×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

تجهیر قریب به ۴۰۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی کرمان به آبیاری کم فشار

عباس سعیدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: تعداد ۱۸۰۰ پروژه آبیاری کم فشار زیر سطحی با مساحتی بالغ بر ۳۸۱۰ هکتار طی سه سال گذشته در استان اجرا گردیده است.

به گزارش “راه آرمان” عباس سعیدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: تعداد ۱۸۰۰ پروژه آبیاری کم فشار زیر سطحی با مساحتی بالغ بر ۳۸۱۰ هکتار طی سه سال گذشته در استان اجرا گردیده است.

وی تصریح کرد: این سیستم ابداعی باغداران استان کرمان است و برای خرده مالکین بسیار مناسب میباشد.

سعیدی اذعان داشت: در این روش هیچ نیازی به استخر ، برق و ایستگاه پمپاژ نمی باشد .

وی تصریح کرد: این روش آبیاری برای اراضی خرد در حد نیم هکتار و تا چندین هکتار نیز  قابل اجرا  می باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان با اشاره به کسب رتبه دوم این استان در اجرای سیستم آبیاری نوین در کشور گفت:

در سال ۹۸ اقدامات بسیار خوبی در حوزه آبیاری تحت فشار در استان صورت گرفته و کرمان یکی از استانهای پیشرو در اجرای طرح سیستم آبیاری نوین است.

سعیدی تصریح کرد: تاکنون بالغ بر ۸۶ هزار هکتار از اراضی استان به سامانه های نوین آبیاری مجهز شده و در حال حاضر نیز حدود ۶ هکتار در دست اقدام است.

وی تاکید کرد: تحول بسیار بزرگی در زمینه بهینه سازی مصرف آب و مقابله با چالشهای کم آبی در مناطق کویری این استان رقم خورده است و امیدواریم با استقبال بهره برداران شاهد تداوم در این حوزه و ارتقای بهره وری و بهینه سازی آب کشاورزی باشیم.

استان کرمان به رغم کم آبی و آب و هوای کویری از مهمترین مناطق کشاورزی کشور محسوب می شود که پسته، خرما،  مرکبات، گردو، بادام، صیفی جات و محصولات جالیزی از مهمترین محصولات این بخش است که به داخل و خارج از کشور صادر می گردد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false