عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت : برنامه ها و سریال هایی که در صدا و سیما پخش می شود باید با ترازهای انقلاب اسلامی متناسب باشد و به این مسئله مهم باید توجه کافی و وافی صورت گیرد .

 

 

حجت الاسلام و المسلمین احمد سالک کاشانی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفتگو با خبرنگار راه آرمان با بیان اینکه وظیفه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی برای صدا و سیما ریل گذاری است، اظهار داشت:کمیسیون این کار را در قالب قانون و مدیریت حوزه بر اساس اصل۱۷۵ قانون اساسی انجام داده است و این اصل دارای سه بخش می باشد .
وی گفت : تعیین رئیس صدا و سیما که توسط مقام معظم رهبری انجام می شود یک بخش از این اصل است و بخش دوم نظارت بر صدا و سیما است که در این خصوص از هر قوه دو نفر نماینده باید حضور داشته باشند؛ همچنین بخش دیگر عبارتند از این که قانون باید ضوابط را تعیین کند که این کار در کمیسیون فرهنگی صورت گرفته و در دستور صحن علنی مجلس است.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن بیان اینکه ایجاد قانون و ضوابط بر صدا و سیما رسالتی است که بر ما حاکم می باشد؛ توضیح داد: از سوی مجلس شورای اسلامی دو نماینده وظیفه نظارت بر صدا و سیما را برعهده دارند و گزارش های خود را به کمیسیون منتقل می کنند .
سالک کاشانی خاطر نشان کرد : برنامه ها و سریال هایی که در صدا و سیما پخش می شود باید با ترازهای انقلاب اسلامی متناسب باشند و به این مسئله مهم باید توجه کافی و وافی صورت گیرد .
وی افزود : صدا و سیما باید در مسابقات و سریال های خود در مقابل تمام کشورهای اروپایی ،آمریکایی ، آسیایی و … به تناسب موضوع و محبوبیت صداو سیما تنوع فراوانی داشته باشد و برنامه های خود را بر آن اساس تنظیم کند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: برنامه های صداوسیما باید دارای کیفیت بالایی باشند و بر اساس تدوین سیاست های ولایت عمل کند که مورد توجه نظام جمهوری اسلامی ایران است.
سالک کاشانی در پایان گفت : کمیسیون فرهنگی مجلس نقش نظارت بر صداوسیما را دارد که ضوابط قانونی را تعیین کرده و تذکرات لازم را می دهد .
انتهای پیام/ش

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری