×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

ترور شدی ولی الان گرمی نمی فهمی
محمد نعیم رستمی

یک آهنگ هست که در آن خواننده می گوید: بدون من هوا سرده! الان گرمی نمیفهمی. و این دقیقا قضیه این روزهای ماست.

امروز خیلی ها به فکر پول درآوردن هستند و خیلی های دیگر برنامه ریزی می کنند که با این پول چی بخرند. دانش آموز به فکر تکلیف معلم است و معلم برای کلاس بعدیش مطالعه می کند. ولی همه ما گرمیم و نمی فهمیم.

سال ۹۶ حادثه تروریستی تهران رخ داد و پس از آن وزیر اطلاعات گفت که سربازان گمنام امام زمان (عج) هر روز یک تیم ترور را کشف می کنند.

حالا هم وزیر ارتباطات از خنثی سازی ۳۳میلیون حمله سایبری به کشور خبر می دهد. به یادآورید که حمله سایبری استاکسنت نزدیک بود تاسیسات هسته ای را نابود کند که فکر خلاق جوانانی مانند شهید احمدی روشن از این اتفاق جلوگیری کرد.

تازه به این آمار تروریست اقتصادی دولت آمریکا را هم اضافه کنید. تروریست اقتصادی که هدفش ضربه زدن به جان و مال مردم ایران است و تروریست ها از هیچ اقدامی فروگذار نخواهند کرد. آخرینش هم تلاش برای بستن حساب های ایرانیان در مالزی به جرم ایرانی بودن، بود.

همه ما مشکلات کشور را می دانیم و با پوست و گوشت خود با آن دست و پنجه نرم می کنیم. ولی همه ما در یک چیز مشترک هستیم و آن هم امید است. امیدی که ناشی از امنیت جمهوری اسلامی است. امیدی که ناشی از استقرار قانون و سازوکارهای آن در نظام کشور است.

سال ۸۸ را به یاد آورید. در آن سال مقام معظم رهبری بر یک چیز پافشاری می کردند و آن هم قانون است. ایشان می گفتند تمامی مشکلات کشور و ایرادات موجود باید از طریق قانون حل و فصل شود. امروز هم ایشان می گویند در تمامی کشورهای منطقه و با وجود ضعف های اساسی در قوانینشان باید مطالبات مردم از طریق ساز و کارهای قانونی حل و فصل شود.

ضرب و المثل قانون بد بهتر از بی قانونی است اینجا مصداق دارد، اما چرا؟ چون بی قانونی بحث هرج و مرج است. بی قانونی فضا را برای فرصت طلبان فراهم می کند تا خواسته های محدود خود را جایگزین مطالبات مردم کنند. بی قانونی امکان رشد تروریست را افزایش می دهد و موجب ایجاد گروه هایی می شود که هدف اولشان آدم کشی است.

بیش از ۴۰ سال از انقلاب اسلامی می گذرد و در این مدت تمامی خواسته های مردمی زمانی محقق شد که از طریق راه حل های قانونی پیش رفت. حتی قانون بد هم از طریق قانونی اصلاح شد. ولی هرگاه قانون دور خورد فتنه انگیزان توانستند به جامعه ما ضربه بزنند و وضعیت کشور را دچار اختلال کنند.

حالا هم تنها راه موجود برای تغییر در کشور انتخاب جوانان مومن و انقلابی از دل مردم و با رای مردم است. نه اردوکشی های خیابانی که نتیجه آن می شود که مسئولان وضع موجود بتوانند از پاسخگویی فرار کنند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false