به گزارش ” راه آرمان ” فریدون فعالی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان صبح امروزدر مراسم افتتاح شهرداری منطقه پنج گفت: کرمان با پیشینه تاریخی عظیم خود و بافت تاریخی اش نیاز به شهرداری داشت تا این مقوله به صورت ویژه پیگیری شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان تاکید کرد: همه دستگاهها از جمله میراث فرهنگی، شهرداری، راه و شهرسازی، اوقاف و .. موظف هستند تا برای مراقبت از بافت تاریخی شهر کم کنند.

وی تاکید کرد: باید بدانیم که قصد داریم چه مسیری را طی می کنیم تا از این طریق پروژه هدف را مشخص نماییم.

فعالی افزود: مسلما برای حفظ بافت تاریخی شهر نیازمند  تجهیزات مناسب و تسهیلات ویژه ای هستیم تا شهرداری این منطقه بتواند از بافت تاریخی شهر نگه داری و مراقبت کند.

در ادامه این مراسم فریدون فعالی مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمان بیان داشت: بافت تاریخی شهر میراثی است از گذشتگان که باید برای نگه داری از آن باید تلاش کنیم.

برای اجرا کردن طرح در بافت قدیمی شهر باید برنامه ریزی را مد نظر قرار دهیم

رامین ارجمند عضو شواری شهر کرمان در رابطه با الزام وجود طرحی منسجم برای مدیریت بافت تاریخی شهر گفت:  تقریبا در دهه ۷۰ یک طرح و همچنین در نیمه دوم دهه ۸۰ طرح ویژه دیگری برای مدیریت بافت تاریخی شهر داشتیم اگر چه سعی شد تا محتوای کار انجام شود اما روند مناسبی برای طرح ها طی نشد از این رو لازمه حرکت ابتدایی و اصولی این است که نظام برنامه ریزی را مد نظر قرار دهیم.

وی عنوان داشت: امیدواریم با شروع شهرداری بافت قدیم با توجه دقیق و ریزبینی و همکاری میراث فرهنگی حساسیت لازم مدیریت بافت تاریخی شهر انجام شود.

ایجاد شهرداری الکترونیکی در منطقه ۵ مد نظر گرفته شود

در ادامه حسین چناریان عضو شواری شهر کرمان بیان داشت: پیشنهاد می کنم از آنجا که این شهرداری جدید است از همین ابتدا آن را شهرداری الکترونیکی کنیم و سعی شود تا اقدامات سنتی قبل بر آن ‌حاکم‌ نباشد و اگر ابتدای کار سنگ بنایی برایش بگذاریم روشی برای مردم و شهردار خواهد شد.

علی اکبر مشرفی عضو شورای شهر در این مراسم تاکید کرد: برای احیای این بافت نیاز است تا تسهیلات قابل توجهی درنظر گرفته شود تا مردم جذب شود.

انتهای پیام/

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری