عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: انقلاب اسلامی با سرمایه های عظیم جوانان و نوجوانان به پیروزی رسید و گام دوم انقلاب نیز از این طریق میسر می شود.

حجت الاسلام و المسلمین امان الله علیمرادی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با خبرنگار راه آرمان با توجه به سبک زندگی در بیانیه گام دوم انقلاب اظهار داشت: هر موفقیتی در عالم در گرو داشتن انسان های ارزشمند است و این انسان ها در نهاد خانواده تربیت می شوند .

اسلام از طریق تربیت انسان های والا شکل گرفته است

وی گفت: در بعثت نبی مکرم اسلام به تربیت انسان اشاره شده است و به نوعی اسلام از طریق تربیت انسان های والا شکل گرفته و ادامه پیدا کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: عمده فعالیت ائمه اطهار(ع) تعلیم و تربیت انسان ها بوده است و آن ها علاوه بر مبارزه با کفر و شرک بیشترین وقت خود را صرف تعلیم و تربیت انسان ها می کردند؛ هر کار بزرگی در عالم توسط انسان های بزرگ صورت می گیرد و با انسان های بزرگ بعثت محقق می شود .

علیمرادی با اشاره به این که انقلاب اسلامی با وجود انسان های بزرگ و شریف شکل گرفت و به پیروزی رسید، اظهار داشت: برای ادامه این انقلاب نیز باید این انسان وجود داشته باشند زیرا علاوه بر نهادهای برون از خانواده همچون آموزش و پرورش و آموزشگاه های عالی باز مهمترین مرکز پرورش انسان در درجه اول خانواده است.

خاستگاه و بستر اصلی پرورش انسان های بزرگ منش خانواده است

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: خاستگاه و بستر اصلی پرورش انسان های بزرگ منش، آرمانی و مجاهد خانواده است و طبق فرمایش پیامبر اکرم(ص) هیچ بنایی در عالم در نزد خداوند متعال محبوب تر از ازدواج و تربیت انسان نیست.

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی با سرمایه های عظیم جوانان و نوجوانان به پیروزی رسید و گام دوم انقلاب نیز از این طریق میسر می شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری تشریح کرد: دفاع مقدس با سرمایه انسانی به پیروزی رسید نه با سرمایه های تسحیلاتی و نظامی؛ سرمایه انسانی می تواند منشا سرمایه تسحیلاتی و نظامی شود ولی به طور کلی خاستگاه همه سرمایه ها خانواده است که انسان در آن تربیت می شود.

گام های بعدی انقلاب در سایه سرمایه عظیم انسانی/ سرمایه انسانی می تواند منشا سرمایه تسحیلاتی و نظامی شود

علیمرادی توضیح داد: برای برداشتن گام های بعدی انقلاب نیازمند سرمایه عظیم انسانی هستیم؛ با انسان های مومن، جهادی و آرمانی است که انقلاب تداوم پیدا می کند و زمینه ظهور انقلاب جهانی حضرت ولی عصر (عج) فراهم شود و این چنین انسان هایی تنها در بستر خانواده رشد می یابند.

 وی گفت: اکنون همه شیاطین عالم تلاش خود را بر این گمارده اند تا خانواده بستر پرورش آدم های بزرگ نباشد و روابط خانوادگی سالم و صحیح آسیب ببیند و خانواده از هم متلاشی شود .

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تعریف قرآن کریم از پیوند بین زن و شوهر، یادآور شد: رحمت بین زن و شوهر جلوه ای از رحمت خداوند است که در این خانواده باید فرزند طعم رحمت و مودت را بچشد تا حامل پیام مودت و رحمت در جامعه باشد.

علیمرادی تصریح کرد: حال اگر در خانواده بستر مودت و رحمت وجود نداشته باشد محصولش فرزندانی جنایتکار خواهند شد که در عالم قدرت دارند و دست به هر جنایتی می زنند بنابراین باید ارزش های خانواده را پاسداشت که مودت و رحمت یکی از ارکان این ارزش ها است و اگر خانواده محفوظ بماند همه ارزش ها محفوظ می ماند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: در دوران پهلوی نظام فاسد و آلوده ای بر کشور حاکم بود و افرادی فاسدی برجایگاه های کلان سیاسی تکیه زده بودند ولی مردم و روابط خانوادگی در برابر بدخواهی حاکمیت سالم مانده بود.

وی خاطر نشان کرد: در بستر صحیح خانواده های سالم پیام اسلام، قرآن و امام (ره) توسط مردم دریافت شد و این ملت هماهنگ به سمت حاکمیت دین خدا به رهبری امام(ره) بسیج شدند و اکنون نیز همان ارزش ها باید محفوظ بماند تا انقلاب تداوم پیدا کند.

فرزندان باید پیوند مودت با اهل بیت(ع) را در خانواده فرا بگیرند/ تلاش دشمنان بر متلاشی کردن بنیان خانواده است

علیمرادی با اشاره به این که همه تلاش دشمنان بر متلاشی کردن بنیان خانواده است، یادآور شد: همه مفاهیم ارزشی و انسانی در بستر خانواده شکل می گیرد که جزئیات آن احکام دین است و فرزند باید عملا پیوند مودت با اهل بیت(ع)، صداقت و وفای به عهد را در خانواده یاد بگیرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: همه ارزش ها را فرزندان در خانواده از والدین خود فرا می گیرند که بعدها این ارزش ها در جامعه کاربرد دارند مثلا وفای به عهد و امانت داری در جامعه را فرزند ابتدا باید در خانواده فرا بگیرد.

وی تشریح کرد:عفت و حیا از جمله ارزش هایی است که فرزندان در خانواده ها یاد می گیرند بنابراین همه در هر سطحی از جامعه مسئولند تا با رعایت حجاب و محرم و نامحرم بودن به سلامت و صحت خانواده آسیب نرسانند .

قرآن قانون اساسی زندگی بشر است

علیمرادی با بیان این که قرآن قانون اساسی زندگی بشر است، توضیح داد: در قرآن در خصوص مسئله خانواده به کلی گویی بسنده نشده است و تمامی جزئیات مربوط به خانواده و احکام ازدواج و جدایی مطرح شده است .

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: در قرآن کریم برای ریز به ریز مسائل خانوادگی مطلب وجود دارد و این نشان از اهمیت بنیان خانواده در دین اسلام دارد و روابط سیاهی که در دنیا در حال ترغیب و تشویق زن و مرد است تا بدون نکاح شرعی زندگی کنند از سیاه ترین کارهایی است که بشر در این روزگاران تجربه می کند.

وی افزود:  مردم ما باید مراقب باشند که فریب شیاطین، امیال و حرمت شکنی ها را نخورند زیرا هیچ کسی خیرخواه تر از قرآن، خداوند و ائمه اطهار(ع) برای انسان و بشریت وجود ندارد و امیدواریم در این خصوص همه مسئولان وظایف خود را تشخیص و به آن عمل کنند .

علیمرادی اظهار داشت: خدا را شکرعلیرغم همه دشمنی ها در کشور همه خانواده ها محفوظ مانده اند و حرکت عمومی زندگی مردم به سمت اصول و ارزش های دینی است بنابراین باید از این امر پاسداری و با آفت ها مبارزه شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان گفت: اگر بنیان خانواده از هم متلاشی شود آرمان های انبیاء و اولیا دین نیز متلاشی و آرمان های شیاطین محقق می شوند بنابراین ملت ایران باید همیشه پاسدار ارزش ها بماند .

انتهای پیام/ش

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری