×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

مراسم بزرگداشت مرحوم اکبر میرزایی در چترود کرمان برگزار شد

جعفری مدیرآموزش و پرورش شهرستان چترود گفت: مرحوم حاج اکبر میرزایی پدر شهید رضا میرزایی ستاره ای دیگر از آسمان خیران مدرسه ساز بود که به خاطر خدمت به دیگران از مال خود گذشت.

به گزارش راه آرمان، مراسم یاد بود حاج اکبر میرزایی «پدر شهید رضا میرزایی» خیر مدرسه ساز پیش از ظهر امروز در سالن مدرسه دخترانه ام البنین (ع) روستای هوتک با حضور رئیس آموزش و پرورش چترود، شورای معاونین آموزش و پرورش و خانواده زنده یاد برگزار شد.

در این مراسم محمد جعفری مدیر آموزش و پرورش چترود اظهار کرد: انسان هایی که به دیگران خدمت می کنند کسانی هستند که باید ابتدا از خود بگذرند تا بتوانند خادم دیگران باشند و این فسلفه وجودی انسان های وارسته است.

وی گفت: امروز در کشور ما ساخت مدرسه به عنوان جایگاه مهم در عرصه تعلیم و تربیت بر دوش دولت و خیرین مدرسه ساز است و خوشبختانه در این عرصه تلاش های خوبی صورت گرفته تا فرزندان این مرز و بوم دغدغه ای جز تحصیل علم نداشته باشند.

مدیر آموزش و پرورش چترود با بیان اینکه مدرسه سازی بزرگترین نعمت و رحمتی است که به عنوان باقی الصالحات خدا به خیرین مدرسه ساز عنایت کرده است، افزود: هر جامعه ای که به آموزش و پرورش بها دهد موفق تر است امروز باید راه را باز نماییم تا مردم در جهت توسعه آموزش و پرورش نقش بسزایی داشته باشند.

جعفری عنوان کرد: حاج اکبر میرزایی بعد از اینکه می بیند دانش آموزان دختر راهنمایی روستای هوتک در زیر زمین یک مسجد درس می خوانند دلش می سوزد و باغ اناری خود را که حدود ۳۷۰۰ متر بوده را به نیت ساخت مدرسه همراه با مبلغ یکصد میلیون تومان به آموزش و پرورش چترود اهدا می کند تا آنان مدرسه ای در خور بچه های روستا بسازند.

وی در ادامه بیان کرد: این مدرسه دارای کلیه امکانات از جمله وسایل گرمایشی همچون رادیاتور، وسایل سرمایشی (کولر)، سیستم اعلام حریق ، روشنایی و زمین بازی و تفریح برای بچه ها می باشد.

مدیر آموزش  و پرورش چترود خاطرنشان کرد: در سال ۹۳ برای اولین با مرحوم حاج اکبر میرزایی آشنا و متوجه شدم که وی قصد دارد مدرسه ای در خور بچه های روستا احداث کند، به همین دلیل به نزد وی رفتم و در حین گفتگو بیان کرد که دوست دارد تا زمانی زنده است هر چه زودتر این مدرسه ساخته و صدای هیاهو و شور نشاط بچه ها را در حیاط این مدرسه بشنود.

جعفری تصریح کرد: به همین دلیل عزم را جزم کردم و با تعیین پیمانکار شروع به ساخت این مدرسه کردیم و امروز این دبستان دخترانه ام البنین (س) همان آرزوی پدر شهید است.

وی گفت: وقتی نیت خالص باشد کارها زودتر پیش می رود و هر کسی نمی تواند به این راحتی از خود و زندگی خود بگذرد و باید به چنین شخصیتی تبریک گفت.

انتهای پیام/نامجو

  1. محمد

    روحشون شاد. خدایش خیر کثیرش دهاد. جاشون خالیه و دیگه هم پر نمیشه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false