×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

تجمع کشاورزان مقابل فرمانداری رودبارجنوب/خیار رودباری کف پوش خیابان شد

به گزارش راه آرمان، چند روزی از فصل برداشت خیار در جنوب کرمان نگذشته است که کشاورزان با افت شدید قیمت خیارسبز مواجه شدند به طوری که باعث نگرانی اکثر خیارکاران این منطقه شده است.

 

درپی کاهش شدید محصولات کشاورزی ،جالیز کاران زیان دیده شهرستان رودبار جنوب مقابل فرمانداری رودبار تجمع کردند.

کشاورزانی که زحمات وسرمایه گذاری یک ساله خود را بر باد رفته می دیدند با تجمع و ایجاد راهبندان با تخلیه محصولات و دسترنج خود در معابر عمومی اعتراض خود را به وضعیت موجود اعلام کردند.

این اعتراضات که از دیروز با تخلیه محصولات کشاورزی و مسدود کردن جاده رودبارجنوب-زهکلوت شهر شروع شده است و صبح امروز نیز با تجمع مقابل فرمانداری ادامه دارد.

 

جالیز کاران که دولت را مقصر اصلی می دانستند با تجمع مقابل فرمانداری نارضایتی خود را از دولت اعلام کردند و خواهان مدیریت جهادی درعرصه اقتصاد این شهرستان شدند.

کشاورزان رودبارجنوب در سخت‌ترین شرایط از ابتدای سال با هزاران امید و آرزو کار آماده‌سازی مزارع کشاورزی خود را آغاز کردند به امید اینکه بتوانند روزی حلال به دست آورند و نیاز‌های زندگی خود را تأمین کنند و در این مدت با دریافت قرض و وام و هزینه کرد سرمایه‌های زیاد تلاش کردند تا محصول خود را آماده و به بازار عرضه کنند اما در زمان برداشت محصول خود با افت قیمت مواجه شدند.

 

مردم و کشاورزان منطقه با نگرانی این ایام را سپری می‌‌کنند و با وجود گرانی‌هایی که این روزها گریبانگیر مردم شده است و کشاورزان برای خرید بذر و نهاده‌های کشاورزی هزینه‌‌های هنگفتی پرداخت کرده‌اند، اما امروز که فصل برداشت و سود کشاورزان است با مشکل افت شدید قیمت محصول خود مواجه شدند و قیمت خیارسبز به کمترین مبلغ رسیده(هر کیلو۲۰۰تومان)که حتی جوابگوی تلاش‌ها و سرمایه‌گذاری آنان نیست.

 

محمد رضا اسفندیاری فرمانده سپاه رودبارجنوب ضمن ابراز همدردی با کشاورزان متضرر این شهرستان در بین آنها حضور یافت  و آنان را به آرامش فراخواند در ادامه از فرماندار این شهرستان خواست تا در بین مردم حضور پیدا کند و جوابگوی خواسته بحق آنان باشد.

 

این تجمع همزمان بود با ساعت و روز افتتاح ستاد انتخاباتی احمد احمزه نماینده مردم پنج شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی.

 

انتهای پیام/پ

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false