×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

برخی وابستگان جناح لیبرال و غربگرا حلقه های تکمیل کننده جنگ روانی آمریکا هستند

کارشناس مسائل سیاسی گفت: متأسفانه برخی از روزنامه ها، مجلات، برخی از افراد صاحب تریبون و وابستگان جناح های لیبرال و غربگرا دانسته و ندانسته آب به آسیاب دشمن می ریزند و آنچه که که دشمن نتوانسته به گوش مردم ایران برساند و جنگ روانی را تکمیل کند، آنها حلقه های تکمیل کننده جنگ روانی می شوند.

سید جعفر قنادباشی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با راه آرمان؛ با بیان اینکه امروز آمریکایی ها در اعمال فشار علیه ایران بیش از هر زمان دیگری به اهرم های جنگ روانی متوسل شده اند، گفت: به ویژه آنان کوشش می کنند که موضوع حرکت نظامی علیه ایران را به عنوان یک مسئله جدی به طور غیر مستقیم مطرح کنند.

وی با اشاره به اینکه در این مسیرعوامل و گرایش های وابسته می توانند به آنها کمک کنند تا این جنگ روانی به ثمر برسد، عنوان کرد: بنا به نظر کارشناسان نظامی و تحلیل گران مسائل منطقه و بین المللی آمریکایی ها به هیچ وجه در صدد جنگ نظامی علیه ایران نیستند و هیچ برنامه ای را برای این کار ندارند.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: نتایج جنگ نظامی برای آمریکا بسیار تلخ خواهد بود و چنانچه دست به چنین اشتباهی بزنند زیان های زیادی را متحمل می شوند ؛ چرا که دو مسئله انتقال نفت و امنیت اسرائیل برای آمریکایی ها بسیار اهمیت دارد و اگر دست به جنگ بزنند به سرعت و در دقایق اولیه جنگ هم خطوط انتقال نفت در معرض خطر قرار می گیرد و همچنین امنیت اسرائیل به طور کامل از بین خواهد رفت و ممکن است که بزرگرین مراکز اسرائیل منهدم شود.

قنادباشی تأکید کرد: بنابراین آمریکایی ها به این دو دلیل و تجارب تلخی که از جنگ عراق و افغانستان دارند وارد جنگ با ایران نخواهند شد و هیچ برنامه ای در این زمینه ندارد؛ ولیکن در تلاشند که این مسئله را پنهان کنند.

وی بیان کرد: در عوض از احتمال و فرض وقوع جنگ بیشترین بهره را برای تأثیر گذاری بر افکار عمومی مردم ایران می برند؛ چرا که  آنها بر خلاف تصورشان تحریم های اقتصادی بر ایران اثر نکرد و با جنگ روانی می خواهند به نتیجه برسند.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه پیش بینی آمریکایی ها این بود که با توجه به تحریم های اقتصادی مردم خواستار مذاکره با آمریکا خواهند شد، تصریح کرد: بنابراین در این مسئله هم به نتیجه نرسیدند و هم اکنون از جنگ روانی استفاده می کنند.

قنادباشی ابراز کرد: متأسفانه در این عرصه برخی از روزنامه ها، مجلات، برخی از افراد صاحب تریبون و وابستگان جناح های لیبرال و غربگرا دانسته و ندانسته آب به آسیاب دشمن می ریزند و آنچه که که دشمن نتوانسته به گوش مردم ایران برساند و جنگ روانی را تکمیل کند، آنها حلقه های تکمیل کننده جنگ روانی می شوند.

وی با تأکید بر اینکه مردم هوشیار در برابر چنین اقداماتی ایستادگی خواهند کرد، اظهار کرد: در گذشته نیز در شرایط بسیار پیچیده دنیای غرب  تلاش برای مداخله در امور انتخابات کشور ما را داشتند؛ اما مردم هوشیارانه توانستند حق را از باطل تشخیص دهند.

این کارشناس مسائل سیاسی در پایان خاطر نشان کرد: امروز نیز عقلانیت، هوشیاری و فهم مردم کشورمان بر فریب، خدعه و نقشه های توطئه آمیز آمریکایی ها فائق خواهد آمد.

انتهای پیام/م

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false