×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

مشکلات عشایر منطقه تل سیاه جیرفت مورد رسیدگی قرار گرفت

به گزارش راه آرمان؛ با ورود مدعی العموم و همکاری اداره کل منابع طبیعی جنوب استان کرمان مشکلات عشایر منطقه تل سیاه جیرفت مورد بررسی قرار گرفت و دستورات لازم جهت حل مشکلات آنها صادر گردیده است.

حسین سلامی اظهار کرد: این اقدام در راستای احقاق حقوق عامه و حفظ مصالح عمومی و حل و فصل اختلافات فی مابین منابع طبیعی و عشایر منطقه صورت پذیرفته است.


وی گفت: ازجمله مطالبات و مشکلات پیش آمده برای عشایر منطقه،موضوع تعیین محل هایی برای آبشخور احشام و تعیین مسیرهایی برای عبور احشام بود که مسئولان اداره منابع طبیعی قول مساعد جهت حل این موانع را دادند.


دادستان جیرفت با اعلام اینکه صیانت و حفاظت از منابع طبیعی ،جنگل ها و مراتع نیز در دستور کار دستگاه قضائی است، افزود: در رسیدگی به مشکلات بایستی چند وجهی به مسائل نگاه کرد و باید به گونه ای تدبیر شود که هم مطالبات به حق مردم و هم صیانت و حفاظت از منابع طبیعی دیده شود.


دادستان جیرفت به همراه معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان، رئیس اداره حقوقی اداره کل و رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری جیرفت به صورت میدانی از پروژه جنگل کاری در منطقه تل سیاه این شهرستان جیرفت بازدید بعمل آوردند.


شایان ذکر است بنا بر اعلام طبق اداره کل منابع طبیعی سایت هدف گذاری جهت جنگل کاری واقع در منطقه تل سیاه شهرستان جیرفت ۴۰۰هکتار می باشد که چاله زنی آن بطور کامل انجام و میزان ۲۳۰ هکتار آن توسط منابع طبیعی با گونه های جنگلی و بومی سازگار با منطقه از جمله کنار و کهور طی سالهای ۹۴ تا ۹۶ جنگل کاری شده و تاکنون آبیاری و مراقبت گردیده است. و در سال ۱۳۹۸ هم عملیات اجرایی میزان ۱۶۰ هکتار دیگر در سایت مذکور از محل اعتبارات ملی در شرف انجام می باشد.

انتهای پیام/ن

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false