انارکی محمدی با اشاره به مبارزه با محتکرین طی روزهای اخیر توسط بسیج و نهادهای ذیربط گفت: بسیج از دل مردم است و مردمی بودن آن موجب شده است که از بیشتر از شرایط و اوضاع شهرها در این زمینه اطلاع داشته باشند.

 

 

 

 

به گزارش راه آرمان ؛ روز گذشته سردار غلامحسین غیب پرور رئیس بسیج سازمان مستضعفین در مناطق محروم شهرستان بجنورد در جمع خبرنگاران از برنامه قاطع بسیج در برخورد با محتکران خبرداد و اظهارداشت: در شرایطی که مردم تحت فشارهای تورم و گرانی هستند برخی دست به احتکار و انبار کردن مایحتاج اصلی زندگی مردم زده‌اند که باید برخورد جدی با آن‌ها شود.

 

 

وی درباره برنامه بسیج در رابطه با کشف و برخورد با محتکرین افزود: برنامه‌ای در جهت شناسایی محتکرین و کسانی که انبار می‌کنند به تمام رده‌های مقاومت ابلاغ شده و رده‌های مقاومت در سراسر کشور در این زمینه مامور شده‌اند.

 

 

غیب پرور با بیان اینکه باید هم‌افزایی انقلابی در کاهش فشارها برمردم انجام شود، تصریح کرد: یکی از راه‌های کاهش فشارها٬ نظارت و بازرسی و شناسایی است که البته با هماهنگی و کمک مراجع ذیربط قانونی امکان‌پذیر است.

 

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین به کسانی که ‌نسبت به مردم با احتکار کردن و انبار کردن ظلم می‌کنند هشدار داد و گفت: اول نصیحت می‌کنم و به آن‌ها می‌گویم که در ادامه با برخورد انقلابی نیروهای مردمی مواجه خواهند شد و بنابراین اگر شناسایی و دستگیر شدند مراجع قضایی قرار است برخورد قاطع و جدی با این محتکران داشته باشند. امیدواریم بار مردم را اضافه نکنند.

 

 

وی تصریح کرد: در روزهای گذشته کشف چندین انبار احتکار خودرو، برنج، لوازم یدکی خودرو و لوازم ساختمانی از دستاورد‌های این برنامه بسیج است و هم‌چنین برخی سرشاخه‌های این احتکار هم دستگیر شده‌اند.

 

 

احمد انارکی محمدی نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با راه آرمان ؛ با اشاره به مبارزه با مفاسد اقتصادی و محتکرین طی روزهای اخیر توسط بسیج و نهادهای ذیربط گفت: بسیج از دل مردم است و مردمی بودن آن موجب شده است که از بیشتر از شرایط و اوضاع شهرها در این زمینه اطلاع داشته باشند.

 

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه بسیج ظرفیت خوبی را در شرایط امروزه دارد که می تواند از آن استفاده کند، عنوان کرد: همچنین نهادهای نیروی انتظامی، دادستانی و دستگاه قضا نیز در این خصوص پای کار هستند.

 

 

وی ادامه داد: سوء استفاده کنندگان با توجه به متغیر بودن  قیمت ها و مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد؛ اقدام به احتکار می کنند؛معتقدم با استفاده از این ظرفیت مناسب بسیج و نهادهای ذیربط و همچنین اعتمادی که مردم دارند می تواند با چنین اقداماتی مقابله کرد.

 

 

انارکی محمدی ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات دستگاه قضایی استان، نیروهای امنیتی، انتظامی و بسیج مردمی ابراز کرد:گزارش های خوبی در زمینه مقابله با احتکار طی روزهای گذشته منتشر شده است و امیدواریم سوء استفاده کنندگان در این شرایط اقدامی انجام دهند.

 

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در حالی شرایط کمبودها، گرانی و … در سطح کشور مشاهده می شود که اقلام و کالا وجود دارد و زمانی که موجودی را حساب می کنیم با هجوم ها هم خوانی ندارد و این مسئله موجب احتکار اجناس می شود که این اقدام نه در اسلام و نه در عرف اقتصاد مناسب نیست.

 

 

انارکی محمدی در پایان با اشاره به اتفاقات روزهای گذشته در دولت خاطر نشان کرد: امیدواریم این مسائل مستمر باشد و قیمت دلار نیز به گونه ای نباشد که به مردم فشار بیاورد و همچنین دولت اطمینان داده است تا پایان فروردین ۹۸  قیمت هیچ یک از کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم بالا نرود.

 

تهیه و تنظیم:سیروئی نژاد

 

انتهای پیام/م

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری