×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

تعرض جنگنده های آمریکایی به هواپیمای ایران، یک راهزنی هوایی بود/آمریکا به دنبال تکرار سناریوی سال ۶۷

داوود نظام اسلامی گفت: تعرض جنگنده های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران تکرار سناریوی سال ۶۷ بود تا به کمک افراد غربگرا در ایران و مجامع بین المللی هجمه سنگینی را به راه بیاندازند و از این طریق نظام را مجبور کند به سیاست های آمریکا و خواسته های نامشروع اش تن دهد.

 

به گزارش  راه آرمان؛ داوود نظام اسلامی جانباز ۹۶ درصد هشت سال دفاع مقدس در گفتگو با خبرنگار ما در رابطه با تعرض جنگنده های آمریکایی به هواپیمای ماهان گفت: این حرکت ناشی از شرارت آمریکا بود.

وی ادامه داد: حرکت اخیر آمریکایی ها در تعرض به هواپیمایی ماهان یک راهزنی هوایی بود و اهمیت این راهزنی در این بود که در آسمان سوریه اتفاق افتاد.

نظام اسلامی تاکید کرد: هدف آمریکا تکرار سناریوی بهمن ماه بود که در ایران اتفاق افتاد به این معنا که با تلاش جنگنده های آمریکایی هواپیمای ایرانی از کریدور هوایی بین المللی و در نتیجه با اشتباه پدافند سوریه، هواپیما مورد اصابت قرار بگیرد.

این جانباز هشت سال دفاع مقدس بیان کرد: آمریکا به دنبال این بود تا با تلاش خود هواپیمای ایرانی توسط پدافند سوریه زده شود و بعد از آن روابط ایران و سوریه تیره شود و شاید با شانتاژ عوامل غرب زده ای که در کشور وجود دارند و با وارد کردن هجمه چه در داخل کشور و چه در سطح بین المللی، روابط بین ایران و سوریه تیره و حتی منجر به قطع رابطه شود و بالطبع این موضوع می توانست به نفوذ منطقه ای ایران تاثیر داشته باشد.

وی اقدام آمریکا در هفته گذشته را مصداق تروریست بین المللی خواند و تاکید کرد: این اقدام شبیه حرکتی بود که آمریکا در تیرماه سال ۶۷ انجام داد و هواپیمای مسافربری ایران توسط موشک ناو آمریکایی مورد هدف قرار گرفت و در پی آن ۲۹۴ مسافر این هواپیما به شهادت رسید.

نظام اسلامی عنوان کرد: در سال ۶۷ بعد از آنکه هواپیمای ایران توسط آمریکا مورد هدف قرار گرفت عوامل غرب گرا در ایران شروع به اعتراض کردند و معتقد بودند که اگر قطعنامه جنگ را امضا نکنیم، شاهد اتفاقت بدتری خواهیم بود از این رو حضرت امام (ره) را مجبور به پذیرفتن قطعنامه کردند تا آنجا که ایشان فرمودند من جام زهر را می نوشم.

این جانباز ۹۶درصد هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: حرکت امروز آمریکا تکرار سناریوی سال ۶۷ بود تا به کمک افراد غربگرا در ایران و مجامع بین المللی هجمه سنگینی را به راه بیاندازند و از این طریق نظام را مجبور کند به سیاست های آمریکا و خواسته های نامشروع اش تن دهد.

وی تاکید کرد: خوشبختانه شرایط کنونی کشور ایران به مراتب بسیار بالاتر و بهتر از گذشته است  چرا که از نظر موقعیت بین المللی، نفوذ منطقه ای  و همچنین سیستم های دفاعی و قدرت بازدارندگی از وضعیت بسیار مطلوبی برخوردار هستیم.

نظام اسلامی بیان کرد: شرایط نظامی ایران آنقدر مطلوب است که می توانیم به راحتی تلاویو را شخم بزنیم و بارها مقام معظم رهبری بارها اشاره کرده اند که اگر غلطی از آن ها سر بزند ما حیفا و تلاویو را با خاک یکسان می کنیم .

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false