×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

تحریف؛ منشأ تحریم ها است/ تحریم ها در سایه توجه به ظرفیت داخلی قابل علاج است

ائمه جمعه استان کرمان با تأکید بر سخنان رهبر فرزانه انقلاب در روز عید سعید قربان گفتند: علاج حقیقی شکست تحریم ها این است که به توانمندی ها و ظرفیت های داخل کشور توجه کنیم و در این زمینه رهبر حکیم انقلاب بر موضوع برون زایی و درون گرایی تأکید کردند.

 

 

 

به گزارش راه آرمان؛ مقام معظم رهبری در سخنرانی روز عید سعید قربان مسئله‌ تحریم ها را بیان کردند” خب، تحریمی که آمریکایی‌ها علیه ملّت ایران به کار گرفته‌اند، قطعاً یک جنایت است؛ یعنی در این تردیدی نیست، یک جنایت بزرگی است که اینها علیه یک ملّت به کار میگیرند؛ حالا ظاهرش این است که علیه نظام جمهوری اسلامی است امّا در واقع علیه همه‌ی ملّت ایران این جنایت را دارند اینها انجام میدهند. در این باره من چند نکته را میخواهم عرض بکنم؛ یک نکته این است که هدف اینها از این کار چیست؛ یک هدف کوتاه‌مدّت دارند، یک هدف میان‌مدّت دارند، یک هدف بلندمدّت دارند، و یک هدف جانبی”.

معظم له در ادامه سخنان خود به ناکامی دشمن در اهداف تحریم اشاره کردند و بیان داشتند “البتّه تحریم مشکلاتی ایجاد کرده؛ در این شکّی نیست. همه‌ی مشکلات هم مربوط به تحریم نیست؛ مقداری مربوط به ضعفهای ما در مدیریّت کشور است، مقداری هم در این اواخر مربوط به کرونا است، مقداری هم مربوط به تحریم است؛ مشکلات هست؛ مثل وضع معیشت مردم که حالا من بعد برمیگردم به این قضیّه. مشکلاتی وجود دارد امّا آنچه آنها میخواستند نشده و نخواهد شد؛ آن چیزی که آنها در ذهنشان بوده نشده، این خواب آشفته‌ی این دشمن خبیث تعبیر نشده. اتّفاقاً همین تعبیر نشدن این خواب و تحقّق نیافتن مقاصد اینها را هم خودشان اعتراف میکنند؛ الان در خبرهای فراوانی که از جاهای متعدّدی -از غرب، از آمریکا، از اروپا- میرسد، و افرادی که در همین اندیشکده‌ها مشغول کارند، دارند اعتراف میکنند و میگویند فشار شدید تحریم و شدّت عملی که آمریکا به خرج داد، به مقصود نرسید و نتوانستند آن کاری که در مورد ایران میخواستند انجام بدهند انجام بدهند. این نکته‌ی اوّل؛ بنابراین تحریم یک جنایتی بود با این هدفها و دشمن به این هدفها بحمدالله نرسیده و نخواهد رسید”.

رهبر حکیم انقلاب در بخشی دیگر از سخنان خود عنوان کردند” به موازات تحریم -این را درست توجّه کنید- یک جریان تحریف هم هست؛ در کنارش یک جریان تحریف هست؛ تحریف حقایق، واژگون نشان دادن واقعیّات؛ چه واقعیّات کشور ما، چه واقعیّات مرتبط با کشور ما؛ این هم یکی از کارهایی است که آنها انجام میدهند. هدف از این تحریف دو چیز است، دو کار را میخواهند انجام بدهند: یکی، ضربه به روحیه‌ی مردم است که حالا من عرض میکنم که چه جوری میخواهند به روحیه‌ی مردم ضربه بزنند؛ یکی هم آدرس غلط دادن برای رفع مشکل تحریم است. این تحریف در این زمینه‌ها است و با این دو هدف دارد انجام میگیرد. پول زیادی هم دارند خرج میکنند برای اینکه این حقایق را تحریف کنند. الان هم ملاحظه میکنید که همین رؤسایشان، وزیرشان، رئیسشان، دیگران، خودشان را دارند خفه میکنند از بس به اینجا و آنجا سفر کنند، علیه ایران حرف بزنند، مصاحبه کنند، در هر قضیّه‌ای اسم ایران را یک جوری بیاورند؛ واقعاً دارند خودشان را خفه میکنند، و این جریان تحریف است که وجود دارد”.

علاج تحریم ها در سایه توجه به ظرفیت داخلی کشور

حجت الاسلام و المسلمین قاسم دانشی در گفتگو با راه آرمان؛ با بیان اینکه فرمایشات مقام معظم رهبری در عید سعید قربان در ابعاد مختلف بیان شد و معظم له در بخشی از سخنان خود به جریان و اهداف تحریم اشاره داشتند، گفت: تحریم های آمریکا یکی از علل مشکلات اقتصادی کشور است که البته همه دلایل مشکلات این مسئله نیست.

امام جمعه شهرستان بم ادامه داد: رهبر فرزانه انقلاب علت بخشی از مشکلات و از جمله گرانی ها را مسئله مدیریت دانستند و ایشان علاج تحریم ها را کوتاه نیامدن و عقب نشینی نکردن در برابر دشمن عنوان کردند؛ چرا که کوتاه آمدن در برابر آمریکایی ها سبب پیش روی آنها می شود و همان گونه که آنها به دنبال خواسته های خود هستند.

وی با تأکید بر اینکه علاج تحریم ها عقب نشینی و مذاکره با دشمن نیست، عنوان کرد: علاج حقیقی این است که ما به توانمندی ها و ظرفیت های داخل کشور توجه کنیم و در این زمینه رهبر حکیم انقلاب بر موضوع برون زایی و درون گرایی تأکید کردند.

حجت الاسلام و المسلمین دانشی با بیان اینکه ما نباید به وعده های توخالی دشمنان دلخوش باشیم، ابراز کرد: پس از خروج آمریکا از برجام، جمهوری اسلامی ایران ماه های طولانی معطل این مسئله ماند که وعده های اروپایی ها چه خواهد شد و این در حالی بود که کشورهای اروپایی نیز اقدامی را برای ما انجام ندادند.

امام جمعه شهرستان بم با تأکید بر اینکه علاج تحریم ها توجه به ظرفیت داخلی کشور است و در عمل باید این مهم را نشان داد، اظهار کرد: مقام معظم رهبری بیان کردند که به موازات جریان تحریم، تحریف حقایق را دشمن دنبال می کند که هدف دشمن از این اقدام واژگون نشان دادن  واقعیت است تا مردم دلسرد شوند.

وی ادامه داد: مسئولان باید آنچه که رهبر فرزانه انقلاب تأکید داشته اند را دنبال کنند تا ملت عزیزمان را به شایستگی هایی که دارند، برسانیم و دشمنان را در راه رسیدن به اهداف شومشان ناکام بگذاریم.

تحریف؛منشأ تحریم ها است

حجت الاسلام و المسلمین رضا سعادت فر در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به اینکه مسئله تحریم از جمله نکاتی بود که رهبر فرزانه انقلاب در سخنان روز عید سعید قربان آن را بیان کردند، گفت: توجه به منشأ و مبدأ تحریم ها، مسئله ای بود که معظم له برای اولین بار به آن پرداختند.

امام جمعه شهرستان جیرفت با بیان اینکه مقام معظم رهبری در بیانات اخیرشان واژه تحریف را وارد ادبیات سیاسی کردند که این مسئله بسیار مهم است، عنوان کرد: تحریف منشأ تحریم ها است؛ دشمنان با جا انداختن این فرهنگ که برای حل مشکلات اقتصادی باید تحریم ها برداشته شود و تحریم ها زمانی برداشته خواهد شد که با دنیا که برای آنها منحصرا آمریکا و اروپا است، ارتباط و تعامل برقرار شود.

وی تأکید کرد: این در حالی است که برقراری ارتباط و تعامل با آمریکا و اروپا تحریفی غلط است که ما باید از این تحریف ها نجات پیدا کنیم؛ درست است که راه شکست تحریم ها ارتباط با دنیا است، اما دنیا در انحصار آمریکا و اروپا نیست.

حجت الاسلام و المسلمین سعادت فر افزود: حل مشکلات کشور تنها ارتباط با دنیا نیست و بخشی از آن توجه به اقتصاد مقاومتی، اقتصادی درون گرا و برون زاست و این مسئله ای بود که مقام معظم رهبری بر آن تأکید داشتند که جامعه دچار برداشت غلط  نشود و اگر با مشکلی مواجه هستیم؛ باید راه درمان آن را تشخیص دهیم.

امام جمعه شهرستان جیرفت تصریح کرد: مقام معظم رهبری بیان کردند که همگان تحریم ها را شناخته اند؛ اما باید بدانیم که منشأ تحریم ها چه است؛ چرا که دشمنان به دنبال این هستند که مردم منشأ تحریم ها را ناکارآمدی نظامی بدانند تا دست از حمایت نظام بردارند و مردم احساس کنند که کلید حل مشکلات در اتکا به نظام نیست و در این شرایط است که بین مردم و نظام فاصله می افتد و دشمنان به اهداف خود می رسند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اگر تحریم ها باشد و بدانیم راه مقابله اتکا به اقتصاد مقاومتی، جوانان و … است؛ در این شرایط تحریم ها هیچ گاه نمی توانند نظام را از پای در بیاورند؛ بنابراین در کنار تحریم ها باید نسخه درمان آن را نیز به صورت واقعی بشناسیم.

انتهای پیام/م

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false