مسئول کانون تخصصی کتاب وکتابخانه آستان قدس رضوی کرمان گفت : غرفه کانون تخصصی کتاب وکتابخانه با هدف کلی بهره مندی حداکثری از جریان سازی عرصه کتاب در مناسبت دهه کرامت برای ترویج فرهنگ مطالعه و آشنایی کودکان و نوجوانان با فرهنگ رضوی و آشتی همه اقشار جامعه با کتاب و گسترش فرهنگ وقف و نذر کتاب فعالیت می کند.

به گزارش راه آرمان؛ مریم حجت مسئول کانون تخصصی کتاب وکتابخانه آستان قدس رضوی کرمان در تشریح فعالیت های غرفه کتاب وکتابخانه (طرح رواق رضوی ) به خبرنگار ما گفت: این ایستگاه فرهنگی با مشارکت خادمیاران رضوی کتاب وکتابخانه در کنار قبور مطهر شهدای گمنام ودر محل موزه دفاع مقدس طول ایام دهه مبارک کرامت میزبان محبان امام رئوف (ع)است.

وی گفت: غرفه کانون تخصصی کتاب وکتابخانه با هدف کلی بهره مندی حداکثری از جریان سازی عرصه کتاب در مناسبت دهه کرامت برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی وآشنایی کودکان و نوجوانان با فرهنگ رضوی و آشتی همه اقشار جامعه با کتاب وگسترش فرهنگ وقف و نذر کتاب فعالیت می کند.

مسئول کانون تخصصی کتاب وکتابخانه آستان قدس رضوی کرمان افزود: برنامه های این غرفه شامل نقاشی کودکانه، معرفی کتاب، روخوانی کتاب، آموزش نکات تربیتی و سیره اهل بیت (ع) در قالب قصه گویی، شعر خوانی، کاردستی، بازی های کودکانه وقرآنی و اجرای مسابقات می باشد.

حجت از ” اجرای طرح دیوار آرزوها” خبر داد و بیان داشت: مراجعه کنندگان درددل ها و آرزوهای خود را با امام مهربانی ها بر روی این دیوار می نویسند. معرفی آثار و دعوت از نویسندگان بومی یکی دیگر از برنامه های این غرفه می باشد.

وی به بحث نذر کتاب اشاره کرد و اذعان داشت: بیش از ۳۰۰ جلد کتاب توسط خادمیاران کتاب وکتابخانه جمع آوری شده است که در این غرفه به مراجعه کنندگان اهدا خواهد شد .

مسئول کانون تخصصی کتاب وکتابخانه آستان قدس رضوی کرمان از برنامه های خدماتی با طرح جذب حداکثری علاقمندان به کتابخوانی به خصوص کودکان و نوجوانان با عنوان (ایستگاه مطالعه )در دهه کرامت خبر داد.

حجت بیان کرد: در چهارمین روز از برپایی رواق رضوی غرفه کتاب وکتابخانه میزبان کودکان خوب پرورشگاه کرمانیان بود که در کنار سایر بازدیدکنندگان برنامه های متنوع قصه گویی،شعر خوانی، مجسمه سازی و نقاشی برایشان اجرا شد. و مربیان زحمتکش این مرکز هم آرزوها و دلنوشته هایشان را بر دیوار آرزوها ثبت کردند.

انتهای پیام/ن

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری