مدیر اداره کل سازمان محیط زیست استان کرمان گفت: مبلغ۷۳ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی با نظر و دستور مقام معظم رهبری برای مقابله با گرد و غبار به استان کرمان تخصیص یافت.

مرجان شاکری مدیر اداره کل سازمان محیط زیست استان کرمان در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به تخصیص اعتبار مقابله با گرد و غبار به استان کرمان گفت: میزان اعتبار در نظر گرفته شده  قبل از حضور استاندار و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در محل دفتر رئیس سازمان محیط زیست مبلغ ۵۰ میلیارد تومان بود.

وی با اشاره به اینکه با همراهی این دو بزرگوار اعتبار تخصیص داده شده به استان به مبلغ ۷۳ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد، ادامه داد: مبلغ تخصیص یافته از صندوق توسعه ملی با نظر و دستور مقام معظم رهبری برای مقابله با گرد و غبار بوده است.

مدیر اداره کل سازمان محیط زیست استان کرمان بیان کرد: ۳۵ و نیم میلیارد تومان از اعتبار اختصاص یافته برای منابع طبیعی شمال استان و بیش از ۲۸ میلیارد تومان به منظور منابع طبیعی جنوب استان در نظر گرفته شده است.

شاکری با بیان اینکه مقداری دیگر از این اعتبار به وزارت بهداشت، محیط زیست و زمین شناسی استان تخصیص یافته است، تصریح کرد: همه ادارات یاد شده بر اساس مبالغی که دریافت می کنند دارای حجم عملیات هستند.

وی با تأکید بر اینکه مبلغ تخصیص یافته به منظور مقابله با کانون های گرد و غبار است، افزود: اعتباری نیز به منظور تقویت ایستگاه های پایش و خرید دو دستگاه در نظر گرفته شده است.

مدیر اداره کل سازمان محیط زیست استان کرمان با اشاره به اینکه بودجه تخصیص یافته کاملا کارشناسی شده است، اظهار کرد: دام ها نباید در مناطقی که گرد و غبار وجود دارد چرا داشته باشند؛ بنابراین باید پوشش گیاهی مناطق را تقویت شود که در این راستا اعتبارات کاملا مشخص و حجم عملیات معین است.

انتهای پیام/م

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری