×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

تایید بمباران کشورهای مستقل، عدول از موازین بین المللی و تبدیل آمریکا به یک کشور یاغی است/ این اقدام ناشیانه منافع اقتصادی آمریکا را به خطر می اندازد

جعفر قناد باشی در گفت و گو با خبرنگار “راه آرمان” در واکنش به اظهارات اخیر پمپئو مبنی بر اینکه چون ایران برای رژیم صهیونیستی یک تهدید محسوب می شود، به اسرائیل حق اساسی و حتی تعهد و وظیفه را می بخشد که سوریه و عراق یا هرجای دیگری را بمباران کند، اظهار کرد: این حرکت تازه ترین اقدام ناشیانه وزیر خارجه پراشتباه آمریکا است و با این اظهارات بار دیگر اثبات کرد که رژیم صهیونیستی در انتصاب او به عنوان وزیر خارجه آمریکا نقش اساسی داشته است.

کارشناس مسائل بین الملل افزود: این اظهارات نشان دهنده این است وزیر خارجه  آمریکا بیش از وزرای رژیم صهیونیستی در خدمت منافع صهیونیسم است و این به معنی فروپاشی دولت آمریکا به عنوان نماینده مردم این کشور است.

قناد باشی بیان کرد: پمپمئو فهرست طولانی و پر ابعادی از اشتباهات خود را طی دوران وزارت خود به ثبت رسانده است که نشان دهنده عدول از موازین بین المللی و حرکت در مسیر مخالفت با منشور سازمان ملل متحد و تبدیل آمریکا به یک دولت یاغی است.

وی این اقدام وزیر خارجه آمریکا را یک جرم بین المللی عنوان کرد و گفت: تایید بمباران کشورهای مستقل و عضو سازمان ملل متحد و حمایت از یورش های نظامی به این کشورها به معنی یک جرم بزرگ بین المللی است که این نشانه قرار گرفتن آمریکا در مقابل کشورهای جهان امروز است.

کارشناس مسائل بین الملل بیان کرد: تایید رژیم صهیونیستی در بمباران کشورها زمینه ایجاد نفرت عمومی و خشم ملت های اسلامی علیه آمریکا را افزایش می دهد و در واقع مسئله ای است که می تواند بسیاری از مسائل ملی و اقتصادی آمریکا را در مناطق مختلف جهان خصوصا در منطقه غرب آسیا در خطر قرار دهد.

قناد باشی در ادامه مطرح کرد: طبیعی است که ملت های مسلمان و آگاه در برابر این گستاخی توهین آمیز وزیر خارجه آمریکا موضع گیری کنند و تلاش می کنند دست آمریکا را از منابع نفت در منطقه قطع کنند و چنین موضوعی در ملت هایی که رژیم آن ها نیز متحد آمریکا هستند می توانند خشم زیادی ایجاد کند تا اینکه دولت ها قراردادهای اقتصادی خود را با آمریکا قطع کنند.

وی در پایان عنوان کرد:حمایت از بمباران کشورهای مستقل به معنی ایجاد رویه ای است که امنیت خاورمیانه را از میان می برد و به دیگر کشورها اجاره می دهد در برابر این نا امنی از خود واکنش نشان دهند و در صدد از بین بردن هسته های اصلی ناامنی در منطقه شوند.

مصاحبه و تنظیم: مهدی زاده

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false