×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

تعداد بیماران مبتلا به کووید ۱۹در استان کرمان به ۳۷۹ نفر رسید

مهدی شفیعی گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته از میان تعداد۱۰۷ آزمایش انجام شده  سراسر استان ، ۱۵ مورد مثبت قطعی کووید ۱۹ گزارش شده است که با این احتساب مجموع بیماران مبتلا به کووید ۱۹در استان کرمان تاکنون به ۳۷۹ نفر رسیده است.

به گزارش راه آرمان؛ مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان با محوریت کروناویروس گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته از میان تعداد۱۰۷ آزمایش انجام شده  سراسر استان ، ۱۵ مورد مثبت قطعی کووید ۱۹ گزارش شده است که با این احتساب مجموع بیماران مبتلا به کووید ۱۹در استان کرمان تاکنون به ۳۷۹ نفر رسیده است.

وی توضیح داد : از میان ۱۵ مورد بیمار تشخیص داده شده ۱۲ مورد مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ۲ مورد مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان و ۱ مورد مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی سیرجان است.

شفیعی با بیان این که از ۱۵ مورد مبتلا به کووید ۱۹؛ ۸ مورد آقا و ۷ مورد خانم بوده است، توضیح داد: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۲ مورد فوتی داشتیم از این رو مجموع افراد فوت شده از ویروس کووید ۱۹ از ابتدای اپیدمی در کرمان به ۴۴ نفر رسیده است.

مدیرگروه مبارزه با بیماری های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار کرد: میانگین سنی ۱۵ مورد مبتلا به کووید ۱۹، ۶۲ سال است و این نشان می دهد که متاسفانه میانگین سنی مبتلایان به کرونا ویروس در استان کرمان پایین آمده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به سیاست های دانشگاه در راستای کاهش تماس مبتلایان به کووید ۱۹ با سایر افراد خانواده بیان کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی استان کرمان تصمیم گرفته‌اند که دیگر ترخیص زودهنگام بیماران کرونایی را کاهش داده ضمن آنکه تیم‌های بهداشتی دانشگاه، قبل از ترخیص بیماران، از خانه‌های محل استراحت آنها بازدید کرده و اگر شرایط ایزوله در خانه مورد تایید تیم‌های بهداشتی دانشگاه باشد، شخص بیمار می‌تواند دوره نقاهت خود را در منزل بگذراند در غیر این‌صورت باید به نقاهتگاه اعزام شود.

وی با بیان این که برخی افراد از رفتن به نقاهتگاه خودداری می کنند، تشریح کرد:  در صورتی که احساس کنیم فرد مرخص شده از بیمارستان برای اطرافیان و جامعه خطر ساز باشد از ابزار قانونی استفاده می کنیم و فرد را به نقاهتگاه خواهیم فرستاد اما خوشبختانه تاکنون از ابزار قهری استفاده نکرده‌ایم.

شفیعی در رابطه با برگزاری کلاس های دانشگاهها گفت: طبق جلسات برگزار شده در سطح وزارت و همچنین دانشگاه، تصمیم گرفته شد که دانشجویان پزشکی دکترای تخصصی، از اول اردیبهشت‌ماه کلاس‌های درس آنها آغاز شود و برای دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی به‌صورت حضوری و کلاس‌ها مابقی دانشجویان این دانشگاه به‌صورت مجازی برگزار شود.

مدیرگروه مبارزه با بیماری های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی کرمان در رابطه با ابتلا کودکان زیر ۱۵ سال به کووید ۱۹ در استان کرمان گفت: کودکان نیز به به کرونا مبتلا می شوند اما درفرم های خفیف و حتی گاهی بدون نشانه های ابتلا هستند تا کنون از میان خانواده هایی که اطرافیان بیمار هستند و یا کودکانی که سرپایی مراجعه کرده اند تعدادی کودک مبتلا به کرونا نیز داشته ایم اما خوشبختانه کودکان وضعیت بدی نداشتند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان تاکید کرد: ویروس کرونا به واقع آتشی زیر خاکستر است و تا وقتی که این میروی درمحیط وجود داشته باشد بیماری کرونا نیز در میان افراد جامعه وجود دارد از این رو باید تلاش کنیم با رفتارهای غیربهداشتی آن را شعله‌ور نکنیم  از این رو تا زمانی که این ویروس از جامعه به‌صورت کامل از بین نرود نباید رفتار غیربهداشتی انجام دهیم.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false