×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

بهره برداری از فاز اول انتقال آب خلیج فارس به کرمان در نیمه دوم مهرماه

محمدجواد فدایی گفت: تاسیسات و مسیر تملک شده زمینه را برای اجرای خط دوم  انتقال آب از خلیج فارس مهیا شده تا با اجرای آن آب مورد نیاز بخش صنعت برای اجرای طرح‌های توسعه تامین شود و امیدواریم بتوانیم خط اول انتقال آب خلیج فارس به استان کرمان را در ۲۴ مهرماه سال جاری به بهره برداری برسانیم.

به گزارش راه آرمان، محمدجواد فدایی استاندار کرمان پیش از ظهر امروز  در نشستی با حضور مدیران عامل تعدادی از صنایع بزرگ استان کرمان با اشاره به زمینه مشارکت صنایع استان در اجرای خط دوم انتقال آب خلیج فارس به استان کرمان اظهار کرد: اجرای این طرح جزء نیازهای ضروری صنایع بود که با مشارکت شرکت‌های متقاضی به نتیجه رسید.

وی افزود: این تاسیسات و مسیر تملک شده زمینه را برای اجرای خط دوم هم مهیا کرده تا با اجرای آن آب مورد نیاز بخش صنعت برای اجرای طرح‌های توسعه تامین شود و امیدواریم بتوانیم خط اول انتقال آب خلیج فارس به استان کرمان را در ۲۴ مهرماه سال جاری به بهره برداری برسانیم.

استاندار کرمان با اشاره به تلاش سه ساله برای رفع مشکل تامین آب شرب شهر کرمان، به برخی چالش‌های بانکی پیش روی تامین مالی طرح انتقال آب سد صفا رود به کرمان اشاره کرد.

فدایی در بخش دیگری از سخنان خود با تمجید از تلاش های شبانه روزی کادر درمانی و بهداشتی استان کرمان گزارشی از روند شیوع ویروس کرونا ارائه کرد و گفت: به رغم اینکه استان کرمان به دلیل اقدامات مدیریتی در ماه‌های نخست از وضعیت مطلوبی برخوردار بود اما به مرور به دنبال بازگشایی‌ها وضعیت آمار مبتلایان روند افزایشی پیدا کرد.

وی مطرح کرد: در حال حاضر استان کرمان همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد اما آمارها نشان می‌دهد که این وضعیت به آرامی رو به بهبود است، بنابراین لازم است که  پروتکل‌های بهداشتی در استانبا جدیت رعایت شود.

انتهای پیام/ س

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false