اردشیر سعد محمدی گفت : با هدف صادرات طرح سرمایه‌گذاری در منطقه خلیج فارس برای ایجاد ۱۲ مخزن با سرمایه ۱۷۰ میلیارد تومان و ساخت سکوی دلفینی کلید خورده است لذا در حال آماده‌سازی زمینه صادرات اسید با مقاصد صادراتی هستیم.

به گزارش ” راه آرمان “؛ اردشیر سعد محمدی در بازدید از کارخانه اسید سولفوریک مس سرچشمه با بیان این‌ مطلب که احداث این کارخانه در تکمیل شرایط کوره فلش کارخانه ذوب است ، گفت: با تغییر سیستم ریورب(reverb) کارخانه ذوب سرچشمه به فلش ایجاد کارخانه اسید ، یک ضرورت جهت تکمیل شرایط فنی و تکنولوژیک بود.

مدیرعامل شرکت مس با بیان این مطلب افزود : علاوه بر این، راه‌اندازی کارخانه اسید یک مسئولیت محیط زیستی بود؛ چراکه باید با انجام سرمایه‌گذاری گاز so2 تولیدی در کارخانه ذوب به اسید سولفوریک تبدیل می‌شد.

سعد محمدی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه تصریح کرد : خوشبختانه با کمک مهندسان و تکنسین‌های مس توانستیم تمام تجهیزات مورد نیاز این کارخانه را فراهم کنیم تا این طرح به مرحله تولید برسد.


وی ابراز کرد : این کارخانه اکنون به تولید رسیده و میزان ظرفیت آن به ۶۱۰ هزار تن اسید در سال با ظرفیت فعلی کارخانه ذوب است با افزایش ظرفیت تولید ذوب در آینده نزدیک میزان تولید اسید هم افزایش پیدا خواهد کرد لذا میزان سرمایه‌گذاری صورت گرفته در این طرح ۱۱۰ میلیون یورو به‌علاوه ۴۵ میلیارد تومان است.


مدیرعامل شرکت مس ادامه داد : در حال حاضر ۴۵۰ هزار تن کود فسفاته برای مصارف کشاورزی وارد کشور می‌شود. از این رو ما امیدوار هستیم که اسید سولفوریکی که در این منطقه تولید می‌شود را با یک سرمایه‌گذاری از سوی بخش خصوصی و حمایت شرکت مس به اسید فسفریک تبدیل کنیم تا این محصول جدید در یک فرایند دیگر به کود‌های فسفاته تبدیل شود.


سعد محمدی اظهار کرد : افزون بر این، با سرمایه‌گذاری دیگری که در منطقه خلیج فارس برای ایجاد ۱۲ مخزن با سرمایه ۱۷۰ میلیارد تومان و ساخت سکوی دلفینی صورت گرفته است در حال آماده‌سازی زمینه صادرات اسید به مقاصد صادراتی هستیم.


مدیرعامل شرکت مس اظهار داشت: خوشبختانه راه‌اندازی کارخانه اسید سولفوریک سرچشمه باعث شد که ما دیگر در منطقه آلایندگی نداشته باشیم و در راستای رسیدن به یک صنعت سبز حرکت کنیم.


وی در پایان خاطر نشان کرد : کارخانه اسید خاتون‌آباد نیز تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد و یک ظرفیت جدید تولید اسید در آنجا ایجاد خواهد شد تا برای همیشه مسئله آلودگی‌های محیط زیستی هم در منطقه خاتون‌آباد حل شود.

انتهای پیام /

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری