رودری گفت:دولت هر چه بیشتر به سمت اصلاح و چابک سازی خود در بخش های اضافی مازاد برود تا نهایتا منجر به حضور موثرتر بخش غیر دولتی در اقتصاد کشور شود .

 

 

جعفر رودری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان در گفتگو با خبرنگار راه آرمان در رابطه رویکردهای مهم دربحث بودجه ریزی در کشور اظهار داشت : در حال حاضر بخش عمده بودجه کشور صرف هزینه ها می شود و عملا به کار گیری بودجه ریزی سبب افزایش کارایی و اثر بخشی بودجه می شود و هم شفافیت بیشتری را رقم خواهد زد .
وی گفت : مسئله دیگری که در سیستم اجرایی کشور وجود دارد این است که درصدد اجرای اصلاح اداری و چابک سازی بخش دولت است به گونه ای که دولت بتواند زیرساخت ها و خدمات لازم را ارائه دهد و امکان حضور بخش غیر دولتی را فراهم کند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان خاطر نشان کرد : مهم ترین وظیفه دولت این است که با ایجاد زیرساخت ها فضای کسب و کار را برای بخش غیر دولتی فراهم نماید .
رودری افزود :  بنابراین رویکرد این است که دولت هر چه بیشتر به سمت اصلاح و چابک سازی خود در بخش های اضافی مازاد برود تا نهایتا منجر به حضور موثرتر بخش غیر دولتی در اقتصاد کشور شود .
وی ادامه داد : اولویت بندی و جهت گیری درست توزیع منابع باید به گونه ای باشد تا بتواند مهم ترین نیازهای کشور را پوشش دهد و زیر ساخت ها را به عنوان اصلی ترین وظیفه دولت در مراتب مختلف با رویکرد توازن جغرافیایی و عدالت اجتماعی رقم بزند .
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان در پایان عنوان داشت : در حال حاضر در برخی مناطق محروم رویکرد کشور و بودجه این است که به این مناطق توجه بیشتری صورت گیرد .

 

انتهای پیام/ش

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری