×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

تحریف، تحریم واقعیت هاست

جریان تحریف چشمان خود را بر روی واقعیات تاریخ و جامعه امروز ایران بسته اند و تنها دستان خود را به سوی تحریم کنندگان ملت ایران باز کرده اند.

به گزارش راه آرمان، پس از پیروزی انقلاب اسلامی کشورهای بلوک شرق و غرب مجموعه تحریم های اعلام شده و نشده‌ای را علیه ملت ایران آغاز کردند. تحریم هایی که هر بار به یک بهانه وضع شده است.

اما تحریم ها با وجود آنکه به مانند تمامی اقدام‌های ترویستی دارای خسارت هست اما برآورد میزان این خسارت گاهی بیش از واقعیت هاست.

در زمان جنگ تحمیلی جریان تحریف بارها می‌گفتند که اگر با آمریکا یا شوروی مذاکره کنیم می‌توانیم رژیم صدام شکست دهیم. اما هم بلوک شرق به ما مهمات تقلبی داد و هم بلوک غرب زیر توافقات خود زد.

جریان تحریف این بار شروع به عملیات روانی کرد که اگر جنگ تمام شود وضع اقتصادی خوب می‌شود اما پس از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ نه صدام دست از خباثت خود دست برداشت و نه قیمت ها ثبات پیدا کرد. حتی تورم نسبت به زمان دفاع مقدس بیشتر شد.

جریان انحراف پس از جنگ اقتصاد لیبرال را در کشور ترویج داد. اما پس از اجرای دستورالعمل های بانک جهانی در دوران دولت پس از جنگ و تورم افسار گسیخته جریان انحراف با تحریف افکار عمومی بحث‌های سیاسی را در دوران اصلاحات جایگزین نیاز های واقعی جامعه کرد.

پس از روی کار آمدن دولت نهم جریان تحریف تمامی مشکلات اقتصادی کشور را به تحریم ها و بحث هسته ای گره زد. آن‌ها مدعی بودند که اگر ما دست از صنعت راهبردی هسته ای بکشیم وضع اقتصادی بهتر می شود.

ادعایی که به دلیل با آشفته شدن وضع اقتصادی در پایان دولت دهم توسط بوقچی های رسانه ای به شدت تبلیغ شد.

با روی کار آمدن دولت امید تصمیمات کشور براساس ادعاهای جریان تحریف جلو رفت. ادعای ورود میلیاردها دلار پول و سرمایه‌گذاری با امضای کری منجرب به توافق برجام شد. جریان تحریف بلافاصله کلید برجام های موشکی و منطقه ای را زد.

اما آمریکایی ها که نه صبر داشتند و نه تعهد، از همان ابتدا روح برجام را آزردند و پس از آن هم با تصمیم هیئت حاکمه آمریکا ترامپ جایگزین اوباما شد تا زیر برجام بزنند.ولی جریان تحریف باز هم بدون توجه به تجربیات گذشته بازهم دم از مذاکره با آمریکا می زند.

جریان تحریف متشکل از ساده انگاران سیاسی، غرب زدگان و خائنان به ملت حاضر نیستند ببینند که تاریخ روابط ایران با غرب پر از قراردادهایی است که طرف غربی به هیچ کدام از تعهدات خود عمل نکرده است و هربار زیر توافق خود زده است.

جریان تحریف نمی‌تواند ببیند که جوانان این کشور توانایی حل تمامی مشکلات را دارند به شرط آنکه مدیران به آن‌ها اعتماد کنند و دست از غرب بردارند.

جریان تحریف هنوز باور نکرده است که اقتصاد مقاومتی تنها داروی مؤثر در برابر ویروس تحریم است و اگر بر توان داخلی تکیه کنیم می‌توانیم به شکوفایی اقتصادی برسیم.

جریان تحریف یا نمی‌بیند یا نمی‌تواند ببیند که تأثیر تحریم بر اقتصاد کشور تنها چند درصد است اما ضعف مدیران، نگاه به دستان غرب، بی توجهی به توان جوانان و عدم اعتقاد به اقتصاد مقاومتی موجب نابسمانی در بازار ارز و طلا شده است.

کلید قفل بیکاری جوانان در دست تولیدکنندگان ایرانی است. بروکراسی اداری تبدیل به دست اندازی شده است که کارآفرینان را در رسیدن به اهدافشان دچار مشکل کرده است. نبود نظارت کافی هم قوز بالای قوز این روزهای مردم است.

آن‌ها چشمان خود را بر روی واقعیات بسته اند و دستان خود را به سوی تحریم کنندگان ملت ایران باز کرده اند.

اما در این میان وظیفه مردم و رسانه‌ها چیست؟ رسانه‌ها باید واقعیت کشور را به مردم عرضه کنند. آن‌ها باید ضمن امیدآفرینی، با انتقادهای سازنده و ارائه راهکارهای کارشناسی مسئولان را یاری کنند و در زمان مناسب با سوت زنی خیانت کاران را رسوا کنند.

مردم نیز باید مطالعات خود را افزایش دهند و نگذارند جریان تحریف از حافظه کوتاه مدت تاریخی ما سو استفاده کنند. مسلح شدن به سواد رسانه ای برای مقابله با شایعات راهکار مهم دیگر است.

نویسنده: محمد نعیم رستمی

انتهای پیام/

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false