاهد عدم اشتغال زاییِ لازم در کشور بوده ایم لذا بسیاری از فارغ التّحصیلانِ متولّد دهه ی شصت ، هنوز بیکار و مجرّد هستند … بطوریکه دهه ی شصتی ها را نسل سوخته می دانند …
تقصیر این قشرِ عظیم [ دهه ی شصتی ها ] چیست که در کشور اشتغال زایی نشده است ولی زمان در حال گذر است … ؟ !

یکی از مهمترین مواردی که مانع از حضور جوانان در آزمونها و مصاحبه های استخدامی شده است و حقّ شرکت در آزمونها و مصاحبه های استخدامی را به اغلب فارغ التّحصیلانِ متولّدِ دهه ی شصت نمیدهد ، بحث « حدّاکثر سنّ مجاز شناخته شده جهت شرکت در آزمونها یا مصاحبه های استخدامی » است .
قریب به یک دهه است که به دلایل مختلف ، اشتغالزایی کافی در کشور صورت نگرفته ، بلکه مدام صحبت از تعدیل نیرو بوده است …
در آزمونهای استخدامی نادری که در چند سالِ اخیر برگزار شده ، غالباً به دلیل نداشتنِ شرطِ سنّی یا مدّنظر نبودنِ رشته یا گرایش تحصیلی ، اجازه ی ثبت نام در آزمونها به اغلب فارغ التّحصیلانِ متولّدِ دهه ی شصت داده نشده است …
قطعاً بی انصافی است که با وجود قریب به یک دهه رکودِ بی سابقه ی حاکم بر کشور و عدم اشتغال زاییِ لازم ، دیگر حقّ شرکت در آزمونها یا مصاحبه های استخدامی یا طرح های کارورزی به فارغ التّحصیلانِ متولّدِ دهه ی شصت داده نشود … ! یقین بدانید اگر فارغ التّحصیلانِ دهه ی شصت [که قشر عظیم جامعه ی بیکاران هستند] ، به خوبی مدیریّت نشوند بسیاری از آنان نسبت به مسئولین ، بدبین خواهند شد … درحالیکه دهه ی شصتی ها ، پدر و مادرهای آینده ی این کشور هستند و در شکل گیریِ عقاید و افکارِ نسل های بعد از خود ، قطعاً مؤثّر خواهند بود …

بحران بیکاری [ بویژه بیکاریِ فارغ التّحصیلانِ متولّدِ دهه ی شصت ] ، کشور را فراگرفته است . بحران بیکاریِ نسل جوان در کنارِ بحران کم آبی ، خطرناک ترین بحران های موجود در کشور هستند . ولی متأسّفانه مسئولینِ مربوطه ، به نحوی رفتار کرده و میکنند که گویا اتّفاقِ خاصّی نیفتاده است !!
چرا مسئولین متوجّه عواقبِ بیکار ماندنِ جوانانِ دهه ی شصت نیستند !؟
آیا در چنین شرایط خطیر و بحرانی ، نباید اولویّتِ محضِ برنامه های تمامی دستگاه ها ، اشتغالزایی برای جوانان باشد ؟!

در شرایطی که مسئولین [به هر دلیل] نتوانسته اند در دهه ی اخیر ، اشتغالزاییِ لازم را انجام دهند طبیعتاً باید قوانین و شرایط لازم جهت ثبت نام در آزمونها یا مصاحبه های استخدامی را تغییر داده و مطابق با اوضاع فعلیِ کشور تعیین نمایند …
چرا با وجود عدم اشتغالزایی لازم در دهه ی اخیر ، سقف سنّیِ مُجاز جهت ثبت نام در آزمونهای استخدامی را [ همانند شرایطِ ثبت نام در پنجمین آزمونِ استخدامیِ دستگاه های اجرایی کشور ] به میزان ۷ سال بالاتر نمی برند ؟!!

مستحضر هستید که یکی از پُر تبصره ترین و سخت گیرانه ترین آزمونهای استخدامی موجود در کشور ، آزمون استخدامیِ دستگاه های اجرایی می باشد … ولی [ به دلیل رکودِ بی سابقه ی موجود در سالیان اخیر ] ، امسال در پنجمین آزمون استخدامیِ دستگاه های اجرایی کشور [ که تیر ماه برگزار شد ] ، حدّاکثر سنّ مجاز جهت شرکت در آزمون را به میزان ۷ سال بالاتر بُرده اند .
در بند ۱۱ از بخش ۲ دفترچه راهنمای شرکت در پنجمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور ، آمده است :
(( بخش دوم: شرایط عمومی داوطلبان
-۱۱ داشتن حداکثر سی سال ( ۳۰ ) برای مدارک فوق دیپلم، حداکثر سی و پنج ( ۳۵ ) سال برای مدارک تحصیلی لیسانس، حداکثر چهل ( ۴۰ ) سال برای مدرک تحصیلی فوق لیسانس و حداکثر چهل و پنج ( ۴۵ ) سال برای مدارک دکتری . ))

این درحالیست که اخیراً یک شرکت پتروشیمی ، اقدام به برگزاری آزمونی سراسری جهت جذب نیرو مطابق با قانون کار ، نموده است ولی شرایط لازم جهت ثبت نام در آزمون را به روز نکرده و همانند دو دهه ی گذشته تعیین کرده است !
این شرکت در متن شرایط اختصاصی داوطلبان جهت ثبت نام در آزمون استخدامی اش ، آورده است :
(( سن برای تمامی دارندگان مدرک تحصیلی کاردانی ۲۶ سال تمام (۱۳۷۱/۰۹/۰۹ به بعد) ، دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی ۲۸ سال تمام (۱۳۶۹/۰۹/۰۹ به بعد) و کارشناسی ارشد ۳۰ سال تمام (۱۳۶۷/۰۹/۰۹ به بعد) تا تاریخ برگزاری آزمون کتبی ضروری می باشد )) .
این مسئله ، خیانتی آشکار به دهه ی شصتی ها می باشد که حتّی حقّ شرکت در آزمون استخدامی ، به آنها داده نشده است …!

در دهه ی اخیر مسئولین [ به هر دلیل ] ، نتوانسته اند اشتغالزاییِ لازم را انجام دهند … ، لاأقل اجازه ی ثبت نام در آزمونهایِ استخدامی را به فارغ التّحصیلانِ متولّدِ دهه ی شصت بدهند !!

اگر اُرگانها و دستگاه های رسمیِ کشور در زمان برگزاریِ آزمونهای استخدامی اشان ، بحران بیکاریِ فارغ التّحصیلانِ متولّدِ دهه ی شصت را مدّنظر قرار داده و لاأقل سقف سنّیِ مُجاز جهتِ شرکت در آزمون را [ همانند پنجمین آزمون استخدامیِ دستگاه های اجرایی کشور ] به میزان ۷ سال بالاتر ببرند ، در اینصورت شرکتهای سهامی خاص نیز [ در زمان برگزاریِ آزمونهای استخدامی اشان ] قطعاً این ضرورت را مدّنظر قرار خواهند داد .

از مسئولین محترم ، انتظار می رود [ همانند شرایطِ پنجمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور ] ، دستور فرمایند تا حدّاکثر سنّ مجاز شناخته شده جهت شرکت در آزمونها یا مصاحبه های استخدامی ، برای فارغ التّحصیلان لیسانس تا سی و پنج ( ۳۵ ) سال و برای فارغ التّحصیلان فوق لیسانس تا چهل ( ۴۰ ) سال تعیین شود …

در متنِ شرایط لازم جهتِ ثبت نام در آزمونهای استخدامی ، معمولاً بندی مشابه زیر وجود دارد :
(( به ازای سنواتِ بیمه ایِ مرتبط با رشته ی تحصیلیِ مدّنظر ، به حدّأکثر سن مُجازِ اعلام شده ، افزوده خواهد شد . ))
پر واضح است در چنین شرایطی [ که مُدام صحبت از تعدیل نیرو بوده و هست ] ، درصدِ بسیار کمی از فارغ التّحصیلانِ متولّدِ دهه ی شصت ، سنواتِ بیمه ای [ بویژه مرتبط با رشته ی تحصیلی اشان ] را در سوابقِ کاریِ خود دارند و غالباً مشمول این قضیه نیستند … !!
برخی از فارغ التّحصیلانِ متولّد دهه ی شصت ، هنوز هم به امید جذب کار شدن ، در حال مطالعه ی مباحث مرتبط با رشته ی تحصیلی اشان هستند و چه بسا نسبت به فارغ التّحصیلانِ جدید ، تسلّط بیشتری بر مباحث دارند …
لازم به ذکر است جمع کثیری از فارغ التّحصیلانِ متولّدِ دهه ی شصت در سراسر ایران ، خواستار جلوگیری از این ظلمِ آشکار هستند .

با عنایت به دلایل محکم و واضحِ آورده شده ، از مسئولین محترم تمنّا داریم اقداماتِ مقتضی را در احقاقِ حقِّ پایمال

شده ی فارغ التّحصیلانِ متولّدِ دهه ی شصت مبذول فرمایند …

از مسئولین محترم ، انتظار می رود دستور فرمایند تا حدّاکثر سنّ مجاز شناخته شده جهت شرکت در آزمونها یا مصاحبه های استخدامی ، [ همانند شرایطِ ثبت نام در پنجمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور ] ، حدّأقل به میزان ۷ سال بالاتر بُرده شود . بطوریکه حدّاکثر سنّ مجاز شناخته شده جهت شرکت در آزمونها یا مصاحبه های استخدامی [ بدون احتساب سنواتِ سربازی ] ، حداکثر سی سال ( ۳۰ ) برای مدرک فوق دیپلم ، حداکثر سی و پنج ( ۳۵ ) سال برای مدارک تحصیلی لیسانس ، حداکثر چهل ( ۴۰ ) سال برای مدرک تحصیلی فوق لیسانس و حداکثر چهل و پنج ( ۴۵ ) سال برای مدرک دکتری تعیین شود …

امید است که با عنایت الهی و پیگیریِ مسئولین محترم ، جلوی ظلمی که به جوانانِ فارغ التّحصیلِ جویای کار و متولّد دهه شصت میشود ، گرفته شده و حقّ شرکت در آزمونها یا مصاحبه های استخدامی به فارغ التّحصیلانِ متولّدِ دهه ی شصت نیز داده شود …

ضمناً به عنوان نمونه ، اسامی و امضای تعدادی از قشر بسیار عظیم فارغ التّحصیلان متولّد دهه ی شصت در سراسر ایران که خواستار جلوگیری از این ظلم آشکار هستند ، تقدیم مسئولینِ مربوطه ، شده است …

پیشاپیش از حُسن توجّه و مساعدتِ مسئولین محترم ، نهایت تشکّر و سپاسگزاری را داریم .

با تشکّر فراوان
جمعی از فارغ التّحصیلانِ جویای کار و متولّد دهه شصت

 

انتهای پیام/

  1. کرامت سلیمی

    شاید بی ربط به نظر برسد اما در یکی از نظرات همین سایت مثالی زدم که مجددا” ان را می نویسم.

    از نظر کارفرمایان و صاحبان صنایع تحصیلات ومعلومات دانشگاهی هیچ ارزشی ندارد زیرا از دید انها کار همه افراد در صنایع به نوعی اپراتوری یا کارگری می باشد و اپراتوری و کارگری نیاز به دانش و تخصص ندارد مثل صنایع ما که مثلا” در صنعت الومینیوم یک فوق دیپلم دامپروری بدون داشتن هیچ دانشی در باره تولید فلز در خط تولید فلز الومینیوم در کنار یک فوق لیسانس متالورژی کار میکند و حتی یکبار این فوق دیپلم دامپروری در سال ۱۳۸۳ به عنوان پژوهشگر برتر در صنعت الومینیوم به سازمان خصوصی سازی صنایع (ایمیدرو) معرفی شد و از دست معاون وزیر اقای ……لوح تقدیر گرفت. بعدها همین فوق دیپلم دامپروری ادامه تحصیل داد و لیسانس متالورژی گرفت ومدعی متخصص بودن در صنعت الومینیوم شد. در صورتی که جای این فوق دیپلم دامپروری در پرواربندی یا سازمان گوشت، سازمان غله و اینجور جاهاست اما به راحتی وارد یک صنعت مهم فلزی شده و از دست معاون وزیر لوح تقدیر می گیرد. یک فوق دیپلم دامپروری تخصصش در امور گوسفندان است و باید در مواردی مثل کیفیت گوشت و یا نوع پشم گوسفندان اظهار نظر کند.
    این فرد مدتی نیز رییس قسمت تولید فلز شد.

    باور کنید اگر بالفرض جایی به عنوان نیروگاه هسته ای وجود داشته باشد که ندارد افراد با تحصیلات غیر مرتبط با پارتی و سفارش در انجا مشغول به کار خواهند شد و خواهیم دید که باز هم به عنوان مثال فلان رشته دامپروری در انجا پیشنهاد می دهد که برای عایقبندی اتصالات برقی نیروگاه از پشم گوسفند استفاده کنند که هم ارزان است و هم فراوان و تحریمها هم مانع دسترسی به پشم گوسفند نمی شود و پیشنهاد وی توسط هیئت مدیره مورد پذیرش قرار گرفته و ان فرد به عنوان یک محقق و پژوهشگر برتر به وزارتخانه معرفی شده و مورد تشویق وزیر مربوطه یا معاون وزیر قرار خواهد گرفت و پاداشی هم به وی خواهند داد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false